Автор Гілка: Фанатизм?  (Прочитано 8049 раз)

Відсутній vanilla

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Патрик ...! Слака ...!
Фанатизм?
« : 2006-07-09 22:05:00 »
Доброго!
Почитав ваш форум трішки. Все добре, гарний форум, здебільшого привітні відвідувачі...
Не зміг зрозуміти одного - фанатичного відношення до використання української мови на форумі. Я ще можу зрозуміти адміністрацію серверу у цьому відношенні, але коли відвідувачі починають "тикати носом" один одного, вказувати один-одному на його граматичні помилки та використання "русизмів", IMHO, це вже занадто... Почав був писати пост на російській мові - мене "вбив" java-скрипт, який одразу вказав мені, "що я поганий хлопець" і чемно відправив мене на LOR :)
Я розумію, що "ми живемо на Україні і повинні спілкуватись рідною мовою", але... мені, наприклад, прийшлося змінити локаль системи тільки для того, щоб відписатися тут... бо я народився і віиріс на київщині, зараз живу в Євпаторії, де 99,9% населення спілкується російською мовою, документи друкуються російською мовою.
На мою думку, на LOA йде велика дискримінація російськомовного населення України.

Все, починайте лаяти :)

zzandy

  • Гість
Re: Фанатизм?
« Відповідей #1 : 2006-07-09 22:56:02 »
Починаю - коли тикають носом - мені це теж здається перегибом.

Я думаю, не тільки я один привітаю вас із тим, що у вас тепер "правильна" локаль.

Скажу від себе, таке - я з Києва де більшість розмовляє російською (але все таки менше за 99.9%), і цей форум допоміг змінити моє мишлення в бік украіномовності, тобто раніше я думав тільки російською, а тепер також і українською, я думаю, це непогана тенденція.

Щодо
Цитата
фанатичного відношення до використання української мови на форумі
можу сказати, що десь має бути місце (і не одне) де спілкуються украінською. Є правила форуму, які дозволяють зихистити його [форума] україномовнісь. На цьому форумі спілкуються українською, і варто спиймати це як даність.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Фанатизм?
« Відповідей #2 : 2006-07-10 00:36:48 »
Знаєте, у редакторів та перекладачів є майже автоматична звичка виправляти будь-які помилки, причому помилки їм просто таки кидаються в очі, псують настрій і заважають читати текст. (досвід спілкування з двома редакторами, один з них - редактор перекладів)
Оскільки принаймні частина людей на форумі активно займається перекладом програм і тому подібного, можливо тут спрацьовує той же механізм?.. :D
« Змінено: 2006-07-10 01:28:01 від ISBear »

Praporshic

  • Гість
Re: Фанатизм?
« Відповідей #3 : 2006-07-10 02:37:23 »
Це не фанатизм. Це захист мови. Якщо на форумі будемо спілкуватись іноземною мовою (якою є російська) то це вже не буде наш форум. І саме тому, що більшість населення у звичайному житті спілкується російською, тут має бути українська. Якщо не захищати і без того затиснуту державну мову ми перестанемо бути українцями а станемо тими, ким нас воліють бачити у Москві - малоросами. А це вже справа принципу:
Цитата
Душу, тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Я розумію, що "ми живемо на Україні і повинні спілкуватись рідною мовою", але... мені, наприклад, прийшлося змінити локаль системи тільки для того, щоб відписатися тут... бо я народився і віиріс на київщині, зараз живу в Євпаторії, де 99,9% населення спілкується російською мовою, документи друкуються російською мовою.
На мою думку, на LOA йде велика дискримінація російськомовного населення України.
1. А навіщо локаль змінювати? Додав розкладку і все, якщо її немає.
2. Ну порушує місцева влада закон, ну що ми тут можемо зробити?
3. Воно сюди не ходить. Або не вважає це дискримінацією як, наприклад, я - народився у Москві, потім 3 роки у Тбілісі, зараз - Дніпропетровськ. Тут теж більшість населення - російськомовне, як наслідок - я теж змушений спілкуватись переважно російькою. І чомусь для мене це - не є дискримінацією.
« Змінено: 2006-07-10 02:44:31 від Praporshic »

Відсутній vanilla

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Патрик ...! Слака ...!
Re: Фанатизм?
« Відповідей #4 : 2006-07-10 07:12:03 »
Цитата
Оскільки принаймні частина людей на форумі активно займається перекладом програм і тому подібного, можливо тут спрацьовує той же механізм?.

Ну, якщо списувати все на інстинкти - тоді я з вами згоден ;)

Цитата
1. А навіщо локаль змінювати? Додав розкладку і все, якщо її немає.
Сам не розумію. Але мій Гном 2.14 відмовився писати українською до тих пір, поки локаль не змінив на uk_UA.KOI8-U

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Фанатизм?
« Відповідей #5 : 2006-07-10 07:26:00 »
Почитав ваш форум трішки. Все добре, гарний форум, здебільшого привітні відвідувачі...
Не зміг зрозуміти одного - фанатичного відношення до використання української мови на форумі.
Це не фанатичне, а патріотичне відношення до української мови і боротьба за її виживання на рідній землі.

Цитата
Почав був писати пост на російській мові ...
Я розумію, що "ми живемо на Україні і повинні спілкуватись рідною мовою", але...
Якщо розумієте, то як Вам прийшло в голову починати писати сюди на російській (не розумію  :)).

Цитата
На мою думку, на LOA йде велика дискримінація російськомовного населення України.
Та й slackware.net.ua чомусь тільки на російській. Чи дискримінація можлива тільки супроти російської мови..
Висновки:
* Фанатизм? -- Патріотизм!
* Дискримінація? -- Ще б пак!.
« Змінено: 2006-07-10 22:23:26 від iip »
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній vanilla

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Патрик ...! Слака ...!
Re: Фанатизм?
« Відповідей #6 : 2006-07-10 21:47:23 »
Це не фанатичне, а патріотичне відношення до української мови і боротьба за її виживання на рідній землі.
Якщо розумієте, то як Вам прийшло в голову починати писати сюди на російській (не розумію  :)).

Я спілкуюсь на тій мові, на якій вважаю потрібним спілкування у певних обставинах. Мене, наприклад, дуже цікавить цей ресурс, але, в свою чергу, після 10-ти років спілкування тільки на російській мові, мені зараз, м'ягко кажучи, "незручно" спілкуватись українською...

Цитата
Та й slackware.net.ua чомусь тільки на російській. Чи дискримінувати можлива тільки супроти російської мови..

Звичайно! Але я, в свою чергу, можу вам гарантувати, що якщо на цьому ресурсі вам заманеться написати українською, англійською, німецькою - то ваші "думки" не будуть видалені тільки через те, що ви не знаєте російської мови або, за якихось обставин, не маєте змоги в поточний час писати російською...
Саме гірше що вас чекає - це непорозуміння інших...

P.S. Останнє речення, якщо я правильно зрозумів, має читатись так: "Чи дискримінувати можливо тільки супроти російської мови.." ?

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Фанатизм?
« Відповідей #7 : 2006-07-10 22:28:32 »
Цитата
P.S. Останнє речення, якщо я правильно зрозумів, має читатись так: "Чи дискримінувати можливо тільки супроти російської мови.." ?
Дякую, виправив. Мало бути "дискримінація можлива".
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Фанатизм?
« Відповідей #8 : 2006-07-11 14:01:39 »
Доброго!
Почитав ваш форум трішки. Все добре, гарний форум, здебільшого привітні відвідувачі...
Не зміг зрозуміти одного - фанатичного відношення до використання української мови на форумі. Я ще можу зрозуміти адміністрацію серверу у цьому відношенні, але коли відвідувачі починають "тикати носом" один одного, вказувати один-одному на його граматичні помилки та використання "русизмів", IMHO, це вже занадто...
На інших популярних сайтах (включаючи LOR) те ж саме. Сподіваюсь що FF 2.0 з будованою перевіркою правопису поліпшить ситуацію.

Цитата
Почав був писати пост на російській мові - мене "вбив" java-скрипт, який одразу вказав мені, "що я поганий хлопець" і чемно відправив мене на LOR :)
Є таки від нього користь. :-)

Цитата
Я розумію, що "ми живемо на Україні і повинні спілкуватись рідною мовою",
Інтернет екстериторіальний. Відстань між linux.org.ua та linux.org.ru - одна літера в назві, а не тисяча кілометрів.

Цитата
але... мені, наприклад, прийшлося змінити локаль системи тільки для того, щоб відписатися тут... бо я народився і віиріс на київщині, зараз живу в Євпаторії, де 99,9% населення спілкується російською мовою, документи друкуються російською мовою.
Створіть сервер linux.cr.ua.  ;)

Цитата
На мою думку, на LOA йде велика дискримінація російськомовного населення України.
[smiley=am.gif] Яким чином? Ми не пускаєм їх на LOR?
[Fedora Linux]

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Фанатизм?
« Відповідей #9 : 2006-07-28 22:24:42 »
Мої вітання.

Я розумію, що "ми живемо на Україні і повинні спілкуватись рідною мовою", але...

Де написано що на Україні кожен повинен спілкуватися виключно українською мовою?  :-? Навпаки кожен має право спілкуватися на рідній мові.

мені, наприклад, прийшлося змінити локаль системи тільки для того, щоб відписатися тут...

Схожі обставини були в дискусійному листі "Linux: разрешение вопросов, перспективы и общение". Хтось написав українською туди, бо не зміг змінити локаль... :) Ви думаєте йому не вказали на те, що мовою спілкування є виключно російска, і що це неповага до тих, хто не розуміє української.

бо я народився і віиріс на київщині, зараз живу в Євпаторії, де 99,9% населення спілкується російською мовою, документи друкуються російською мовою.
На мою думку, на LOA йде велика дискримінація російськомовного населення України.

Нещодавна повернувся з відпустки з Євпаторії. :) Не зміг купити жодного україномовного друкованного видання, мапи міста виключно російською, не зміг посидіти в інтернеті за україномовним комп'ютером... можу продовжити перелік. Чи не є це найвиличезніша дискримінація україномовного населення в своїй країні? І чи варто мені задавати таке питання на кожному кроці?

Скажу від себе, таке - я з Києва де більшість розмовляє російською (але все таки менше за 99.9%), і цей форум допоміг змінити моє мишлення в бік украіномовності, тобто раніше я думав тільки російською, а тепер також і українською, я думаю, це непогана тенденція.

Саме за це я і вдячний цьому форуму. ;)

Я спілкуюсь на тій мові, на якій вважаю потрібним спілкування у певних обставинах. Мене, наприклад, дуже цікавить цей ресурс, але, в свою чергу, після 10-ти років спілкування тільки на російській мові, мені зараз, м'ягко кажучи, "незручно" спілкуватись українською...

У нас у класі було два чеха, які періодично між собою спілкувалися на своїй мові (я вчився в російськомовній школі). Ось коли класний керівник почув це, то він їм дуже "папулярно об'ясніл", що це російськомовна школа, а на своїй мові хай спілкуються в себе дома, щоб ніхто не чув. І нікого не хвилювало, що їм це незручно. Отаке ось виховання. Так склалося, що цей форум україномовний... Вважайте запотрібне спілкуватися в таких обставинах, :) незручність пройде (перевірено). ;)

Звичайно! Але я, в свою чергу, можу вам гарантувати, що якщо на цьому ресурсі вам заманеться написати українською, англійською, німецькою - то ваші "думки" не будуть видалені тільки через те, що ви не знаєте російської мови або, за якихось обставин, не маєте змоги в поточний час писати російською...

Ну тож недарма в него ресурс закунчюється на ua... :)
« Змінено: 2006-07-28 22:25:51 від Ign1111 »
Linux. The future is open.

zzandy

  • Гість
Re: Фанатизм?
« Відповідей #10 : 2006-07-29 10:38:36 »
Мене здивувала висунута тут позиція, мовляв "пачіму я должен разгаварівть па украинскі - как хачю так і гаварю". Якщо, наприклад, ви приходите на вечірку, а там дрес код - всі мають бути в краватках. Ви або дістаєте краватку і гарно проводите час на цій вечірці, або, якщо у вас нема краватки або ви її не носите з принципу, повертаєтеся і йдете в інше місце. Але сваритися з хазяїном вечірки з приводу дискримінації ваших прав просто бузглуздо.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Фанатизм?
« Відповідей #11 : 2006-08-31 12:56:17 »
Через "зручність" спілкування рос мовою - дайте можливість некористуватися державною, інакше - це дискримінація. Це схоже на теякби, наприклад, дельфіст скаржився, що його дискримінують бо йому не бозволяють використовувати Об'єктний Паскаль в проекті на С++  ;D
Потім виростають "великі" незнавці української мови і починають видавати "перли": (http://www.kyivstar.net/important_data/ethics/)
Цитата
Говоріть не голосно, мобільні телефони обладнані чуттєвими мікрофонами
. Мабуть, вони хотіли сказати, що коли я гаркну на свого телефона - мікрофон розплачеться, і його рюмсання почне заважати оточуючим.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній alexis-ks

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Фанатизм?
« Відповідей #12 : 2006-09-04 20:15:05 »
Так, всі звісно добре на цьому сайті, крім одного, чому не приймається російськомовні повідомлення? Що в цьому такого поганого? Я приміром працюю в Києві у ІТ вже в перебігу 8 років, з особистого досвіду знаю основною абміністраторської мови - це сленг на основі російського англійського. І мені по роботі за все цей час жодного разу не зустрічався професійний адмін що каже тільки на українському (!).
Далі, ось приміром пише вам форум людина какой-нибудо важливий для нього питання по налаштуванню чогось там, я приміром, у цей момент переглядаю форум - і можу йому відповісти, оскільки сам розбирався в аналогічної ситуації - а за вашим правилами я маю писати відповідь тільки на українському - результат - я швидше за все писати нічого не буду, а якщо вже буде те бажання - то швидше напишу щось на opennet, чому, бо це в напряг писати не на тому мовою на якому думаю (а думаю на російській бо так тато з мамою навчили і вважаю це цілком нормальним). Обмежуючи мову повідомлення, ви тим самим зменшите аудиторію проекту, зменшите потенційне кількість посад й інформації, що могла б розміщатись на даному форумі. До того ж мені дуже цікаво, якщо ви є такими прибічниками використання української, то чому зроблено виняток для англійського, якщо вже те пішло то давайте напишіть у вимоги лістинг команд перекладати українською, взагалі смішно буде :)

З повагою, Олександр, [понад відомий як ALeXi$] MCSE, Sun CSA (Solaris 9), Cisco CCNA
М. Пройшовся перекладачкою, повиправляв помилки (і в оригіналі також, хоча пунктуацію правити ліньки)....
« Змінено: 2006-09-05 02:00:24 від Praporshic »

Praporshic

  • Гість
Re: Фанатизм?
« Відповідей #13 : 2006-09-04 22:26:42 »
Так, всі звісно добре на цьому сайті, крім одного, чому не приймається російськомовні повідомлення? Що в цьому такого поганого?
Бо це іноземна мова. Якщо її дозволити то українську скоро взагалі забудуть.
Я приміром працюю в Києві у ІТ вже в перебігу 8 років, з особистого досвіду знаю основною абміністраторської мови - це сленг на основі російського англійського. І мені по роботі за все цей час жодного разу не зустрічався професійний адмін що каже тільки на українському (!).
Чому тільки? Я спілкуюсь з людьми (особливо з клієнтами) на більш зручній для них мові. Хоча, я за Вашими мірками не профі - в мене лише 14 сертифікатів від Brainbench та трохи більше року професійного досвіду. А те, що у Києві вони не зустрічаються - тому тут російська дозволена лише у вигляді цитат.
Далі, ось приміром пише вам форум людина какой-нибудо важливий для нього питання по налаштуванню чогось там, я приміром, у цей момент переглядаю форум - і можу йому відповісти, оскільки сам розбирався в аналогічної ситуації - а за вашим правилами я маю писати відповідь тільки на українському - результат - я швидше за все писати нічого не буду, а якщо вже буде те бажання - то швидше напишу щось на opennet, чому, бо це в напряг писати не на тому мовою на якому думаю (а думаю на російській бо так тато з мамою навчили і вважаю це цілком нормальним).
Українська - державна мова. Кожен громадянин має знати її у межах необхідних для спілкування.
Я теж у повсякденному житті розмовляє здебільшого російською. Теж звичка, що тягнеться з часів Валуївського циркуляру часів Російскої Імперії. Але саме тому я без вагань підтримую заборону на спілкування на цьому форумі російською. Я не хочу щоб мої діти використовували у спілкуванні, хоч і споріднену, але іноземну мову.
Обмежуючи мову повідомлення, ви тим самим зменшите аудиторію проекту, зменшите потенційне кількість посад й інформації, що могла б розміщатись на даному форумі. До того ж мені дуже цікаво, якщо ви є такими прибічниками використання української, то чому зроблено виняток для англійського, якщо вже те пішло то давайте напишіть у вимоги лістинг команд перекладати українською, взагалі смішно буде :)
Для англійської зроблено вийняток, бо вона є головною мовою, що використовується у комп'ютерній техніці. Якщо не можете спілкуватись українскьою - спілкуйтесь англійською. Вибір є. І ще питання, як довго мене хаятимуть на LOR або opennet якщо я писатиму там українскьою? То чому тут має бути навпаки? Якщо для Вас використання державної мови - смішно, то Ви помилились форумом.

З повагою, Олександр, [понад відомий як ALeXi$] MCSE, Sun CSA (Solaris 9), Cisco CCNA
Своїм підписом Ви підтвердили - на цьому форумі Вам немає чого робити. Сертифіковані мікрософтом інженери тут не є авторитетами, аналогічно й стосовно солярки та цисок. Для них є спеціалізовані форуми. Цей теж спеціалізований. Його тема - Linux (якщо Ви цього не зрозуміли). І це - форум Української спільноти корустувачів, перекладачів та рзробників. На цьому в мене все. Можете вважати мене фанатиком - це Ваша особиста справа.
« Змінено: 2006-09-05 02:00:38 від Praporshic »

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: Фанатизм?
« Відповідей #14 : 2006-09-05 00:54:08 »
Так, всі звісно добре на цьому сайті, крім одного, чому не приймається російськомовні повідомлення? Що в цьому такого поганого?
думаю достатньо гарно вже було пояснено й до того ж не одноразово що це сайт української спільноти, іншомовні гадаю мають відповідні власні сторінки.
Я приміром працюю в Киїеве у ІТ вже в перебігу 8 років, з особистого досвіду знаю основною абміністраторської мови - це сленг на основі російського англійського. І мені по роботі за все цей час жодного разу не зустрічався професійний адмін що каже тільки на українському (!).
Українською? Так форум саме для формування української термінології, перекладу ПЗ, приєднуйтеся й зрозумієте що світ значно ширший, не обмежений російською мовою. Щодо англійської - це також офіційна мова, й насправді вживаємо аналогічний сленг, та без намагаємося без третіх додаткових мов.
Доречі, можемо зустрітися в Києві, проживаю тут й непогано себе почуваю спілкуючись тільки українською, почуєте україсько-анлійський сленг. Хоча не зарікаюся що іноді фальшивлю, та над цим працюю. Може тоді зміниться світогляд?

... а за вашим правилами я маю писати відповідь тільки на українському - результат - я швидше за все писати нічого не буду
спеціаліст такого профілю мусить володіти англіською, пишіть на ній - це є спільнозрозуміла мова.

Обмежуючи мову повідомлення, ви тим самим зменшите аудиторію проекту, зменшите потенційне кількість посад й інформації, що могла б розміщатись на даному форумі.
ні, навпаки, проект саме набуває першопризначення та набирає саме чистий україномовний контент. Чудово приваблюється аудиторія, що сприймає рідну мову більше як просто данне. Й от, як мій приклад, не любить читати суцільний російський мат (це певно частина того сленгу) в перемішку з тезисами на зразок коментів на відомому вам російському аналозі.

До того ж мені дуже цікаво, якщо ви є такими прибічниками використання української, то чому зроблено виняток для англійського, якщо вже те пішло то давайте напишіть у вимоги лістинг команд перекладати українською, взагалі смішно буде :)
пропоную пану піти перекладати їх на російську. Це просто униканення такого російського посередництва, змістовність інформації не втрачається, англіська необхідна для роботи із світовими матеріалами та їх перекладу. Нагадую що тим хто дісйно бажає просовуватися в розвитку англіські тексти не мають ставати на перепоні.

М. Пройшовся перекладачкою, повиправляв помилки (і в оригіналі також, хоча пунктуацію правити ліньки)....
Потрібно просто гарненько написати статтю пояснення для "фанатичних" ;)  переслідувачів російської мови. Й не правити, а просто коцати залишаючи посилання на статтю.
« Змінено: 2006-09-05 00:57:02 від uran »
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit