Автор Гілка: Росiйська мова  (Прочитано 4383 раз)

Відсутній Smith

  • Новачок
  • *
  • дописів: 37
  • Карма: +0/-0
  • Kharkiv LUG
Росiйська мова
« : 2007-03-01 11:03:03 »
 Вiтаю!
 Шановна адмiнiстрацiя, скажiть будь ласка, чому на цьому сайтi така катигорична заборона використання росiйськоi мови? В украiнi напевне бiльшiсть населення спiлкуэться росiйською, а всi украiномовнi чудово розумiють росiйську. Даються в знаки часи радянськоi влади, коли росiйська була основною. Менi наприклад дуже важко користуватись украiнською, хоча маю громадянство Украiни.
 Цей сайт маэ тематику ос Linux та open source. До чого тут полiтика?

 Дякую за увагу.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Росiйська мова
« Відповідей #1 : 2007-03-01 11:25:22 »
Ресурс створювався як місце для спілкування перекладачів linux на українську. В такому контексті це логічно, чи не так?
Інша справа, що зараз це вже дещо більше. Але, можливо, саме завдяки таким драконівським правилам? :)

Відсутній Smith

  • Новачок
  • *
  • дописів: 37
  • Карма: +0/-0
  • Kharkiv LUG
Re: Росiйська мова
« Відповідей #2 : 2007-03-01 11:54:18 »

Інша справа, що зараз це вже дещо більше. Але, можливо, саме завдяки таким драконівським правилам? :)

 А не завдяки розвитку open source в загалi ?

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #3 : 2007-03-01 12:04:57 »
На цю тему вже неодноразово говорили... Але справа в тому, що, окрім аргументів наведених Михайлом діє ще один фактор. LOU - ресурс саме національний, тобто він є місцем обговорення, окрім звичних технічних труднощів, саме, так би мовити, українських проблем, що стосуються лінукс. Це, природно, дещо обмежує коло користувачів, але це, на мій погляд, цілком виправдане обмеження. В сучасних умовах всякий російськомовний (і тим більше англомовний) ресурс приречений стати таким собі інтернаціональним колгоспом. Коротше кажучи - навіщо робити з LOU бліду тінь LORa або linuxforum.ru (я цей ресурс не люблю трохи, мене там якось забанили), якщо в LOU вже є своя специфічна тематика і своя, так би мовити, ідентичність?

Щодо того, пане Smith, що комусь важко говорити українською. Я чотори роки прожив в Росії і спілкувався українською тільки на LOU. Натяк зрозумілий?

zzandy

  • Гість
Re: Росiйська мова
« Відповідей #4 : 2007-03-01 12:54:57 »
Дійсно неодноразово піднімали цю тему і завжди висновок був один - нікого тут не силують. На вході написано - тут спілкуються українською. Не хочеш - не треба! Є повно русурсів де мову спілкування не нав'язують. А прийшов сюди - не лізь зі своїми правилами в чужий монастир. Все ж просто.

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #5 : 2007-03-01 14:27:06 »
особисто мене теж раніше напрягало оте віконце що вискакує як чорт з під з-під моста і з пропозицією постити в інший phorum (???)  ;)

Smith, розумієш, як би це сказати, те що "украiномовнi чудово розумiють росiйську" - це в даному випадку не є вагомий аргумент.
Поясню чому - з цього аргументу хтось інший обовязково "логічно виведе" висновок a-la "навіщо нам український інтерфейс (переклад/хелп/тощо)", якщо і так "украiномовнi чудово розумiють росiйську. А якщо так, то навіщо знову придумувати колесо?"

А після цого вийде на трибуну "державний муж" типу Колі Левченко і видасть щось типу  http://www.korrespondent.net/main/180438     :-?

Оскільки одна з задумок linux.org.ua була як ресурс для перекладачів linux українською, тому цілком очевидно що була поставлена вимога до мови спілкування. мало взяти іноземний термін і перекласти його українською, потрібно перекласти саме так щоб ним можна було користуватись, щоб він якнайкраще відповідав іноземному аналогу, щоб звучав зрозуміло, щоб не ламав язика при спробі його вимовити, якщо в двох словах - термін має бути "живий".

Тому найкращий спосіб знайти отой найоптимальніший переклад - це використовувати його.
Опишіть українською проблему і дайте відповідь українською - це найкращий спосіб визначити чи вдалий є переклад. Ось чому форум українською.

Smith, заглянь в старі топіки де обговорюються варіанти перекладу, наприклад, application - там варіанти від інтуїтивно зрозумілих до таких кракозябрів шо сам чорт ногу зломить, і це нормально, це звачайний робочий процес.

В мовному інституті філологи займаються тим самим, і ніхто їх не звинувачує в політизації.
Так що політика тут нідочого. Між іншим, "прохання не використовувати російську мову" і "категорична заборона використання російської мови" - зовсім різні речі.
В спливаючому попередженні написано саме так - "прохання"  :)

P.S.:  
я нікого не звинувачую і не захищаю, лише пояснюю свою власну думку стосовно даної теми, (на коменти відповідати не буду;) ).
« Змінено: 2007-03-01 15:40:51 від anatolijd »

Praporshic

  • Гість
Re: Росiйська мова
« Відповідей #6 : 2007-03-01 15:47:56 »
Панове, Ви мабуть будете здивовані, але у реальному житті я спілкуюсь здебільшого російською. У родині - російською. Народився у Москві та прожив кілька років у Тбілісі (нажаль, не встиг вивчити грузинську  :'(). Але саме через те, що я спілкуюсь у житті російською я буду до останнього битись щоб її тут не було. Лише як цитати (як воно є зараз). Причина - я хочу щоб мої діти спілкувались українською а не чимось незрозумілим.

P.S. Стосовно того попередження - мене воно теж дратує, коли працюю у Konqueror.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #7 : 2007-03-01 21:44:13 »
Вiтаю!
 Шановна адмiнiстрацiя, скажiть будь ласка, чому на цьому сайтi така катигорична заборона використання росiйськоi мови? В украiнi напевне бiльшiсть населення спiлкуэться росiйською, а всi украiномовнi чудово розумiють росiйську. Даються в знаки часи радянськоi влади, коли росiйська була основною. Менi наприклад дуже важко користуватись украiнською, хоча маю громадянство Украiни.
 Цей сайт маэ тематику ос Linux та open source. До чого тут полiтика?

 Дякую за увагу.

Smith, якщо вам вдалося написати цей пост, то це значить, що ви можете писати українською. Причина заборони російської проста: через домінування російської в медіапросторі. Як тільки таке домінування і тиск зникне, і в нас справді буде така злагода як в Фінляндії та Швейцарії, можна ці правила буде опустити.

Окрім того, невміння писати українською - це ніщо інше, як лінощі. Я колись тусувався на білоруськомовних форумах і писав білоруською, хоча я знаю її лише з пісень гурту НРМ та літератури. і нічого, не помер, хоча пару разів прохали не писати трасянкою :) Гадаю ,ви тим паче не помрете, як писатимете тут українською.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #8 : 2007-03-02 10:30:17 »
Якби тут постились російською - я б сюди навіть не заглядав би  ;D
Чи може в пана Сміта проблеми з закордонним трафіком ?  Чи може він хоче запропонувати підручники з української мови для шкіл поперекладати на московитську - щоб більшості невігласів не доводилось користуватись державною мовою - їм же так незручно...
Між іншим, на московських форумах навряд чи дозволять топіки писати ічкерською  ;)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #9 : 2007-03-02 13:05:23 »
Well, Mr. Smith may post in English as well  :)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #10 : 2007-03-02 13:28:19 »
Well, Mr. Smith may post in English as well  :)
Suppose it is not the best solution=) Just for the reasons I listed above. And even though it is allowed by the rules most likely moderators won't stand it.

Відсутній Паша

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 142
  • Карма: +0/-0
  • хайо!
Re: Росiйська мова
« Відповідей #11 : 2007-03-12 17:17:47 »
Я в такій же ситуації, як і Сергій Єгоров. Тільки я родом з Криму. В дитінстві не знав, як по українські олівець. Тепер живу на Сумщині. Українську знаю.
Десь два роки вже користуюсь лінуксом. Сперше була Suse9.1, але там чомусь (чому не пам'ятаю) мені український переклад не сподобався. А коли почав користуватись дебом, дізнавсь, що "робочий стол" це не "робочий стіл", а стільниця. Можливо це смішно, але мені чомусь від цього стає дещо сумно. Доречі переклад кде у дебі 3.1 кращий за російський. Це я не підмазуюсь, а констатую факт. :)

А взагалі спілкування з освідченими людми завжди корисно. І мабудь справа зовсім не у мові, а в тому, що тут  звертаються на Ви.
« Змінено: 2007-03-12 17:18:49 від lpi »
debian

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #12 : 2007-07-06 03:35:45 »
в продовження теми... (перенесено з адміністраторської http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1183648818/6#6)

Цитата
не бачу потреби обмежувати використання мови на загальноукраїнському ресурсі.

Мені здається шо це обмеження відлякує потенційних користувачів, які б не проти поспілкуватись про використання лінукс в українських реаліях, але оте спливаюче вікно "говори тільки українською!", яке вискакує по першій російській букві, просто відбиває їм натхнення сюди заходити.
Ну і йде собі геть на інші-чужі сайти, більш лояльні.  :|

Якби тут тусувалось шодня сотня дюдей, то можна було б робити розподіл по мовній ознаці.
А коли тут від сили десять чоловік за день одних й тих самих - то таке собі варіння у власному соусі виходить, від якого нудно стає. Хай би чайники більше писали - і то веселіше б було.

Не знаю під які проекти LOU створювався, і яке завдання зараз бачить його адміністрація, але моя вам порада - заберіть то мовне обмеження для форуму, дайте людем можливість вільно спілкуватись про вільне ПЗ, тою мовою якою їм зручніше - це підніме відвідуваність а значить дасть друге дихання цілому сайту. Форум LOU - найбільш живий зі всіх перечислених вище проектів, це треба використати і розвивати далі.  
Можете обмежити використання мови в якихось певних ділянках сайту (документація, статті, новини, інше) але загальна балачка повнинна бути без мовних обмежень.
« Змінено: 2007-07-06 03:37:48 від anatolijd »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Росiйська мова
« Відповідей #13 : 2007-07-06 14:04:30 »
сумніваюся, що з дозволом російської якість контенту покращиться і буде більше користувачів-нефлеймерів.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Росiйська мова
« Відповідей #14 : 2007-07-06 14:14:55 »
сумніваюся, що з дозволом російської якість контенту покращиться і буде більше користувачів-нефлеймерів.
Спочатку прочитав перше слово як "сподіваюся" і сповз під стіл. А взагалі - +1