Автор Гілка: Широкоформатний монітор  (Прочитано 3787 раз)

Відсутній Aid_Belial

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Доброго часу доби, Панове.

Я планую придбати широкоформатний монітор. Тому хочу з'ясувати деякі речі:
1. Які проблеми виникають з такими моніторами в Linux?
2. Чи буде спотворюватись зображення у забавках (Heroes 3, Wargus, ....) ?

І ще одна проблемка з 1G USB Flash Drive швидкість запису на який не перевищує 150 KB/s причому на 256Mb флешку пише ~2MB/s. У чому тут проблема, і як її вирішити?

Дякую

PS Система в мене Suse 10 (мама nForce)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #1 : 2007-05-09 19:50:23 »
1. Широкоформатний це який? > 17 дюймів чи що? Наче ніяких проблем нема, щодо спотворення зображення, це від відеокарти залежить, але її не мінятимете?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

zzandy

  • Гість
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #2 : 2007-05-09 19:59:47 »
Широкоформатний - це у якого співвідношення сторін не 4:3 і не 5:4, як у більшості моніторів, а, наприклад, 16:9. Діагональ не має значення, хоча багато (чи більшість?) великорозмірних моніторів (>19") широкоформатні.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #3 : 2007-05-09 20:26:39 »
в мене на ноубуці 17" 16:9 принаймні мандріва стала на ура і без всяких питань, без бубна працює як відкритий драйвер так і закритий, підозрюю що на сучасних дистрах проблеми не буде

проблем використання практично ніяких, лише чим зайняти всю цю площу  ;D
насправді багато вмісту, напр., на веб-сторінках, не розраховані на широкий екран (той же 5tv.com.ua є дуже вузький) так що від звички працювати з прогами у максимізованих вікнах прийшлось відмовитись, натомість тепер знаю про клацання середьної кнопки на піктограмці максимізації, яке максимізує лише по вертикалі...

про іграшки не знаю

щодо усб подивіться в /var/log/messages  чи пише щось про ваш усб флеш
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Aid_Belial

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #4 : 2007-05-12 23:13:25 »
Все більше переконуюсь, що купувати таку цяцю сенсу немає, ну принаймі зараз :), а ще звикати до нього .... хоча фільми дивитись набагато приємніше.
Про середню княпку миші, сам незнав - файна фіча (спасибі).
Що стосується флешки у /var/log/messages нічого підозрілого немає, можливо це проблеми чарез automount? А не підкажете як у Suse вимкнути його лише для флешки, CD нехай монтує?


Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #5 : 2007-05-12 23:35:47 »
Все більше переконуюсь, що купувати таку цяцю сенсу немає, ну принаймі зараз :), а ще звикати до нього .... хоча фільми дивитись набагато приємніше.
Якщо не помиляюсь, то широкоформатний монітор дешевший за монітор із стандартними пропорціями  :-/
Що стосується флешки у /var/log/messages нічого підозрілого немає, можливо це проблеми чарез automount? А не підкажете як у Suse вимкнути його лише для флешки, CD нехай монтує?
man fstab  ;)
Судячи із швидкостей, або флешка usb1.1, або її підключають до порта usb1.1, або у fstab серед параметрів для флешки на 1Gb стоїть sync. Найімовірніший перший випадок  ::)
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Aid_Belial

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #6 : 2007-05-13 00:00:03 »
man fstab  ;)
Судячи із швидкостей, або флешка usb1.1, або її підключають до порта usb1.1, або у fstab серед параметрів для флешки на 1Gb стоїть sync. Найімовірніший перший випадок  ::)

В даному випадку Флешка не монтується через fstab, монтування відбувається якимось сервісом коли її вставляється в USB (яким саме ще не розібрався).
Що стосується параметрів порта то як PC так і вона підтримують USB 2.0

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #7 : 2007-05-13 00:28:13 »
Що стосується параметрів порта то як PC так і вона підтримують USB 2.0
Підтримують - не означає, що працюють  ;D
У usb зворотня сумісність: пристрої із USB 2.0 не завжди працюватимуть на порті із USB 1.1, пристрої із USB 1.1 завжди працюватимуть на порті із USB 2.0
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Aid_Belial

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #8 : 2007-05-13 00:54:00 »
Що стосується параметрів порта то як PC так і вона підтримують USB 2.0
Підтримують - не означає, що працюють  ;D
У usb зворотня сумісність: пристрої із USB 2.0 не завжди працюватимуть на порті із USB 1.1, пристрої із USB 1.1 завжди працюватимуть на порті із USB 2.0

В мене означає - працюють!!!, зараз не пригадаю команду якою я перевіряв версію USB. Тут справа не в порті і флешці, навідь USB 1.1 дає швидкість більшу за 150 Kb/c !!!. Тож що виходить в мене USB 0.5 чи як?
От щойно спробував:
Запхав флеху в юсб, мені моя сюзі сказала що флеху підмонтовано в /media/usb;
umount /dev/sda1;
mount /dev/sda1 /mnt/flash;
поганяв файли, швидкість копіювання ~2Mb/s!!! Тож який в мене USB 1.1?

Питання в тому, як вимкнути автоматичне монтування флешки при вставлянні її в порт?



Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #9 : 2007-05-13 01:55:33 »
mount /dev/sda1 /mnt/flash;
поганяв файли, швидкість копіювання ~2Mb/s!!! Тож який в мене USB 1.1?

Питання в тому, як вимкнути автоматичне монтування флешки при вставлянні її в порт?
Ну якщо так  :) То все-таки man fstab  ;)
У /etc/fstab повинно бути щось на зразок цього
Цитата
/dev/sda1 /mnt/usb_flash vfat umask=0,iocharset=ваша_локаль,codepage=866,pamconsole,exec,noauto 0 0

umask=0 - дозволити користувачам монтувати флешку
noauto - без автомонтування
sync - синхронізація вводу-виводу (якщо флешка з usb1.1)

В КДЕ є аплет для головної панелі - "Пристрої зберігання інформації" - буде помічним  ;)
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #10 : 2007-05-13 01:56:16 »
Цитата
У usb зворотня сумісність: пристрої із USB 2.0 не завжди працюватимуть на порті із USB 1.1, пристрої із USB 1.1 завжди працюватимуть на порті із USB 2.0
не зовсім, сумісніть повна, а не зворотня. Пристрої USB 2.0 працюватимуть на порті 1.1, але зі зменшеною швидкістю. Принаймні всі мої флешки з 2.0 чудово читалися на компах з 1.1
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #11 : 2007-05-13 02:01:26 »
Цитата
У usb зворотня сумісність: пристрої із USB 2.0 не завжди працюватимуть на порті із USB 1.1, пристрої із USB 1.1 завжди працюватимуть на порті із USB 2.0
не зовсім, сумісніть повна, а не зворотня. Пристрої USB 2.0 працюватимуть на порті 1.1, але зі зменшеною швидкістю. Принаймні всі мої флешки з 2.0 чудово читалися на компах з 1.1
1) Я не сказав, що працюватимуть на такій же швидкості.
2) З флешками Вам повезло  :), в природі існують і USB 2.0 - only
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Aid_Belial

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #12 : 2007-05-13 09:11:33 »
Ну якщо так  :) То все-таки man fstab  ;)
У /etc/fstab повинно бути щось на зразок цього
/dev/sda1 /mnt/usb_flash vfat umask=0,iocharset=ваша_локаль,codepage=866,pamconsole,exec,noauto 0 0

Ой як важко Вам пояснювати, тут файл fstab не впливає на монтування флехи, і якби впливав то проблеми вже давно не булоб, а монтує флешку/cd-rom/floppy якийсь системний сервіс!!! Який саме, і як його переконфігурувати - я і хочу дізнатися.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #13 : 2007-05-13 09:56:50 »
... а монтує флешку/cd-rom/floppy якийсь системний сервіс!!! Який саме, і як його переконфігурувати - я і хочу дізнатися.
При вставлянні флешки спрацьовує udev - створює відповідний файл у /dev. Але він не монтує.
Здається, він якимось чином викликає hal. А той - gnome-volume-manager (наприклад) (чи щось подібне...). Ось вже цей останній й монтує флешку й сигналить DE (в даному прикладі - gnome) щоб той показував для неї посилання на стільниці. (вибачте за незрозуміле пояснення, все що проходить вище від udev-а я собі уявляю досить розпливчасто).
Отож мабуть треба колупати або hal, або отой сервіс від DE.
P.S. Тут нещодавно була схожа гілка - щось про неправильне кодування при монтуванні, здається, пан noddeat її починав...

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Широкоформатний монітор
« Відповідей #14 : 2007-05-13 13:48:15 »
Ой як важко Вам пояснювати, тут файл fstab не впливає на монтування флехи, і якби впливав то проблеми вже давно не булоб, а монтує флешку/cd-rom/floppy якийсь системний сервіс!!! Який саме, і як його переконфігурувати - я і хочу дізнатися.
:)
У мене при монтуванні флешки системним сервісом додатково при записі у fstab з'являвся параметр managed. Видалив цей параметр та зберіг fstab - система перестала опікуватися автоматичним монтуванням /dev/sda1

А взагалі, у мене в Мандрайві у fstab є один коментар:
# This file is edited by fstab-sync - see 'man fstab-sync' for details,

а 'man fstab-sync' каже:
Цитата
      This program serves one major purpose: Update the  file  systems  table
       file /etc/fstab and create/remove mount points in /media in response to
       HAL events. This program is usually never run directly  from  a  shell;
       instead it is invoked as a callout by the HAL daemon.
,
так що ... ;)
« Змінено: 2007-05-13 13:49:09 від cadca »
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x