Автор Гілка: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4  (Прочитано 5861 раз)

Відсутній Alex

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Скачав драйвер ltmodem-2.6.8-2-386_8.31a11_i386.deb з Інтернету, намагався встановити через Gpakege manager отримав відповідь, що не відповідає версія ядра : потрібна 2.6.8-2(з Debian Sarge) наявна 2.6.18-4. Мені всановлювати старе ядро чи є драйвер для нового , як правильно встановлювати та налаштовувати драйвер.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #1 : 2007-07-27 02:18:37 »
Драйвер ltmodem не підтримується у нових версія ядра. Доведеться потанцювати з бубном і спробувати поставити martian.

Удачі.

Як щось вийде - поділіться досвідом.
« Змінено: 2007-07-27 02:19:00 від rangel »
Roman Suprotkin

Відсутній Alex

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #2 : 2007-09-10 22:10:50 »
А є ядра чи модулі ядер в яких вже встановлено підтримку він-модемів?
 Як справи з підтримкою win-модемів у інших дистрибутивах?

Відсутній aut2006

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #3 : 2007-09-23 22:49:07 »
В мене запрацював "искаропки" lucent winmodem тiлькi в старому ALT Linux 3.0 Compact. Напевне тому що там старе ядро, хоча може в новому Альтi також є пiдтримка твого модему. В мене в Убунту 7.04 використовується martian драйвер, який треба "збирати" самому з source code. До речі, шкода що ти не вказав чiпсет модему...

Ось деякi links:
http://linmodems.org/
http://martian.barrelsoutofbond.org/ - сторiнка martian драйверу

Відсутній Alex

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #4 : 2007-10-14 00:47:49 »
На linmodems.org  знайшов драйвери лише для ядра 2.6.8.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #5 : 2007-10-14 13:26:17 »
Ще раз кажу, martian - ваш драйвер. Його треба крутити.

Дивіться тут
Roman Suprotkin

Відсутній Alex

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #6 : 2007-10-20 00:16:02 »
Що потрібно робити перед роботи з ядром щоб можна було швидко відновити систему(є
Live CD Knopix)? Можна якусь документацію про роботу з ядром в Дебєн та martian?
Чи може пересісти на ALTlinux?

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #7 : 2007-10-20 09:56:57 »
А що вже з ядром сталося?  :o
Roman Suprotkin

Відсутній Alex

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #8 : 2007-10-21 01:35:58 »
Перестаховуюсь, це ж буде моя перша манипуляція з ядром( збирання ядра функціями(
martian)  та компіляція.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #9 : 2007-10-21 13:00:09 »
а зібрати martian як модуль і підключити пізніше?
Roman Suprotkin

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #10 : 2007-10-22 19:08:14 »
Написати докладну інструкцію (martian)?
Можу, але не зовсім для Debian (Мандріва 2008.0). Втім відмінності мінімальні. Якщо потрібно, пишіть.
« Змінено: 2007-10-22 19:15:50 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Встановлення драйверу lucent winmodem Debian 4
« Відповідей #11 : 2007-10-23 07:57:42 »
Ось перший варіант. Будуть зауваження? ;)

1. Ліричний відступ

Коли два роки тому я вперше завантажив Mandriva 2006.0, менеджер обладнання заявив, що для повноцінного функціонування мого модему (Acorp 9m56pml-g на чипсеті Agere/Lucent) мені слід вступити до якогось клубу, і лишень тоді мені нададуть чудовий пакунок з драйвером ltmodem.
Я був у траурі. Купивши дешевенький модем (близько семидесяти гривень), я сподівався на те, що він підтримуватиметься скрізь і всюди...
Втім, не зневірившись, я досить швидко відшукав через linmodem.org сторінку з драйверами під Linux. На той час це були ltmodem-8.31b. Скоро (за два-три тижні) мені способом спроб і невдач вдалося їх зібрати і встановити. Втім, зворотній виклик у kppp спершу не запрацював, виявилося, що автори Mandriva все передбачили, вони чомусь наклали на KDE таку латку, яка змінювала вірний параметр (callback) на невірний (+callback) і pppd (Якщо у технічному тексті Вам зустрілося незрозуміле слово, читайте текст далі, він зберігає свій сенс і без цього слова, -- закон Мерфі) падав з кодом помилки 16. Довелось вручну правити бінарник програми, вставивши замість + пробіл.
Ну і зрештою все запрацювало...
Я був щасливий!
Настрій псували лише повідомлення у /var/log/messages: ltserial: module license 'Proprietary' taints kernel...

2. Нові часи

Пройшло два роки і мені захотілося нових вражень: я купив у Lafox Mandriva 2008.0. І що ж я бачу? Та те саме: вступіть у клуб і отримаєте ltmodem... (no comments)
Я спробував повторити свій шлях: облом, драйвери не збиралися. Почав шуквти у Інтернеті і знайшов латку до AltLinux пакунку (для тих хто сидить на ядрах до 2.6.20 -- має допомогти http://alt.linux.kiev.ua/srpm/kernel-source-ltmodem-8.26a9/patches/0 (якщо знайдете вихідний код -- хі-хі). Отже прихильники da oldskool мають зробити таке:
1) Знайти у Інтернеті (виканючити у друзів, попросити у мене, скачати з посилання поряд з латкою) пакунок ltmodem.
2) Розпакувати пакунок (вітаються всі пропозиції від Ark до tar -xvzf ltmodem-8.26a9.tar.gz (альтова версія)). Розпакувати source.tar.gz (те саме).
3) Внести зміни до файлів у source згідно з латкою (можна ручками, навіть корисно, будете знати як виглядають нутрощі кодів програм). Поміняти у ltmodem.spec.in слово Copyright на License.
4) Запакувати файли назад у source.tar.gz (gzip -f -9 /Ваш/шлях/source).
5) Встановити файли з заголовками ядра для Вашого дистрибутиву (kernel-desktop-devel-2.6.22.9-1mdv -- Mandriva 2008.0) і компілятор (будете збирати модуль ядра (так, так, не треба ховатися під ліжко -- буде майже не боляче і не довго)) (gcc у Mandriva 2008.0). Треба брати саме ті заголовки та компілятор, які відповідають Вашому ядру.
6) Виконати від імені адміністратора у консолі у теці ltmodem: su (треба ввести пароль) ./build_module (або для дебі... (ну як там називають користувачів Debian/Ubuntu?) sudo ./build_module (критики одразу скажуть, а чому не build_rpm, або build_deb? -- Дам відповідь: так надійніше (в такому разі мені дорікнуть, що я не сказав, що слід встановити rpm-build або dpkg)).
7) Якщо все гаразд, не було помилок, Вам вдалося те, що не вдалося мені -- зібрати модулі ltmodem.ko та ltserial.ko на сучасному ядрі (уважуха!). Тепер почитайте у каталозі ltmodem файл README (а якже, саме зараз і час!), щоб дізнатись як їх встановити...

P.S. Цікаво, де розробники Mandriva беруть пакунки для роздачі членам свого клубу любителів ltmodem?

3. Нові шляхи

Ну от і все про сексуальні способи встановити старі драйвери на нове ядро.
Поговоримо тепер про менш екзотичні вправи...
Справа ltmodem, як виявилося, живе і перемагає. Існує два шляхи змусити працювати Ваш модем:
1) Старий перевірений шлях з ядерними модулями, на які саме ядро матюкається. Драйвери прогресуєть, але тепер називаються на штиб agrsm-20070804.tar.gz і валяються на http://linmodems.technion.ac.il/packages/ltmodem/kernel-2.6/ і дають два модулі ядра agrmodem.ko та argserial.ko. Слід
0) Переконатися, що у Вас не модем Genius (кажуть, може не спрацювати).
а) Завантажити пакет.
б) Розпакувати його.
в) Виконати у розпакованій теці в консолі (Konsole, xterm або щось інше): su (ввести пароль адміністратора) make install (sudo make install).
г) Якщо все пройшло вдало (і мені це вдалося (ядро 2.6.22.9)), почитати README і додати рядок з agrserial до /etc/modules.preload (чи як там воно називається у Debian?), щоб не розважатися завантаженням драйвера модема, кожного разу як захочете позвонити.
2) Драйвер, розроблений Олексієм Ченцовим (Олексій -- бох!!!) martian. Якраз нещодавно (11.10.2007) вийшла нова версія, яку можна завантажити з http://linmodems.technion.ac.il/packages/ltmodem/kernel-2.6/martian/martian-full-20071011.tar.gz
Слід
а) Завантажити пакет.
б) Розпакувати його.
в) Виконати у розпакованій теці в консолі (Konsole, xterm або щось інше): su (ввести пароль адміністратора) make install (sudo make install).
г) Якщо все пройшло вдало... виконати від імені адміністратора сценарій scripts/automate.sh (su (ввести пароль адміністратора) ./automate.sh (sudo ./automate.sh), щоб не розважатися завантаженням драйвера модема, кожного разу як захочете позвонити.

3. Martian. Полірування.

Перевагою martian є те, і це безперечно оцінять дебі... (ну, користувачі Ubuntu/Debian), що пропрієтарна частина (Agere засекретила страшенні таємниці у бінарному форматі частини драйвера) знаходиться не в ядрі, а на користувацькій частині (user-space). Тому ядро більше не матюкатиметься. З іншого боку пропрієтарщина нікуди не ділася, вона і досі сидить у драйвері (тому творці Debian, Столлмен та інші великі бохи ніколи не схвалять включення цього пакунку в основне дерево).

Так, ну добре, встановили ми драйвер, але... зворотний виклик (callback) не працюватиме, kppp не бачитиме екзотичного пристрою /dev/ttySM0

Та нічого, все це легко виправити. Оскільки я не знайомий зі специфікою всіх дистрибутивів, далі опишу, що слід зробити у Mandriva, Fedora, etc.

Редагуємо /etc/rc.d/init.d/martian (< означає "прибрати", > означає додати, циферки -- номери рядків):
17a18
> . /etc/rc.d/init.d/functions
48,51c45,51
<       /usr/sbin/martian_modem --daemon ${ARGDEV}
<      [ -d /var/lock/subsys ] && touch /var/lock/subsys/martian
<      echo "Done"
---
>       /usr/sbin/martian_modem --daemon --hide-pty ${ARGDEV}
>       [ -d /var/lock/subsys ] && touch /var/lock/subsys/martian
>       success; echo
>       ln -s /dev/ttySM0 /dev/modem
---
<       echo "Done"
---
>       success; echo

Перезавантажуємося.

P.S. Я мав на увазі, що пристроєм модему тепер буде /dev/modem

4. Супутні граблі

Ага, думали все? Ні, не все... Вдячні захисники авторських прав подумали і про той варіант, коли Ви дочитаєте цю графоманську інструкцію не до кінця.

По-перше, для активізації можливості зворотного виклику у програмах додзвону (kppp -- мій скарб!!!) потрібно знайти завантажити і зібрати програми pppd з прапорцем "CBCP=y" (див. чудову інструкцію на цьому сайті)

По-друге, для набирання номеру Вам потрібно буде провести відповідну ініціалізацію модему: додати рядок до команд модему (у kppp це Налаштувати > Модеми > Новий (або Редагувати, якщо він у Вас уже налаштований ) > Модем > Команди модема > Рядок ініціалізації 2)

ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0

Щоб дізнатися більше про команди модема, почитайте підручник з команд Вашого модема (його досить легко знайти у мережі).

По-третє, якщо у Вас працює лише пульсовий набір номеру (це коли не "ту-ту-ту-ту-ту", а "тррр-тррррр"), команду набору номеру слід змінити на (у kppp це Налаштувати > Модеми > Новий (або Редагувати, якщо він у Вас уже налаштований ) > Модем > Команди модема > Рядок додзвону) (Господи, як же я у свій час про це не здогадався -- тупив зо три місяці)

ATDP

По-четверте, не забудьте внести себе до групи, якій дозволено дзвінки з модема tty (у Debian це, здається dialout).

Ну, от, здається, і все. Швидких Вам ліній і малих рахунків від Укртелекома.

КІНЕЦЬ
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law