Автор Гілка: Шрифт Libertine  (Прочитано 7089 раз)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Шрифт Libertine
« : 2007-08-08 05:19:02 »
Натрапив на досить симпатичний шрифтовий проект Libertine. Позиціонується як заміна для Таймса; в OpenOffice, справді, обидва шрифти відмальовуються дуже схожими. На сторінці завантаження доступні три пакунки:
LinLibertineFont-2.6.tgz — самі шрифти,
LinLibertineSRC-2.6.tgz — шрифтові файли у форматі FontForge-а,
LinLibertineTex-2.6beta.zip — пакунок для LaTeX-а.

Шрифт нині розробляється, поточна версія — 2.6.5. Ще не відхінтована. Але виглядає досить добре. Формат — TTF.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #1 : 2007-08-08 11:12:51 »
Ого! та ті шрифти для латекса займають аж 10метрів. А собі ви їх вже поставили?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #2 : 2007-08-08 22:37:22 »
Я поставив "звичайну" версію, оскільки не знаю, як додавати шрифти до дистрибутивів ТеХ. Та й перевірити їх треба в звичайних програмах. Метраж великий через те, що в пакунку багато гарнітур: 12 в корені каталога, 4 для макінтошів і ще 4 більш старих версій, але добре відхінтовані. Я поставив нові (дюжину) і ще не розібрався: там є доволі схожі нарисування, і поки я не розумію, навіщо.

P. S. ТеХ і LaTeX вимовляються як "тех" і "латех", оскільки це не абревіатури, а скорочення, утворені від грецького τέχνη ("техне") — уміння, мистецтво.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #3 : 2007-08-09 13:49:54 »
Що мистецтво - то мистецтво.
То з таблицями проблеми : десь читав як їх розрізати між 2 сторінками - забув, і як різати, і де читав.
Вдома стоїть новенький тетех, здається, останньої версії - хоч трісни не знаю як на нього PS-CYR поставити - не працює і все. І доків з встановлення шрифтів не знайшов (правда, не надто сильно шукав).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #4 : 2007-08-09 19:43:38 »
В "Не надто короткому вступі до LaTeX 2ε" пишуть, що розривні таблиці задаються оточеннями supertabular i longtabular.

Нема кирилиці у Fedor-і? Ну, не знаю, у мене в OpenSuSE проблем ніколи не виникало.

"Не надто короткий вступ до LaTeX2e", версія 4.12. Український переклад.

Відсутній vadim

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #5 : 2007-08-10 09:52:27 »
Вдома стоїть новенький тетех, здається, останньої версії - хоч трісни не знаю як на нього PS-CYR поставити - не працює і все. І доків з встановлення шрифтів не знайшов (правда, не надто сильно шукав).
В архиві PS-CYR є файл install3.sh (для третьої версії tetex). Я руками виконав команди з цього файлу, тому що не була встановлена якась змінна середовища, і автоматично файл не працював.

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #6 : 2007-08-10 10:29:02 »
В "Не надто короткому вступі до LaTeX 2ε" пишуть, що розривні таблиці задаються оточеннями supertabular i longtabular.

Нема кирилиці у Fedor-і? Ну, не знаю, у мене в OpenSuSE проблем ніколи не виникало.

"Не надто короткий вступ до LaTeX2e", версія 4.12. Український переклад.
А файлів-то на сервері немає  :(

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #7 : 2007-08-10 10:34:14 »
Нема кирилиці у Fedor-і? Ну, не знаю, у мене в OpenSuSE проблем ніколи не виникало.
Звісно ж є, але педеефники не завжди правильно читаються: шрифти растрові, а я хочу векторні. Ті векторні, що знайшов - не таймс - теж не дуже добре.
В "Не надто короткому вступі до LaTeX 2ε" пишуть, що розривні таблиці задаються оточеннями supertabular i longtabular.
 
Йой! Воно було написано на наступній сторінці, одразу після опису оточень \tabular ну я й читака...
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #8 : 2007-08-10 10:38:00 »
А файлів-то на сервері немає  :(
Треба щоб такі файли і подібні їм зберігались на ftp.linux.org.ua не розумію чому так не роблять...
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #9 : 2007-08-10 19:08:08 »
А файлів-то на сервері немає  :(
Треба щоб такі файли і подібні їм зберігались на ftp.linux.org.ua не розумію чому так не роблять...
Не розумієте -- спробуйте самі щось робити.

Hint: місце ще є ;-)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #10 : 2007-08-13 11:35:50 »
Цитата
Ой, ну прямо вже суперпроблема: створюється гілка на форумі куди страждущі українізатори скидають аргументовані запити на потрібну документацію (може ще якісь ро-файли, яких деяким дистрам не вистачає і тому подібне...), яку просто вже аж необхідно забекапити - безсонний адмін вночі розбираєтья...

М:* за публічне обговорення дій модератора (п.14 правил). Сергію, ну вам що, так в бан хочеться?

Плюс - занадто жирно: зійдемось на зірочці  ;)
M:+++==!
« Змінено: 2007-08-13 12:45:20 від Cthulhu »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #11 : 2007-08-13 15:51:03 »
"Не надто короткий вступ до LaTeX2e", версія 4.12. Український переклад.
А файлів-то на сервері немає  :(
Справді. Але ось тут точно є pdf. У мене також є сирці (105, 6 КБ), де брав — не пам'ятаю, але можу переслати.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Шрифт Libertine
« Відповідей #12 : 2007-09-12 11:55:09 »
А в Україні є форум латехоїдів маньяків? Бо на цьому форумі якогось сильного латехоїдного руху не помічав, а хочеться в когось взяти *.sty для оформлення дисертацій. Бо в нас ВАК настільки тупий, що мало того, що не виставив такого важливого файлу в себе на сайті, вони ще й не здогадуются, що WYSIWYM підхід взагалі існує - переконані, що зміст руками набирають  >:(
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.