Опитування

Який апостроф робити основним для української розкладки?

U+02BC (ʼ)
33 (43.4%)
U+0027 (')
21 (27.6%)
U+2019 (’)
22 (28.9%)

Проголосувало: 70

Автор Гілка: оновлення української розкладки  (Прочитано 195563 раз)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #195 : 2011-08-04 20:01:02 »
теоретично, може бути так, що налаштування kde4 та kde3 йдуть в одну теку

налаштування клавіатури (включно з розкладкою) зберігаються в ~/.kde*./share/config
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #196 : 2011-08-05 14:54:58 »
налаштування клавіатури (включно з розкладкою) зберігаються в ~/.kde*./share/config
:o
А чому моя розкладка в будь-якому середовищі однакова?

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #197 : 2011-08-05 15:20:21 »
Цитата
А чому моя розкладка в будь-якому середовищі однакова?
:o
Що ви зробили щоб так було? Мені доводиться в кожному середовищі налаштовувати заново її  :(
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #198 : 2011-08-05 16:53:41 »
налаштування клавіатури (включно з розкладкою) зберігаються в ~/.kde*./share/config
:o
А чому моя розкладка в будь-якому середовищі однакова?
скоріш за все у вас її налаштовано на рівні x.org (тобто налаштування клавіатури KDE не ввімкнено), але у випадку Campana якраз навпаки
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #199 : 2011-08-06 02:35:16 »
взуввстановив і забув.  :)

Я завжди думав, що це воно глобально налаштовує.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #200 : 2011-08-06 23:51:29 »
Цитата
А чому моя розкладка в будь-якому середовищі однакова?
:o
Що ви зробили щоб так було? Мені доводиться в кожному середовищі налаштовувати заново її  :(
Як відзначив DalekiyObriy, для цього її треба налаштувати на рівні xorg. На LOU це часто обговорювалося.

скоріш за все у вас її налаштовано на рівні x.org (тобто налаштування клавіатури KDE не ввімкнено), але у випадку Campana якраз навпаки
Ні, у мене якраз все саме так, а не навпаки: в KDE розкладки не вмикалися, налаштування забиті вручну в xorg.conf. І завжди так було. В тому й дивина моєї ситуації.

взуввстановив і забув.  :)

Я завжди думав, що це воно глобально налаштовує.
Воно? Це було б з Його боку свинство — впливати на налаштування інших середовищ. І саме це в моєму випадку і сталося. Тепер я знаю, що ВОНО — це четверті кеди.   ::)

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #201 : 2012-05-14 21:19:05 »
Хочу повернутися до проблеми з апострофом.

Восени минулого року Hostmaster почав впровадження апострофу для доменних імен з кирилицею в зоні .ua
Були створені домени для тестування мʼясо.kh.ua, звʼязок-є.kh.ua а також ʼ.ua.
Проблема в тому, що вони використали символ MODIFIER LETTER APOSTROPHE U+02BC.
Зараз ці домени неможливо набрати в жодній українській розкладці, навіть в Ukrainian Unicode (бо там використовується RIGHT SINGLE QUOTATION MARK U+2019).

До доменів з кирилицею я ставлюсь не дуже прихильно але проблема різних апострофів тут постає найбільш гостро.
Якщо в тексті ще не так принципово, який символ ставити, то з доменами такий фокус не пройде — вони дуже сильно зав’язані на коди символів.

Я не пропоную одразу кидати все і переходити на символ U+02BC але щось з цим потрібно робити до початку реєстрації доменних імен з кирилицею в зоні .укр бо потім виправити цю проблему буде значно складніше.
« Змінено: 2012-05-14 21:21:07 від MrGALL »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #202 : 2012-05-15 00:00:25 »
Тут, здається, декілька проблем:
* чи є дійсно U+02BC кращим: це ми трішки обговорювали, він ніби нерозривний (тобто не повинен розривати слово, що є добре), але коли я (щоправда давно) експериментував, він досить кепсько підтримувався, як в вільному так і в закритому ПЗ, а також був присутній а далеко не всіх шрифтах; плюс ще тоді не було згоди української інтернет-спільноти
* чи є дійсно U+02BC стандартизований кимсь/чимсь? я надаю перевагу здоровому глузду над (місцевими) стандартами, але оскільки однозначного вироку на користь U+2019 не було, і U+02BC дійсно почне десь впроваджуватися на рівні провайдерів без нього в клаві буде сутужно
* (з огляну на пункти вище) якщо дійсно U+02BC потрібен, де його тулити в клавіатурі:
  - поміняти U+2019 на U+02BC а U+2019 десь засунути інде
  - додати U+02BC десь інде
Я схиляюся до нормалізовної клави, тобто не мати зайвих символів, які б лише плутали користувачів (саме тому там нема деяких видів лапок, які не притаманні українській тощо), але тут схоже доведеться мати обидва, бо багато текстів вже мають U+2019, і його тре буде шукати і т.п. Тож, якщо U+02BC потрібен тре буде вирішити чи має він стати основним...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #203 : 2012-05-15 02:08:06 »
Мені теж не подобається ідея включення кількох видів апострофу (на додаток до ') в розкладку — краще від того точно не стане.

Схоже з апострофом в IDN доменах теж не все так просто:

Цитата
Сам стандарт записи доменных имен в национальных алфавитах до сих пор претерпевает изменения. Причем это происходит и на глобальном, и на локальных уровнях. Так, в украинской таблице символов IDN до сих пор отсутствует апостроф - и потому, что не является собственно буквой, и потому, что существует несколько видов апострофов. Я консультировался по этому поводу с Юрием Гончаруком, который занимается доменом .УКР, и он сообщил, что провел в этом направлении серьезную исследовательскую работу. Проблему включения апострофа в украинскую таблицу символов IDN, таким образом, еще предстоит решить. Быть может, это скучно - но очень важно.

Думаю варто зв’язатися з Хостмастером щоб дізнатися поточний стан справ з апострофом в українських доменах.

Ось тут повідомляється про лист до ICANN в підтримку апострофу U+02BC: http://uanic.net/node/204

P.S. До речі, в стандартній українській розкладці в OS X є U+2018 та U+2019 а от U+02BC там відсутній (або я його не знайшов).
« Змінено: 2012-05-16 00:02:03 від MrGALL »

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #204 : 2012-06-01 11:25:55 »
Сьогодні почалась комерційна реєстрація доменів з кирилицею в зоні .ua з апострофом U+02BC:

Цитата
Доброго ранку! З сьогоднішнього дня на ‪nic.ua‬ можна реєструвати домени з апострофом! Наприклад, мʼякий.kiev.ua.
Джерело

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #205 : 2012-06-07 18:17:10 »
гаразд, оскільки тепер тре набирати U+02BC для доменних імен (обґрунтування тут), схоже, тре додати цей апостроф в клавіатуру
є декілька варіантів:
1) додати його замість U+2019 (не канає, бо він вже багато де вживається)
2) додати його на позицію U+2019 а, сам U++2019 пересунути (або замість тильди або десь далі)
3) додати його на клавішу з іншими апострофами, замість тильди (перевага: разом з іншими, недолік: тильда пропаде, або переїде)
4) додати його десь-інде, скажімо на одиницю

я схиляюся до 3) або 2)

прохання висловлюватися
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #206 : 2012-06-07 19:51:29 »
Як кінцевий користувача напишу, що мені байдуже яким користуватись — головне, щоб він був частиною слова. Тому нехай U+02BC буде замість U+2019 або U+0027. U+2019 мені ніколи не подобався, непрактичний він — місця більше займає, слово перекроює…

Навіщо в розкладці три апострофа? Один для доменів, другий про всяк, а третій пощо?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #207 : 2012-06-07 20:38:34 »
Навіщо в розкладці три апострофа? Один для доменів, другий про всяк, а третій пощо?
боюсь, що надто багато вже U+2019 понавтикано (я сам тут руку доклав :)), якщо навіть шукати його або робити заміну десь тре буде звідкись вставляти
прямий теж всюди є, його тре шукати, та й в програмуванні без нього сутужно

є підозра, що найкраще поставити U+02BC на місце U+2019, а сам U+2019 десь відсунути (на 1 або 2, або навіть десь далі), щоб якщо його тре шукати тощо то він був на клавіатурі, але щоб під руками не лазив, і подалі від «рекомендованих» апострофів був
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1921
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #208 : 2012-06-07 21:36:38 »
поки знайшов пару проблем з U+02BC:
* putty не хоче його брати з клавіатури, хоча з кишені обміну - без проблем
* hunspell не визнає його, як аналог ', тож відмовляється перевіряти слова з таким апострофом
...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #209 : 2012-06-07 21:47:07 »
Загалом згоден.
поки знайшов пару проблем з U+02BC:
* putty не хоче його брати з клавіатури, хоча з кишені обміну - без проблем
Звіт про ваду прийдеться писати.
* hunspell не визнає його, як аналог ', тож відмовляється перевіряти слова з таким апострофом...
Тобто не визнає? А якщо в усіх словах замінити?
« Змінено: 2012-06-07 21:47:36 від Re. »