Автор Гілка: ups  (Прочитано 6940 раз)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
ups
« : 2007-10-02 13:46:02 »
Є упсак APC з під'єднанням до USB - як залізо впізнається в вигляді /dev/hiddev0 чи є якісь загальні методи  зв'язку з цим пристроєм: щоб гномівський аплет знав ступінь зарядки батарейки?
« Змінено: 2007-10-02 13:46:30 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Praporshic

  • Гість
Re: ups
« Відповідей #1 : 2007-10-02 19:52:38 »
Network UPS Tool у поміч.

/me замислився, що не заважало б знайти час та таки налаштувати його на своєму компі.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: ups
« Відповідей #2 : 2007-10-04 11:47:10 »
Не розумію, як ними користуватись. І навіщо контролювати упсаки через мережу, коли в мене через usb під'єднаний.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: ups
« Відповідей #3 : 2007-10-04 18:52:49 »
Не розумію, як ними користуватись. І навіщо контролювати упсаки через мережу, коли в мене через usb під'єднаний.
У NAT'і контролюються як локальні ББЖ, так і мережеві - все залежить від того, скільки комп'ютерів під'єднано до одного ББЖ і скільки ББЖ моніторяться одним комп'ютером (він - "master", решта підключених до цих ББЖ компів - "slaves" - отримують дані про стан своїх ББЖ по мережі). В вашому конкретному випадку кращим вирішенням проблеми було б використання apcupsd.
Тут описаний спосіб як вести просту статистику про стан ББЖ з допомогою rrdtool та графічне представлення даних - налаштував на домашньому комп'ютері  8-)(Mustek PowerMust 400, напруга в мережі гуляє від 197 до 254 В, 272 В - абсолютний рекорд  [smiley=3.gif])
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: ups
« Відповідей #4 : 2007-12-22 23:27:18 »
Є упсак APC з під'єднанням до USB - як залізо впізнається в вигляді /dev/hiddev0 чи є якісь загальні методи  зв'язку з цим пристроєм: щоб гномівський аплет знав ступінь зарядки батарейки?
На днях виникла потреба у вивільненні ttS0 під потреби самопального кабелю до мобільного телефону, а втрачати зв'язок з упсом не хотілося - трохи покопався в інтернеті і от що вияснив:
1) HID-пристрій - це так розпізнається перехідник rs232->usb фірми Cypress Semiconductor (його, в основному, й ліплять на упси), яким мав би опікуватись модуль cypress_m8 (модуль успішно завантажується, проте пристрій із натяком на послідовний порт не з'являється  :();
2) почитав faq на сайті NUT - в якості драйверу для упса потрібно вказувати usbhid-ups - упс не розпізнався :(;
3) з горя поліз ритись у правила udev - щоб вияснити як саме HID-пристрій повинен в системі з'являтись -> /etc/udev/rules.d/70-nut-usbups.rules навів на певні думки :D;
4) прописав у /etc/ups/ups.conf наступне
[myups]
    driver = megatec_usb
    port = auto
    vendorid = 0665
+ перезавантажив демона upsd -> зв'язок з упсом запрацював! :)
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Praporshic

  • Гість
Re: ups
« Відповідей #5 : 2007-12-22 23:53:09 »
А от якщо справа доходить до Powercom`івських пристроїв, то ховайся. Їхні блоки не працюють з жодним драйвером, у разі підключення до USB....

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: ups
« Відповідей #6 : 2007-12-23 01:14:05 »
А от якщо справа доходить до Powercom`івських пристроїв, то ховайся. Їхні блоки не працюють з жодним драйвером, у разі підключення до USB....
Хм-м... У NUT 2.2.0 є підтримка Powercom`івських упсів через rs232 (/usr/share/doc/nut/docs/driver.list):
Цитата
"Powercom"      "SMK-800A"                  ""      "megatec"
"Powercom"      "ULT-1000"                  ""      "megatec"
"Powercom"      "Trust 425/625"                  ""      "powercom"
"Powercom"      "(various)"                  ""      "powercom"
"Powercom"      "Advice Partner/King Pr750"      ""      "powercom"

Ну і є ще для IMD-525AP з Vendor=0d9f та ProdID=0002 готова збірка (ядро 2.6.22.1  >:() (powercom.h та powercom.c, щодо модуля ядра - спробувати випитати вихідні коди в автора [Kirill Burdin <burdin@post.ru>]) ;)

І останній лік - якщо із ttSx сутужно - докупити перехідник usb->rs232 :D (фірми prolific, напр.), який підтримується усіма ядрами.
« Змінено: 2007-12-23 02:00:25 від cadca »
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Praporshic

  • Гість
Re: ups
« Відповідей #7 : 2007-12-23 11:24:57 »
Ну і є ще для IMD-525AP з Vendor=0d9f та ProdID=0002 готова збірка (ядро 2.6.22.1  >:() (powercom.h та powercom.c, щодо модуля ядра - спробувати випитати вихідні коди в автора [Kirill Burdin <burdin@post.ru>]) ;)

І останній лік - якщо із ttSx сутужно - докупити перехідник usb->rs232 :D (фірми prolific, напр.), який підтримується усіма ядрами.
Як Ви гадаєте, хто ті pal та prapor що задають дурні питання у відповідних гілках форуму pcm.ru?
Чорні лицарі (BNT) мають той саме productid що й імперіали, головна цінність саме у модулі, бо змін у тому powercom.c - лише додано новий тип блоку.
У їх новому моніторі (SafeNet) реалізовано клієнт-серверну архітектуру, але під *nix воно не працює.
Власне, після кількох спроб підняти те залізо я прийшов до висновку, що "переплата за бренд APC" на справді велика економія коштів та часу на системах моніторингу.
З наявністю ttySx проблем немає. Проблема в тому, що в Україну не поставляють powercom`и з RS-232 - лише USB.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: ups
« Відповідей #8 : 2007-12-23 14:54:53 »
У їх новому моніторі (SafeNet) реалізовано клієнт-серверну архітектуру, але під *nix воно не працює.
До біса SafeNet, треба заставити працювати його під NUT [smiley=smile.gif] От якби почути, яка мікросхема стоїть в якості перетворювача usb->rs232 у цих лицарів ::)
Flame:
Власне, після кількох спроб підняти те залізо я прийшов до висновку, що "переплата за бренд APC" на справді велика економія коштів та часу на системах моніторингу.
Ну є ще Ippon та Mustek, які працюють через usb ;)
Проблема в тому, що в Україну не поставляють powercom`и з RS-232 - лише USB.
Із тих, з якими довелося мати справу - усі лише через rs232 (правда, також не такий простий як може здатися) - контрабанда з Польщі? :D
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Praporshic

  • Гість
Re: ups
« Відповідей #9 : 2007-12-23 15:09:01 »
До біса SafeNet, треба заставити працювати його під NUT От якби почути, яка мікросхема стоїть в якості перетворювача usb->rs232 у цих лицарів
Власне, змусити працювати через NUT - мені не вистачає досвіду та навичок (бо не программіст). Яка схема - не відомо. Якщо візьметесь за написання модулю - з радістю допоможу тестуванням на своєму обладнанні.

Flame:
Ну є ще Ippon та Mustek, які працюють через usb ;)
Про Ippon не чув, а от що стосується іншого, так мені обладнання треба, а не Mustek

Із тих, з якими довелося мати справу - усі лише через rs232 (правда, також не такий простий як може здатися) - контрабанда з Польщі? :D
Так було ще десь рік-півтора тому. Зараз вже жодного немає з RS-232.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: ups
« Відповідей #10 : 2007-12-23 15:31:04 »
До біса SafeNet, треба заставити працювати його під NUT От якби почути, яка мікросхема стоїть в якості перетворювача usb->rs232 у цих лицарів
Власне, змусити працювати через NUT - мені не вистачає досвіду та навичок (бо не программіст). Яка схема - не відомо. Якщо візьметесь за написання модулю - з радістю допоможу тестуванням на своєму обладнанні.
Так я також не програміст, а скоріше залізячник :)
Про мікросхему я спитав в плані того, чи не розбирали часом цього упса (раптом гарантія/релігія не дозволяє :D) - можна було б підсунути модуль із уже працюючих (чи хоча б з невеликою переробкою останнього ::))
Edit:
Зауважив, що демон HID у мене зупинено :-/
Спробуйте також зупинити демон HID (клавіатура не usb? :)) і прописати в /etc/ups/ups.conf по черзі usbhid-ups (я розумію, що смішно та все ж :)) та megatec_usb (майже універсальний драйвер):
[myups]
    driver = megatec_usb #або driver = usbhid-ups
    port = auto
    vendorid = 0d9f
Можна ще спробувати дописати productid = 0002 ::) Успіхів!

Flame:
Ну є ще Ippon та Mustek, які працюють через usb ;)
Про Ippon не чув, а от що стосується іншого, так мені обладнання треба, а не Mustek
Ги, я й забув про интирпрайз ;D
« Змінено: 2007-12-23 21:13:51 від cadca »
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній Volodymyrko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 370
  • Карма: +0/-0
  • I Like FreeBSD !
Re: ups
« Відповідей #11 : 2007-12-27 13:36:20 »
в мене зараз стоїть питання пдєднання УПС-у до серверу ..
і зараз в мене є вибір між mutek ( usb) i Powercom (usb або rs232)..
тут прочитав
Цитата
А от якщо справа доходить до Powercom`івських пристроїв, то ховайся. Їхні блоки не працюють з жодним драйвером, у разі підключення до USB....
аж так погано .. ні в кого не працює ???  а якщо rs232 -- то хтось має позитивний досвід  ??

а яка ситуація з mustek-ом ... хтоьс з ним працював ?? або хоть хтось знає про нього :  чи є якесь ПЗ .. і яке саме, якщо ??
Підкажіть !!!

Praporshic

  • Гість
Re: ups
« Відповідей #12 : 2007-12-27 13:59:47 »
аж так погано .. ні в кого не працює ???  а якщо rs232 -- то хтось має позитивний досвід  ??
RS-232 - без жодних нарікань. USB - ніяк не працює.

а яка ситуація з mustek-ом ... хтоьс з ним працював ?? або хоть хтось знає про нього :  чи є якесь ПЗ .. і яке саме, якщо ??
Підкажіть !!!
Той саме NUT працює нормально. Але якість обладнання нижче плінтуса.

Відсутній Volodymyrko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 370
  • Карма: +0/-0
  • I Like FreeBSD !
Re: ups
« Відповідей #13 : 2007-12-27 14:28:39 »
Цитата
RS-232 - без жодних нарікань.

і всі показники нормально відображає , бо десь на форумах прочитав про проблеми з відображенням деяких важливих показників, але не памятаю чи то rs232 чи  usb  ??
тобто можна ставити ???
до нього також NUT ?

Відсутній Volodymyrko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 370
  • Карма: +0/-0
  • I Like FreeBSD !
Re: ups
« Відповідей #14 : 2007-12-27 15:56:04 »
як вирішит таку проблему :
припустимо пропадає живлення.. сервер вимикається по команді ...  УПС повністю не розряджається, тобто напргуга на виході є .. і тут живлення відновлюється ..
а сервер ж то вимкнений . Так як повного пропадання напруги не було, то сервер не ввімкнеться по "появі живлення"  ...
Це вирішується ..... ????