Автор Гілка: KDE 4.0 Released!  (Прочитано 13423 раз)

Praporshic

  • Гість
KDE 4.0 Released!
« : 2008-01-11 16:53:13 »
Маємо черговий привід для наповнення бокалів та холлівару.
Сьогодні, як і було заплановано пройшов реліз одного з найпопулярніших робочих оточень K Desktop Environment, що звуться у народі кедами.
Серед найпомітніших змін:
Нова стільниця, названа Plasma.
KWin отримав купу додаткових можливостей, що стосуються прозорості та інших знущань з користувачів офтопіку.
Заміна застарілого звукового серверу aRts новим рушієм Phonon, на який також покладено відтворення відео.
Нова стандартна схема оформлення, що отримала назву Oxygen.
З Konqueror'у поступово знімають обов'язки файлового менеджеру. Тепер цим буде займатись Dolphin.
Новий інструмент для перегляду документів: Okular. Разом з ним вітання з пропрієтарного світу у вигляді DRM.
Перероблено більшість забавок (радійте, секретарки) та навчальних програм.

Детальніше на kde.org.

P.S. Майже вдалось наздогнати Vista: кількість недоліків та потрібних ресурсів починає виправдовувати багатоядерні процесори та гігабайти ОЗП.
« Змінено: 2008-01-11 17:12:44 від Praporshic »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #1 : 2008-01-11 17:22:17 »
Ой блін... я вже це чудо техніки зацінив (збірка ubuntu). Слів нема, одні вирази. Як в когось рука піднялась назвати оце релізом не уявляю. Після десяти хвилин тикання на пімпочки:
1. Шрифти. Можете мене застрелити, але я не знаю, навіщо в типовому інтерфейсі ліпити слонячий Sans Bold.
2. Панель. Розмір не міняється, і взагалі - принципово не настроюється. Діалог налаштувань складається строго з одного чекбоксу. Хто там що говорив про HIG?..
3. Кдєєшне меню. Мало того, що туди тепер можна лазити тільки на тверезу голову в альпіністській екіпіровці, так ще і виглядає просто потворно.
4. Конк. Тупо не запускається.

Зате прикрутили композитор до Kwin і можливість повертати іконки на стільниці на всі 360 градусів. Загальне враження - в погоні за всякими красивими приблудами, автори явно забули, навіщо то все писалось. Працювати в такому неможливо.

P.S. Майже вдалось наздогнати Vista: кількість недоліків та потрібних ресурсів починає виправдовувати багатоядерні процесори та гігабайти ОЗП.
В точку. Загалом, історія випуску даного програмного пакету чимось нагадує сумнозвісну вісту - помпа і купа захмарних обіцянок до випуску, і повний пшик як фінальний результат.

Вердикт: неюзабельно.
« Змінено: 2008-01-11 17:23:13 від Cthulhu »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #2 : 2008-01-11 17:25:57 »
Ой блін... я вже це чудо техніки зацінив (збірка ubuntu). Слів нема, одні вирази. Як в когось рука піднялась назвати оце релізом не уявляю. Після десяти хвилин тикання на пімпочки:
1. Шрифти. Можете мене застрелити, але я не знаю, навіщо в типовому інтерфейсі ліпити слонячий Sans Bold.
2. Панель. Розмір не міняється, і взагалі - принципово не настроюється. Діалог налаштувань складається строго з одного чекбоксу. Хто там що говорив про HIG?..
3. Кдєєшне меню. Мало того, що туди тепер можна лазити тільки на тверезу голову в альпіністській екіпіровці, так ще і виглядає просто потворно.
4. Конк. Тупо не запускається.

Зате прикрутили композитор до Kwin і можливість повертати іконки на стільниці на всі 360 градусів. Загальне враження - в погоні за всякими красивими приблудами, автори явно забули, навіщо то все писалось. Працювати в такому неможливо.

P.S. Майже вдалось наздогнати Vista: кількість недоліків та потрібних ресурсів починає виправдовувати багатоядерні процесори та гігабайти ОЗП.
В точку. Загалом, історія випуску даного програмного пакету чимось нагадує сумнозвісну вісту - помпа і купа захмарних обіцянок до випуску, і повний пшик як фінальний результат.

Вердикт: неюзабельно.
А де "KDE не потрібен?" :'(
P.S. Вітаю всіх причетних!!! Спасибі вам за вашу роботу!  :)
« Змінено: 2008-01-11 17:26:23 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Praporshic

  • Гість
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #3 : 2008-01-11 17:30:28 »
Та без проблем (ще й з доповненням):
Такий KDE не потрібен!

/me зараз скористається лікарняним та прикрутить до Sid`а на робочому компі це диво.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #4 : 2008-01-11 17:30:29 »
А де "KDE не потрібен?" :'(
KDE3 мені не подобаєтсья за дизайном, але це стабільний і досить зручний для роботи пакет. Це саме можна було сказати про KDE2, я реально працював під обома.

ЗІ. Зараз будуть скріншоти=)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #5 : 2008-01-11 17:44:21 »
Щоб дівчину невинну від смерті врятувати,
Святий Георг убив дракона без пощади.
Дракон, святий — все брехні, — тлумачать нам невпинно.
То, може, існувала хоч дівчина невинна?
 :'(
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #6 : 2008-01-11 17:48:29 »
Отже, скріншоти. Звалище на десктопі в третіх виглядало цілком пристойно=)

Загальна картина. Зверніть увагу на діалог "Configure Taskbar" і меню.
http://img230.imageshack.us/my.php?image=kde4sucksrk7.png

Діалог налаштувань кібіндінгів, що демонструє повну відсутність останніх.
http://img90.imageshack.us/my.php?image=kde4sucks1uy1.png

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #7 : 2008-01-11 17:51:21 »
Та ви поет...=)

То, може, існувала хоч дівчина невинна?
Чорта з два ;)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #8 : 2008-01-11 18:06:39 »
М-да, повторюся за анонімусом з ЛОР: "коли ти людина нормального зросту, то в натовпі бачиш обличчя, а коли гном — то ..."(самі розумієте що).
По суті: а що ви хотіли від налаштування підказок:
1) ні, не хочу бачити;
2) так, показувати, але ховати при зойку "бля";
3) показувати і більше не ховати;
4) не показувати, але бити струмом;
Так чи що?

Так, там є недоробки, але їх поступово усунуть, а зміна як люблять казати шановні колеги "перділок" (ширина панелі інструментів) буде усунута у найближчі тижні.
P.S. Перемикалку полагодили ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #9 : 2008-01-11 18:29:03 »
По суті: а що ви хотіли від налаштування підказок:
Пробачте, ви сказали, підказок? Там написано "taskbar". І налаштувань там просто немає - лише один параметр для в цілому не потрібної фічі. І це не ідеологія (в KDE вона традиційно інша), і не проблема дизайну (сподіваюсь). Це - неімплементована функціональність. А у світлі номеру релізу - відверта халтура.

Так, там є недоробки, але їх поступово усунуть,
Нічого собі - недоробки. Та й там ще нема чого усувати, там треба сідати і імплементувати.

а зміна як люблять казати шановні колеги "перділок" (ширина панелі інструментів) буде усунута у найближчі тижні.
В даний момент панель широка до повної неюзабельності. В KDE традиційно кошмарний типовий конфіг, і відбирати можливість міняти конфігурацію - це жорстоко. "В найближчі тижні"? Молодці, нічого не скажеш.

Мої претензії, власне, не до продукту - він ще собою не являє матеріал для претензій. Мої претензії до KDE team, які виставляють продукт на етапі преальфи як реліз. Вам це нічого не нагадує? Дуже погана тенденція, на мій погляд.
« Змінено: 2008-01-11 18:30:25 від Cthulhu »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #10 : 2008-01-11 18:40:06 »
Мої претензії, власне, не до продукту - він ще собою не являє матеріал для претензій. Мої претензії до KDE team, які виставляють продукт на етапі преальфи як реліз. Вам це нічого не нагадує? Дуже погана тенденція, на мій погляд.
GNOME 2.0? Fedora Core? OpenSuSe? Enlightenment 16.9999? XFCE4?
Хто слатиме баґрепорти? Всі хочуть сидіти на дивані і хрумкати попкорн? У перекладах повно лакун, а ніхто і пальцем не поворушить! "Неюзабельно і все"! :'(
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #11 : 2008-01-11 18:45:16 »
ще не пробував. однак судячи зі скріншотів та опису у блогах:
— композитні ефекти у KWin рулять — на відміну від компіза, там реалізовано лише те, що треба для роботи. Ніяких кубів, дригання вікон та іншої нісенітниці,,

— KMenu просто потворне. Ви не повірити, але причини, з яких я юзаю ґном, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Одна з них — це зручне мені «програми, місця, система» в якому легко все знайти,,
— У Дельфіні не побачив чогось такого, як папки «Документи», «Світлини» та подібні, що покращують доступ до них з діалогів відкриття файлу та файлового менеджера. Більше того, в наутілусі можна налаштувати швидкий доступ до будь-якої папки. Замість того, щоб лізти в DCIM-ще щось-101DSCF для перегляду світлин на камері, я створив «місце» в наутілусі. Один клік — і світлини є.
— Тумби нарешті нормального розміру — тішуся,,
— аплети на стільниці — ними хтось користується? їх же не видно зазвичай. Не перемикати ж мені стільницю, щоб час подивитися на годиннику,,
— не побачив на скріншотах тумби для pdf, djvu, OO documents та фільмів. Є така функція?
— Oxygen подобається,,
— новий Амарок виглядає прикольно, щоб там не казали,,
— Dragon Player — скріншоти не тішать. Не розумію, невже під KDE нема готових плеєрів, нащо цей велосипед, що навіть до Тотема не дотягує?

http://www.youtube.com/watch?v=YrFz7IxXppU — композитні ефекти KWin
ось тут рев’ю зі скрінами (PL)
http://jarzebski.pl/read/kde-4-rev-758000.so
скріни та огляд Амарока (PL)
http://jarzebski.pl/read/kde-4-tour-amarok.so
трохи згодом перекладу висновки звідти.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #12 : 2008-01-11 18:48:39 »
грубо кажучи, претензія Ктулху:
KDE4 повинно містити в собі KDE3+додаткові фічі. Наразі KDE4 не має жодного стосунку до KDE3.  
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #13 : 2008-01-11 18:51:11 »
Цитата
Хто слатиме баґрепорти?
прошу пана, а нашо тоді придумали «альфу», «бету» етс? Якраз щоб відділити софт, який треба тестувати, від стабільного софта. Для порівняння, Google Mail, який падав пару разів за кілька років, ще досі має статус «бета». ТУт йдеться про правильну термінологію.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: KDE 4.0 Released!
« Відповідей #14 : 2008-01-11 18:55:25 »
— У Дельфіні не побачив чогось такого, як папки «Документи», «Світлини» та подібні, що покращують доступ до них з діалогів відкриття файлу та файлового менеджера. Більше того, в наутілусі можна налаштувати швидкий доступ до будь-якої папки. Замість того, щоб лізти в DCIM-ще щось-101DSCF для перегляду світлин на камері, я створив «місце» в наутілусі. Один клік — і світлини є.
За таким алгоритмом воно більше одного кліку, це раз. Так само можна створювати "місця" і у KDE3.
— не побачив на скріншотах тумби для pdf, djvu, OO documents та фільмів. Є така функція?
В мене ще у KDE 3 працювало, доки не прибрав.