Автор Гілка: Ubuntu 8.10  (Прочитано 11737 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #15 : 2008-11-03 11:06:39 »
Складається враження, що Ubuntu копіює політику Microsoft. Вони зняли підтримку багатьох відеокарт. Маю два комп'ютера з таким відео. Що мені з ними робити? Працювати тільки в 2D або відмовитись від Ubuntu?
раджу все-таки читати не ЛОР, а новини в ориґіналі. І за посиланнями ходити. Пан Шатлворт три ночі не спав, тіки й думав, як вимкнути підтримку ваших відеокарт.

Цитата
nVidia "legacy" video support

The 71 and 96 series of proprietary nVidia drivers, as provided by the nvidia-glx-legacy and nvidia-glx packages in Ubuntu 8.04 LTS, are not compatible with the X.Org included in Ubuntu 8.10. Users with the nVidia TNT, TNT2, TNT Ultra, GeForce, GeForce2, GeForce3, and GeForce4 chipsets are affected and will be transitioned on upgrade to the free nv driver instead. This driver does not support 3D acceleration.
так що тут, якщо вам тре compiz, не оновлюйтесь, або почекайти, коли Nvidia випустить новий драйвер. відмова від Убунту не поможе — всі виробники рано чи пізно оновлять X.Org

Цитата
ATI "fglrx" video support

The ATI video driver in 8.10 drops support for video cards with r300 based chips (the Radeon 9500 - X600 Series of cards). If you have such a card, please use "Hardware Drivers" at System/Administration to disable it before the upgrade. Please see bug 284408 for more information
за посиланням пишуть, що треба просто вимкнути драйвер перед апґрейдом та увімкнути — після:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/fglrx-installer/+bug/284408/comments/18
« Змінено: 2008-11-03 11:12:08 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #16 : 2008-11-03 11:15:10 »
Цитата
Якщо серйозно, то обираючи Ubuntu, ви обираєте GNOME (не треба тішити себе ілюзіями, творці цього дистрибутива притримуються думки "One world, one Linux, one DE").
ну, XFCE ніби нормально в Убунту працює (XUbuntu).

до речі, хтось може мені пояснити: що, всі виробники відмовляться від KDE3, і його не буде в жодному дистрі?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #17 : 2008-11-03 12:33:55 »
Цитата
Якщо серйозно, то обираючи Ubuntu, ви обираєте GNOME (не треба тішити себе ілюзіями, творці цього дистрибутива притримуються думки "One world, one Linux, one DE").
ну, XFCE ніби нормально в Убунту працює (XUbuntu).

до речі, хтось може мені пояснити: що, всі виробники відмовляться від KDE3, і його не буде в жодному дистрі?
Я можу. Його не буде у дистрибутивах, де встрелені у голову супровідники (Ubuntu), і у дистрибутивах, метою яких є випробування нових технологій (Fedora).

У openSuSE, Mandriva, Debian, ALT він був, є і, скоріше за все, буде найближчий рік. Більше того, його можна обрати під час встановлення без зайвих рухів. У Mandriva 2009 якраз типово встановлюється KDE3, а KDE 4 потім можна обрати для завантаження у Центрі керування.

Щодо X.org, так, перехід неминучий, але поясніть мені: якого ... було збирати X.org з прапорцем -hal? Хіба порожній xorg.conf не збентежить користувачів більше, ніж їх бентежитиме вимкнений у KDE4 ZUI?

Щодо Xubuntu: почитайте на сторінці проекту, які вражаючі зміни чекають на користувачів. Найголовнішою з них є Abiword 2.6 (як довго, певне всі ви його чекали), Network Manager 0.7 (сира, сиріша ніж було KDE 4 поробка), перезібраний з -hal X.org і ядро 2.6.27. Вау?!! Варто оновлюватися?
« Змінено: 2008-11-03 12:40:08 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #18 : 2008-11-03 12:41:46 »
раджу все-таки читати не ЛОР, а новини в ориґіналі. І за посиланнями ходити. Пан Шатлворт три ночі не спав, тіки й думав, як вимкнути підтримку ваших відеокарт.
так що тут, якщо вам тре compiz, не оновлюйтесь, або почекайти, коли Nvidia випустить новий драйвер. відмова від Убунту не поможе — всі виробники рано чи пізно оновлять X.Org
Раджу таки modprobe brain перед написанням таких постингів.

1) а от в ALT Linux Team декілька людей не спали й придумали, як зробити прозоре перемикання потрібної версії драйверу nvidia
2) відмова від ubuntu _допоможе_, бо в нормальних дистрибутивах не бігають перед потягом й не оновлюють xorg в релізі до ще напівпрацюючої гілки
3) compiz-то тут при чому?  Чи це вже єдине, зачим лінуксойдам тре GL?

PS: easy :)  просто не люблю фанатів, у тому числі убунти: в них цей модуль типово треба окремо здобувати та компіляти, бо в дистрибутиві не постачають...

У openSuSE, Mandriva, Debian, ALT він був, є і, скоріше за все, буде найближчий рік.
В ALT 5.0 штатним планується KDE 4.2 -- але так думаю, що поки пакунки kde4* не будуть десь порівнюваними із kde* та переїзд на них не буде вилизаний, переходу не буде.  Тобто якщо взимку не буде очевидним, що KDE4 можна давати дітям (tm) -- то скоріш залишать KDE3.

Втім, мені здається, що прогрес між KDE 4.0 та 4.1 досить суттєвий й для розпачу особливих підстав нема. :)
« Змінено: 2008-11-03 12:45:40 від gvy »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #19 : 2008-11-03 15:11:18 »
я користуюсь двома різними дистрибутивами (див. підпис), тож підстав називати мене фанатом нема. я сам планую оновлюватись або навесні, або аж до наступного LTS (10.04, напевно).

Цитата
Щодо X.org, так, перехід неминучий, але поясніть мені: якого ... було збирати X.org з прапорцем -hal? Хіба порожній xorg.conf не збентежить користувачів більше, ніж їх бентежитиме вимкнений у KDE4 ZUI?
боюсь, користувачі убунти не редагують xorg.conf :)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #20 : 2008-11-03 15:24:51 »
Цитата
Щодо X.org, так, перехід неминучий, але поясніть мені: якого ... було збирати X.org з прапорцем -hal? Хіба порожній xorg.conf не збентежить користувачів більше, ніж їх бентежитиме вимкнений у KDE4 ZUI?
боюсь, користувачі убунти не редагують xorg.conf :)
Боюсь, таки доведеться редагувати, але не xorg.conf (подивіться теми на LOR і цьому форумі).

Підставки для чашок від Марка ще не добралися до їх нещасних власників. Очікуйте за тиждень зливи повідомлень на зразок «як змінити розкладку (драйвер відеокартки, роздільну здатність екрана, параметри відеокартки) на моєму ноутбуці, Ubuntu 8.10».

Взагалі розробники GNOME і одночасно розробники X.org твердою рукою рухають нас до XML-раю, де за декілька років ми шукатимемо ключики реєстра у зручному редакторі реєстра, написаному на Mono, щоб додати чергову, не зовсім перевірену (тому приховану розробниками) можливість відеокартки, без якої не працюватимуть ефекти стільниці новітнього GNOME 3. ;D
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #21 : 2008-11-03 15:55:48 »
ну, я користуюся редактором реєстра для Ґнома, і ще не помер. Звісно, критичні речі типу конфігурації X-сервера хотілося б мати у звичайних текстових файлах, ну але що ж поробиш :(. Зрештою, XML теж є текстовим, а для human-readable-ності є така консольна штука як xmllint.

зрештою, ви от як перекладач мусите користуватися якимись po-едіторами, а потім то все ще й компілити. так що це не найгірше, що може з конфігами статися.

Цитата
щоб додати чергову, не зовсім перевірену (тому приховану розробниками) можливість відеокартки, без якої не працюватимуть ефекти стільниці новітнього GNOME 3
а що заважає приховати таку можливість, коли є xorg.conf? боюся, GNOME 3 буде жахливіший за «інноваційністю» за KDE4, тож я можу лише тішитися, що його випуск ще не планується.
« Змінено: 2008-11-03 15:58:16 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #22 : 2008-11-03 16:04:35 »
а що заважає приховати таку можливість, коли є xorg.conf?
Приховати? Нічого! А от виправити, треба неабияке знання XML, недоступне типовому користувачеві будь-якого дистрибутива. Зрештою, реєстр Windows теж можна виправити у текстовому редакторі, але треба знати як. ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #23 : 2008-11-03 16:13:54 »
Взагалі розробники GNOME і одночасно розробники X.org твердою рукою рухають нас до XML-раю, де за декілька років ми шукатимемо ключики реєстра у зручному редакторі реєстра, написаному на Mono, щоб додати чергову, не зовсім перевірену (тому приховану розробниками) можливість відеокартки, без якої не працюватимуть ефекти стільниці новітнього GNOME 3. ;D
2 yurchor - не лякайте.
2 all - гілка з'їжджає з теми. Наслідки такого з'їзду дивіться тут.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #24 : 2008-11-17 19:58:48 »
2 yurchor - не лякайте.
А я з Юрієм згодний -- в fd.o/xorg "нове покоління" з дахом не товаришує.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #25 : 2008-11-17 22:51:24 »
2 yurchor - не лякайте.
А я з Юрієм згодний -- в fd.o/xorg "нове покоління" з дахом не товаришує.
ну і які будуть наслідки? форк xorg-а з людськими конфігами?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #26 : 2008-11-17 23:36:42 »
ну і які будуть наслідки? форк xorg-а з людськими конфігами?
А от не знаю...

Відсутній traveller

  • Новачок
  • *
  • дописів: 33
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #27 : 2008-11-29 22:59:11 »
Привіт, народ!

В мене питання. Може воно комусь покажеться тупим, але все ж:

В мене є Убунту 5.10. Завтра дістану Убунту 8.10. Я в цій ОС початківець. Яка версія легша для вивчення? Чи немає різниці? І які переваги, як початківець, буду мати при Убунту 8.10? То яку краще ставити?

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #28 : 2008-11-30 00:36:08 »
В мене є Убунту 5.10. Завтра дістану Убунту 8.10. Я в цій ОС початківець. Яка версія легша для вивчення? Чи немає різниці? І які переваги, як початківець, буду мати при Убунту 8.10? То яку краще ставити?
5.10 варте тільки викидування у смітник.  Втім, я упереджений, бо наразі взагалі не схильний рекомендувати цей дистрибутив...

Praporshic

  • Гість
Re: Ubuntu 8.10
« Відповідей #29 : 2008-11-30 00:50:52 »
5.10 варте тільки викидування у смітник.
Чому ж. На нього зручно ставити чашки з гарячим чаєм, щоб не псувати меблів.