Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196201 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #105 : 2010-05-13 11:35:01 »
Всім дякую, «вона працює».

У мене виникло таке питання: яким чином вставити малюнок всередині minipage? Бо якщо вставляю стандартним \begin{figure}, воно лається :(
Можна почати з того, що figure - не малюнок, а плаваючий об'єкт - в середині того оточення можна вставляти хоч казочку про колобка. picture - ото малюнок і minipage хай тільки спробує на нього щось дзявкнути  ;)
ага, дякую. мені, власне, казочку про колобка з малюнком і треба було вставити :)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #106 : 2010-05-16 12:19:52 »
Off-topic:
З цими тильдами цікава штука.
Титли вони, титли, а не тильди.
Приклади від ВАК не є авторитетним джерелом, бо вони там самі не знають, що творять.
+1024. Але по факту стандарти задають вони :(

Але, на мій погляд, у хорошій книзі (а не в газеті на один день) ініціали мають бути приклеєні до прізвища нерозривно. На форумі є фахівці з набору і верстки? Хтось може це підтвердити чи спростувати?
Як дизайнер підтверджую: ініціали відділяються одне від одного і від прізвища нерозривними пробілами. На жаль, досі повно ідіотів, які не знають про саме існування нерозривного пробілу. І відповідно "коригують" (саме зараз вичитую коректуру своєї статті в нібито науковому журналі, і там таке...). >:(
« Змінено: 2010-05-16 12:20:40 від Campana »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #107 : 2010-05-17 17:27:03 »
дозволю собі ще додати питання:

є у мене апендікси, які якщо роблю так, то працюють:
\appendix
\chapter{title}
Text Text Text Text Text Text Text Text Text

Але якщо цей код запхати в окремий файл Appendix.tex і в основному документі прописати:
\include{Appendix}
То текст не відображається :(
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #108 : 2010-05-17 19:36:05 »
Спробуйте
\input{Appendix.tex}
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #109 : 2010-05-17 19:55:13 »
о, дякую. kile записав Appendix.tex в ~, а не в папку з дисером, а include від input-а відрізняється тим, що перший дає скомпілюватися і мовчить про відсутній файл, як партизан.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #110 : 2010-05-26 10:17:34 »
В vakaref є місце для зображення підпису вченого секретаря? Щось я такого в описі не знайшов.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #111 : 2010-05-28 22:10:27 »
В vakaref є місце для зображення підпису вченого секретаря? Щось я такого в описі не знайшов.
Немає такого. Треба колупатися в команді \@makereverse. Десь майже в кінці команди перед викликом \@secretary додайте \includegraphics з потрібними аргументами. Напевно, підпис автора теж потрібен? Тут треба змінювати команду \@makecover.

Я приблизно уявляю ситуації, коли може знадобитися додати зображення підпису... Тому можна пофантазувати, яким має бути інтерфейс. Так?
\secretary[petrenkopp-signature]{Петренко~П.~П.}Але підписи бувають різні. Якщо просто додати зображення, воно вирівняється за основною лінією рядка, це може бути високо чи низько. Крім того, може знадобитися стиснути зображення чи ще щось. Може, так?
\secretary[file=petrenkopp-signature,<налаштування>]{Петренко~П.~П.}А потім передавати <налаштування> команді \includegraphics чи іншій.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #112 : 2010-05-28 22:54:08 »
...згодом і ДСТУ знайшов.
Може, офіційне видання? ще й українською мовою? То поділіться лінком?
« Змінено: 2010-05-28 22:54:34 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #113 : 2010-05-28 23:56:15 »
Off-topic:
З цими тильдами цікава штука.
Титли вони, титли, а не тильди.
Дякую. Але прошу пана дати посилання на авторитетне джерело. Бо я ось знайшов ТИТЛО і ТИЛЬДА, або ще Титло і Тильда. В Українській Вікіпедії теж є Титло; статтю про тильду не знайшов. У єдиній відомій мені книзі українською мовою про TeX (переклад «Не надто короткого...») теж пишуть «тильда».

Я пам'ятаю, що Ви не любите посилань на Вікіпедію як авторитетне джерело... Але краще погане посилання, ніж ніякого. Звідки у Вас переконання, що символ ~ (який TeX розуміє як нерозривний пропуск) українською треба/краще називати титлом/титлою, а не тильдою?

Off-topic:
...саме зараз вичитую коректуру своєї статті в нібито науковому журналі, і там таке...). >:(
Ох, ці ніби наукові журнали!.. Колись дав статтю про ряди Остроградського до поважного журналу. Дали на вичитку — у назві вже написано «ряди Островського». І казав: можу дати LaTeX-файл. Ні-ні, ми самі набираємо, не треба. Набрали. :-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #114 : 2010-05-29 00:37:27 »
...а include від input-а відрізняється тим, що перший дає скомпілюватися і мовчить про відсутній файл, як партизан.
Так, у певному розумінні, як партизан :-) \include тихенько пише в протокол No file, а \input волає про LaTeX Error. Порівняйте
\documentclass{article}
\begin{document}
\include{nonexistentfile}
\end{document}
і
\documentclass{article}
\begin{document}
\input{nonexistentfile}
\end{document}

Але щось я не збагну логіку розробників... Чому дві ніби подібні команди так кардинально по-різному реагують на неіснуючий файл?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #115 : 2010-05-29 19:01:24 »
Я приблизно уявляю ситуації, коли може знадобитися додати зображення підпису...
У вас там стоїть:
  %\placeholder{\cyrp\cyrii\cyrd\cyrp\cyri\cyrs}\quad
мабуть там мало б бути щось типу
\@SecretarySignature\hfill\@secretary\parЦе якщо по людськи.
Втім ваш пакунок дозволяє зробити невеличкий "хак":
\secretary{\$\hfill Прізвище~І.",Б.}Долар в даному разі символізує підпис і на його місці має стояти \includegraphics з відповідними кониками (відповідні коники змінюють вертикальну позицію картинки в рядку).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #116 : 2010-05-29 22:05:11 »
 %\placeholder{\cyrp\cyrii\cyrd\cyrp\cyri\cyrs}\quad
Гммм... Але я зовсім не думав тоді про файл з підписом. :-) Хотів намалювати лінію, а під нею — маленькими буквами слово «підпис». Потім передумав. Чому закоментував, а не вилучив зовсім... не пам'ятаю вже.

Втім ваш пакунок дозволяє зробити невеличкий "хак":
\secretary{\$\hfill Прізвище~І.",Б.}
О, чудово! Якщо це працює, то це хороший хак: легкий і зрозумілий.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #117 : 2010-05-31 11:57:32 »
Щодо "вчений/учений" (сам знаю, що ці слова еквівалентні):
на запит "вчений секретар" site:www.vak.org.ua Гугл каже: "Приблизна кількість результатів: 70 (0,05 сек.) "; на запит "учений секретар" site:www.vak.org.ua - Результати: 3 (0,08 сек.) .
Перебрав маленьку стопку авторефератів - всюди написано "Вчений секретар" тож з статистичних міркувань вирішив підправити це у своїй копії vakaref (пропоную зробити це і в оригіналі).

в половині авторефератів там де пишуть "Вчений секретар спеціалізованої вченої ради" вказують і "регалії" того секретаря (щоб це зробити скромний хак не пройде)

мабуть має бути щось таке:
  \CYRV\cyrch\cyre\cyrn\cyri\cyrishrt\
  \cyrs\cyre\cyrk\cyrr\cyre\cyrt\cyra\cyrr\newline
  \cyrs\cyrp\cyre\cyrc\cyrii\cyra\cyrl\cyrii\cyrz\cyro\cyrv\cyra\cyrn\cyro\cyryi\
  \cyrv\cyrch\cyre\cyrn\cyro\cyryi\ \cyrr\cyra\cyrd\cyri
\if@SecretaryTitle
\newline
\@SecretaryTitle
\fi\hfill
далі по тексту

Перевірю - скажу чи вийде ;)
Edit:
не вийшло...
вийшло інакше:
%% Синтаксис команди
%% \secretary{звання}{ПІБ}
\newcommand{\secretary}[2]{\def\@SecretaryTitle{#1}\def\@secretary{#2}}
... \CYRV\cyrch\cyre\cyrn\cyri\cyrishrt\
  \cyrs\cyre\cyrk\cyrr\cyre\cyrt\cyra\cyrr\newline
  \cyrs\cyrp\cyre\cyrc\cyrii\cyra\cyrl\cyrii\cyrz\cyro\cyrv\cyra\cyrn\cyro\cyryi\
  \cyrv\cyrch\cyre\cyrn\cyro\cyryi\ \cyrr\cyra\cyrd\cyri
  \newline\@SecretaryTitle\hfill
  %\placeholder{\cyrp\cyrii\cyrd\cyrp\cyri\cyrs}\quad
  \@secretary\par}
...
і хак з підписом став трошки гірше працювати: після регалій може знадобитись \hspace
або перед іменем \hfill замінити на \hspace
« Змінено: 2010-05-31 12:34:26 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #118 : 2010-05-31 19:15:31 »
Перебрав маленьку стопку авторефератів - всюди написано "Вчений секретар" тож з статистичних міркувань вирішив підправити це у своїй копії vakaref (пропоную зробити це і в оригіналі).
Дякую за пропозицію. Маю намір всі спеціальні словосполучення замінити командами і зібрати десь в одному місці. Це дасть змогу користувачеві: 1) легко змінювати одне, не чіпаючи інших і не колупаючись у коді, 2) перекладати їх іншими мовами.

в половині авторефератів там де пишуть "Вчений секретар спеціалізованої вченої ради" вказують і "регалії" того секретаря (щоб це зробити скромний хак не пройде)
Маючи вільний час і натхнення, можна багато чого запрограмувати. :-) Але чи треба? Я схиляюся до того, щоб тримати vakthesis ближче до офіційних довідників. Бо варіантів дуже багато. Крім того, що ВАК в різних довідниках пише то «Вчений», то «Учений», ще й у радах теж «фантазують». Я не знайшов (у доступних мені ВАКівських довідниках) рекомендації вказувати для вченого секретаря науковий ступінь чи ще щось.

\if@SecretaryTitle
\newline
\@SecretaryTitle
\fi

не вийшло...
Наче конструкція цілком законна. А прапорець \if@SecretaryTitle означено? І йому надається за певних умов певне значення? Чи, може, Ви хотіли перевіряти, чи означено команду \@SecretaryTitle? Якось так:
\@ifundefined{@SecretaryTitle}{<так>}{<ні>}
і хак з підписом став трошки гірше працювати...
Навіщо він тепер потрібен? Якщо вже доводиться змінювати \@makereverse, то додайте туди ще й підпис.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #119 : 2010-05-31 20:01:13 »
Якщо подавати окремою командою - все вийде, але ж я вирішив її запхати аргументом команди \secretary
тут і виникли проблеми:
не знаю як створювати команди з опційними параметрами.
не знаю як перевірити, чи аргумент є порожньою стрічкою ({}).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.