Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196175 раз)

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Отой квадрат перед лемою 1.1.

Юрій

  • Гість
Доброго дня!

Мені потрібно в авторефераті у полі \institution{} замість "Робота виконана в"  написати "Робота виконана на"  (маючи на увазі кафедру). Вимоги, такі вимоги...

На жаль, вихідний файл vakaref.cls використовує занадто екзотичні кодування (в порівнянні з utf8), і я не зміг конкретно встановити місце необхідного мені шматка в тексті (перекодувати мені його теж не вдалося). Окрім того, мені хотілося б, щоб у \institution{} не було ніякого відмінювання, оскільки замість "Тараса Шевченка" воно видає "Тарасій Шевченкій."

Можливо є якась нейтральна команда, де б я зміг написати весь текст як мені потрібно і вставити його у вказане місце?

Дякую.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Можливо є якась нейтральна команда, де б я зміг написати весь текст як мені потрібно і вставити його у вказане місце?
Добрий день!

На жаль, поки що немає.

Щоб скасувати відмінювання взагалі, можна переозначити команду \transformsentence. Уже обговорювали раніше.

Щоб змінити написи на звороті обкладинки автореферату, доведеться переозначувати команду \@makereverse. На мій погляд, найпростіше буде скопіювати її з класу, вставити у преамбулу свого документа між \makeatletter і \makeatother і виправити в потрібних місцях. (Теж на цю тему трохи говорили.)

Причому тоді можна не переозначувати \transformsentence, а повиправляти вручну тут, якщо в деяких місцях треба забрати відмінювання, а в інших залишити.

У кодуванні наче немає нічого страшного, воно «людиноконвертовне». Наприклад, \CYRR\cyro\cyrb\cyro\cyrt\cyra — це Робота. Але якщо вносити зміни в преамбулі (точніше після виклику fontenc, inputenc, babel тощо), то вже можна просто кирилицею писати.

…оскільки замість "Тараса Шевченка" воно видає "Тарасій Шевченкій."
Кумедно. :-) Ніби програма відмінювання мала б розуміти, що після слова університет (чи аналогічних) уже йде «імені когось», тому це не треба відмінювати. Можете навести точно фразу, яку Ви пишете як аргумент \institution? Можна приватно, якщо не хочете публікувати особисті дані (моя пошта є в документації vakthesis).
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Юрій

  • Гість
На жаль, поки що немає
Дякую, все вийшло. Власне, таке дивне відмінювання виникало лише, коли я експериментував і використовував не називний відмінок як от
\institution{Київському національному університеті імені Тараса Шевченка}
Насправді з відмінюванням можна було боротися просто наставлянням {} і ~, але то вже було просто вгадування.

У кодуванні наче немає нічого страшного, воно «людиноконвертовне». Наприклад, \CYRR\cyro\cyrb\cyro\cyrt\cyra — це Робота.
О, чудово, тепер я вже шкодую, що сам до цього не здогадався :)


Відсутній sampleplasma

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
всім добрий вечір  :)
я тільки починаю працювати з латехом і у мене виникла проблема зі створенням списку літератури.
оформлюю я його згідно ДСТУ 7.1-2006 тому завантажив ugost2003 з http://www.ctan.org/tex-archive/biblio/bibtex/contrib/gost

пишу такі команди:
\bibliographystyle{ugost2003}
\bibliography{biblio}

приклад мого файлу biblio:
@Book{JKL,
  Title                    = {Интегральные уравнения},
  Address                  = {М.-Л.},
  Author                   = {Привалов, И. И.},
  Language                 = {russian},
  Publisher                = {ОНТИ},
  Year                     = {1935},

  Numpages                 = {248},
  Owner                    = {Gatto},
  Timestamp                = {2015.05.21}
}


звідки береться [Текст] ?
« Змінено: 2015-05-21 21:57:03 від sampleplasma »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
…звідки береться [Текст] ?
Вітання, sampleplasma!

Це не залежить від будь-яких LaTeX-класів, взагалі кажучи. Така поведінка — особливість BibTeX-стилів gost. Знайдіть у файлі ugost2003.bst функцію add.medium. Це вона додає:
Код: BibTeX
  1. FUNCTION {add.medium}
  2. { duplicate$ empty$
  3.     'skip$
  4.     { medium empty$
  5.         { " " * bbl.medium enclose.square.brackets * }
  6.         { " " * medium enclose.square.brackets * }
  7. %%        { bbl.medium enclose.square.brackets * }
  8. %%        { medium enclose.square.brackets * }
  9.       if$
  10.     }
  11.   if$
  12. }
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній sampleplasma

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
…звідки береться [Текст] ?
Вітання, sampleplasma!

Це не залежить від будь-яких LaTeX-класів, взагалі кажучи. Така поведінка — особливість BibTeX-стилів gost. Знайдіть у файлі ugost2003.bst функцію add.medium. Це вона додає:
Код: BibTeX
  1. FUNCTION {add.medium}
  2. { duplicate$ empty$
  3.     'skip$
  4.     { medium empty$
  5.         { " " * bbl.medium enclose.square.brackets * }
  6.         { " " * medium enclose.square.brackets * }
  7. %%        { bbl.medium enclose.square.brackets * }
  8. %%        { medium enclose.square.brackets * }
  9.       if$
  10.     }
  11.   if$
  12. }

Дуже дякую вам! все працює
« Змінено: 2015-05-25 20:29:42 від sampleplasma »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
…все працює
Я трохи здивований. Початкове запитання звучало так, ніби як воно там відбувається. А тепер після моєї відповіді Ви пишете, що все працює, ніби щось змінили, а моя відповідь цьому посприяла. Ви що, виправили функцію add.medium безпосередньо у файлі ugost2003.bst?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній ingvarfed

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Всім привіт! Почав писати дисертацію за допомогою vakthesis, але відразу зіштовхнувся з тим, що після імені наукового керівника у мене ставиться кома (див. фото). В LaTeX я новачок, тому сам ще нікуди не ліз. Підкажіть, будь-ласка, де мені шукати причину проблеми?

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Всім привіт! Почав писати дисертацію за допомогою vakthesis, але відразу зіштовхнувся з тим, що після імені наукового керівника у мене ставиться кома (див. фото). В LaTeX я новачок, тому сам ще нікуди не ліз. Підкажіть, будь-ласка, де мені шукати причину проблеми?
Вітання, ingvarfed!

У чому полягає проблема? Так задумано, щоб там була кома. Тому, якщо Ви хочете інакше, доведеться лізти всередину і змінювати команду \@format@person. Для цього візьміть її означення з файла vakthesis.cls, додайте у преамбулу свого документа між командами \makeatletter та \makeatother і заберіть першу кому.
Код: LaTeX
  1. \def\@format@person#1#2{\linebreak[4]%
  2.   \textbf{#1}, \linebreak[1]\@@format@person#2,,\@nil
  3.  \futurelet\next\@delimit@person}
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній ingvarfed

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Дуже дякую і за відповідь, і за власне шаблон! На жаль оформлення, яким користуємося ми, у деяких деталях відрізняється від запропонованого у шаблоні. Поки розберешся в цих стандартах, набереться матеріалу на ще одну дисертацію. :)

Відсутній sampleplasma

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
…все працює
Я трохи здивований. Початкове запитання звучало так, ніби як воно там відбувається. А тепер після моєї відповіді Ви пишете, що все працює, ніби щось змінили, а моя відповідь цьому посприяла. Ви що, виправили функцію add.medium безпосередньо у файлі ugost2003.bst?

Так. я трохи відредагував ugost2003.bst.

Було:
FUNCTION {book}
{
  output.bibitem
  author.before
  format.btitle add.doi add.medium "title" output.check
  new.slash
...
}
Стало:

FUNCTION {book}
{
  output.bibitem
  author.before
  format.btitle "title" output.check
  new.slash
...

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
А як шановні колеги зазначають джерела рисунків/таблиць?
Пробував робити за допомогою \caption*{Джерело: турурупату}, але не вийшло.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
А як шановні колеги зазначають джерела рисунків/таблиць?
Пробував робити за допомогою \caption*{Джерело: турурупату}, але не вийшло.
Треба, щоб підпис до рисунка/таблиці був без нумерації типу «Рис. 1»? Здається, найпростіший варіант — зробити, як у вікіпідручнику (англ.): розмістити підпис всередині оточення figure, але простим текстом, без команди \caption.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
…все працює
Я трохи здивований. Початкове запитання звучало так, ніби як воно там відбувається. А тепер після моєї відповіді Ви пишете, що все працює, ніби щось змінили, а моя відповідь цьому посприяла. Ви що, виправили функцію add.medium безпосередньо у файлі ugost2003.bst?

Так. я трохи відредагував ugost2003.bst.

Було:
FUNCTION {book}
{
  output.bibitem
  author.before
  format.btitle add.doi add.medium "title" output.check
  new.slash
...
}
Стало:

FUNCTION {book}
{
  output.bibitem
  author.before
  format.btitle "title" output.check
  new.slash
...
Ок. Але є простіший спосіб — використовувати BibTeX-стиль ugost2008, наприклад. Там функцію add.medium переозначено так, що вона нічого не робить.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»