Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196879 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
eucrariano, якщо раптом питання ще актуальні, спробую відповісти.

Доброго дня колеги!
Можливо я неуважно читав і відкрию америку, але при генеруванні списку літератури згідно GOST2003
потрібно замість рядка "bibtex8 --csfile 1251cyr --big xampl-thesis" друкувати "bibtex8 --csfile cp1251 --big xampl-thesis". Інакше генерує список в якому автор кирилицею на початку рядка йде без ініціалів.
Так, це відома проблема, описана у файлі BUGS.

Ще одне питання виникло, не можу сам розібратися з наскоку.
У GOST2003 (http://mirror.datacenter.by/pub/mirrors/CTAN/biblio/bibtex/contrib/gost/gost2003.pdf) прописано приклади, у яких нумерація йде арабськими цифрами, без всяких дужок, в т.ч. квадратних. У нашому випадку генерується перелік джерел, у якому номери йдуть у квадратних дужках без крапки. Як можна проставити арабську нумерацію з крапкою і без дужок.
Класи vakthesis/vakaref якраз нумерують з крапкою і без дужок, якщо використовувати відомі їм BibTeX-стилі. А gost2003 до таких не належить. Це легко виправити. Гляньте, будь ласка, тут, якраз обговорювали це питання.

І, на додачу, щоб список літератури був 12 кеглем шрифту.
Перед списком літератури:
Код: LaTeX
  1. \small

Ну а щоб вже все до кінця, то як втиснути вимогу друкувати все шрифтом Times New Roman. Вибачте, що не починав різні теми з цих приводів, якщо насварите, то таки почну.
Якщо треба кириличний Times, то гляньте колекцію шрифтів PSCyr.

Або з рушієм XeTeX можна безпосередньо використовувати доступні в системі шрифти. (Здається. Я його не пробував, подробиць не знаю.)

Читайте документацію, пробуйте. Якщо будуть проблеми, запитуйте, але краще в окремій темі.

Згідно інструкції розпакувуємо .dtx-файл, далі розкидаємо по теках, куди що потрібно.
Єдина зміна у вихідних даних це у файлі xampl-thesis.bib ставимо славнозвісну @ перед INCOLLECTION{Sie74,.
Проганяємо приклад через кілька стандартів оформлення літератури, отож:
[Довгий опис отриманих результатів відрізано]
Не заперечую, що можуть бути проблеми з vakthesis. Але з написаного не зрозумів, що Ви хотіли запитати. Якщо питання ще актуальне, спробуйте чіткіше сформулювати, у чому полягає проблема чи запитання.

P.S. І що ото за маленький чорний квадрат перед лемою 1.1. є на рисунку, він є у будь-якому згенерованому варіанті.
Позначає завершення доведення леми 1.1. Його ставить оточення proof.
Edit:
Звісно, замість «доведення леми 1.1» тут мало бути «доведення твердження перед лемою 1.1». Гадаю, всі зрозуміли, в чому суть. Але для зручності людей, яких колись може ґуґл сюди привести, виправляю свою описку, яку тільки зараз помітив.
« Змінено: 2016-04-09 19:06:41 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
Здається, найпростіший варіант — зробити, як у вікіпідручнику (англ.): розмістити підпис всередині оточення figure, але простим текстом, без команди \caption.
Дійсно так, все вийшло. Прості речі працюють найкраще. На жаль, ми часто про це забуваємо. Дуже дякую!

astrsk

  • Гість
1. Мені потрібно в авторефераті згенерувати список джерел, але не моїх опублікуваних праць, а просто сторонніх посилань. Якщо використовувати рецепт vakaref/vakthesis, там з'являється титул "Список опублікованих праць за темою дисертації". Як можна змінити цей напис і де в стилях він ховається?

2. У прикладі самої дисертації, де є два списка літератури (файл xampl-bib.tex, а з нього - xampl-thesis.bib, xampl-mybib.bib) - якщо робити за інструкцією (із відповідними змінами), то генеруються два однакові і порожні файли xampl-thesis1.bbl, xampl-thesis2.bbl, в яких є тільки шапка
\begin{thebibliography}{}
\def\selectlanguageifdefined#1{
\expandafter\ifx\csname date#1\endcsname\relax
\else\selectlanguage{#1}\fi}
\providecommand*{\href}[2]{{\small #2}}
\providecommand*{\url}[1]{{\small #1}}
\providecommand*{\BibUrl}[1]{\url{#1}}
\providecommand{\BibAnnote}[1]{}
\providecommand*{\BibEmph}[1]{#1}

\end{thebibliography}

При цьому посилання у тексті не розпізнаються і в кінці замість літератури є тільки дві порожні сторінки із відповідними назвами (список праць автора і література).

У прикладі автореферату, де команди \bibliographystyle{gost2003}, \bibliography{xampl-mybib} стоять у самому тексті, таких проблем не виникає і генерується .bbl-файл із усім потрібним.

Відсутній robin2005

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Доброго дня! Користуюся для оформлення дисертації vakthesis. Маю таку проблему:
Назва розділу в тексті виводиться жирним. Як результат, таке форматування тексту потрапляє в зміст.
Отримую:
Розділ 1. Назва розділу
Як зробити, щоб назва розділу в змісті була не жирною.
Дякую за відповідь!

astrsk

  • Гість
Скажіть будь-ласка, як можна оформити посилання так, щоб під одним номером вказувалися кілька джерел? Наприклад,

[1] E.Lear, "Limerics", London, 1859. L.Carroll, "Alice in Wonderland", London, 1965. L.Carroll, "Through the Looking-Glass", L., 1895.

В bibtex для цього передбачена опція set (в файлах .bib):

@set{setbooks,
entryset = {Lear,Carroll:1,Carrol:2},
 annotation = {a set with three numbers},
   }

із звичайним використанням \cite{setbooks} та стандартними записами для джерел, що входять у сет, але ця опція не працює із класами vak* - у списку літератури генерується порожній номер [1] без нічого.


Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Залишок гілки відрізано, тепер він тут (BibTeX-стилі gost: лапки замість тире в англомовних джерелах).
« Змінено: 2016-04-09 10:54:22 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
1. Мені потрібно в авторефераті згенерувати список джерел, але не моїх опублікуваних праць, а просто сторонніх посилань. Якщо використовувати рецепт vakaref/vakthesis, там з'являється титул "Список опублікованих праць за темою дисертації". Як можна змінити цей напис і де в стилях він ховається?
У класі vakaref за це відповідає команда \bibname. Якщо в документі тільки один список літератури, то можна її переозначити десь недалеко від команди \bibliography:
Код: LaTeX
  1. \renewcommand{\bibname}{Інший список праць}
  2. \bibliographystyle{gost2003}
  3. \bibliography{test}
Якщо ж Ви робите два списки за допомогою bibset (як описано в документації vakthesis), то таке просте переозначення, мабуть, не спрацює (не перевіряв, але по пам’яті — не мало би працювати). Але в цій ситуації назву списку можна вказувати як аргумент оточення bibset:
Код: LaTeX
  1. \begin{bibset}{Інший список праць}
  2. \bibliographystyle{gost2003}
  3. \bibliography{test}
  4. \end{bibset}

2. У прикладі самої дисертації, де є два списка літератури (файл xampl-bib.tex, а з нього - xampl-thesis.bib, xampl-mybib.bib) - якщо робити за інструкцією (із відповідними змінами), то генеруються два однакові і порожні файли xampl-thesis1.bbl, xampl-thesis2.bbl, в яких є тільки шапка
\begin{thebibliography}{}
\def\selectlanguageifdefined#1{
\expandafter\ifx\csname date#1\endcsname\relax
\else\selectlanguage{#1}\fi}
\providecommand*{\href}[2]{{\small #2}}
\providecommand*{\url}[1]{{\small #1}}
\providecommand*{\BibUrl}[1]{\url{#1}}
\providecommand{\BibAnnote}[1]{}
\providecommand*{\BibEmph}[1]{#1}

\end{thebibliography}

При цьому посилання у тексті не розпізнаються і в кінці замість літератури є тільки дві порожні сторінки із відповідними назвами (список праць автора і література).

У прикладі автореферату, де команди \bibliographystyle{gost2003}, \bibliography{xampl-mybib} стоять у самому тексті, таких проблем не виникає і генерується .bbl-файл із усім потрібним.
Мені вдалося відтворити таку поведінку тільки тоді, якщо .bib-файл не існує або він насправді існує, але в аргументі команди \bibliography передано помилкове ім’я тощо.

Навряд чи це Ваша ситуація. Тому, можливо, є конфлікт vakthesis з якимось пакунком, який Ви використовуєте (а я — ні). Чи могли би Ви показати мінімальний приклад?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Скажіть будь-ласка, як можна оформити посилання так, щоб під одним номером вказувалися кілька джерел? Наприклад,

[1] E.Lear, "Limerics", London, 1859. L.Carroll, "Alice in Wonderland", London, 1965. L.Carroll, "Through the Looking-Glass", L., 1895.

В bibtex для цього передбачена опція set (в файлах .bib):

@set{setbooks,
entryset = {Lear,Carroll:1,Carrol:2},
 annotation = {a set with three numbers},
   }

із звичайним використанням \cite{setbooks} та стандартними записами для джерел, що входять у сет, але ця опція не працює із класами vak* - у списку літератури генерується порожній номер [1] без нічого.
Не вдалося відтворити проблему. У мене все працює (не бездоганно, але принаймні виходить не номер без нічого). Наприклад:
Код: LaTeX
  1. \begin{filecontents}{test.bib}
  2. @Article{thor09,
  3.  author =       {A. U. Thor},
  4.  title =       {Title of the article},
  5.  journal =       {Test J.},
  6.  year =       2009,
  7.  volume =       3,
  8.  number =       1,
  9.  pages =       {23--45},
  10.  language =       {english}
  11. }
  12. @Article{thor15,
  13.  author =       {А. В. Тор},
  14.  title =       {Назва статті},
  15.  journal =       {Тест. журн.},
  16.  year =       2015,
  17.  volume =       3,
  18.  number =       1,
  19.  pages =       {23--45},
  20.  language =       {ukrainian}
  21. }
  22. @Set{thorpapers,
  23.  entryset =       {thor09,thor15},
  24.  annotation =       {Thor's papers}
  25. }
  26. \end{filecontents}
  27.  
  28. \documentclass{vakthesis}% або {article}
  29.  
  30. \usepackage[T2A]{fontenc}
  31. \usepackage[cp1251]{inputenc}
  32. \usepackage[english,ukrainian]{babel}
  33.  
  34. \usepackage[backend=biber]{biblatex}
  35. \addbibresource{test.bib}
  36.  
  37. \begin{document}
  38.  
  39. Test~\cite{thorpapers}.
  40.  
  41. \printbibliography
  42.  
  43. \end{document}
Але якщо слово «bibtex» у Вашому дописі — не описка, то, може, причина в цьому? Запис типу @Set доступний, якщо використовувати BibLaTeX (причому для генерування .bbl-файла треба використовувати тільки Biber, але не BibTeX). BibTeX не вміє нічого робити із записами типу @Set.
« Змінено: 2016-04-09 18:29:51 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Доброго дня! Користуюся для оформлення дисертації vakthesis. Маю таку проблему:
Назва розділу в тексті виводиться жирним. Як результат, таке форматування тексту потрапляє в зміст.
Друге не випливає з першого. Це незалежні речі, можна незалежно змінювати оформлення назви розділу в тексті та в змісті.

Отримую:
Розділ 1. Назва розділу
Як зробити, щоб назва розділу в змісті була не жирною.
Один зі способів: вилучити відповідне оформлення з команди \l@chapter. Для цього додайте до преамбули свого документа:
Код: LaTeX
  1. \renewcommand*\l@chapter[2]{%
  2.   \ifnum \c@tocdepth >\m@ne
  3.     \addpenalty{-\@highpenalty}%
  4.     \vskip 1.0ex \@plus\p@
  5.     \settowidth\@tempdima{\@chapapp\nobreakspace}%
  6.     \addtolength\@tempdima{\@appendix@number@width}%
  7.     \addtolength\@tempdima{1.5em}%
  8.     \begingroup
  9.       \parindent \z@ \rightskip \@tocrmarg
  10.       \parfillskip -\rightskip
  11.       \leavevmode % \bfseries% <--- цей рядок змінено
  12.       \advance\leftskip\@tempdima
  13.       \hskip -\leftskip
  14.       #1\nobreak\hfil \nobreak\hb@xt@\@pnumwidth{\hss #2}\par
  15.      \penalty\@highpenalty
  16.    \endgroup
  17.  \fi}

Це запитання пов’язане певною мірою з тим, що раніше обговорювали: як зробити у змісті назви розділів ВЕЛИКИМИ.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Вирішив було скористатись цим класом для дипломної роботи. Виявив, що у кожної кафедри свої вимоги, й вони доволі далекі від вимог ВАК.  :'(
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Що вирішили робити: налаштовувати vakthesis чи використовувати інший клас?

Якщо перше, вище в цій гілці колега запитував, як дещо налаштувати для магістерської роботи. Ну, й інші дискусії тут, можливо, будуть корисні. Команд рівня користувача для тонкого налаштування небагато є у vakthesis, бо коли я починав розробку, вважав, що це не треба: оформлення стандартизоване, тому все, що треба користувачу -- це змінити назву класу, і потреби щось налаштовувати майже не виникатиме. Але реальність трохи складніша за фантазії. :-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Переробив vakthesis так, щоб отримати те що хочуть на кафедрі. З вимог невирішеною лишилась бібліографія та нумерація сторінок посередині, а не з краю. Хоча, до цих моментів просто ще не дійшли руки. З бібліографією як раз буду розбиратись, бо щось воно мені не те каже, при спробі її згенерувати.

Off-topic:
Хтось знає як правильно оформити у перелік використаних джерел власні понад 10 років роботи за фахом?
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
З вимог невирішеною лишилась бібліографія та нумерація сторінок посередині, а не з краю.
Бібліографію колись переробляв сам під ВАКівські вимоги - якщо актуально, то можу пошукати стильовик. Для нумерації є fancyhdr

Off-topic:
Хтось знає як правильно оформити у перелік використаних джерел власні понад 10 років роботи за фахом?
Ксерокопія фото "ліца ізмучєного нарзаном", нє? :D
А якщо серйозно, то ксерокопія (краще, якщо завірена) "Red Hat Certified Professional" мала б справити враження.
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Бібліографію колись переробляв сам під ВАКівські вимоги - якщо актуально, то можу пошукати стильовик.
Буду вдячний.
Для нумерації є fancyhdr
Ага, тобто я правильно дивлюся.

Off-topic:
Ксерокопія фото "ліца ізмучєного нарзаном", нє? :D
А якщо серйозно, то ксерокопія (краще, якщо завірена) "Red Hat Certified Professional" мала б справити враження.
Ой не знаю... я вже отримав від наукового керівника направлення на переробку диплому, бо «занадто велика тема, ніхто не повірить що то так є, це ж усій кафедрі працювати пару років щоб таке розробити!». Як на них подіє сертифікат RHCSA — я не знаю...
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Бібліографію колись переробляв сам під ВАКівські вимоги - якщо актуально, то можу пошукати стильовик.
До речі, у сучасному пакунку gost вже є BibTeX-стилі, які підходять під вимоги ВАК: *gost2003*.bst.

Але BibTeX — то інша програма, інша розмова. Хіба що ті стилі конфліктують зі спеціальними LaTeX-класами для дисертацій, які обговорюють тут…
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»