Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 197159 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #45 : 2010-02-24 20:19:19 »
Я тільки почав користуватися ЛаТЕХом. Можете підказати як встановити vakthesis на Windows?
Був би вдячний за відповідь типу для чайников(що за чим відкрити і що натиснути).
До російських пакетів є багато таких інструкцій. Чомусь до vakthesis такої не знайшов.
Треба мати принаймні три файли: vakthesis.dtx, vakthesis.ins і README. В останньому якраз процедуру встановлення детально описано. Нічого натискати не треба. Просто акуратно виконати чотири кроки, описані в розділі Інсталяція. Ця процедура є стандартною, по суті однаковою для будь-яких пакетів у форматі .dtx і для будь-яких операційних систем.

Якщо в README незрозуміло написано, гляньте ЧаПи: Installing things on a (La)TeX system. Про це також пишуть у «Не надто короткому вступі до LaTeX2e», розділ «Звантаження і встановлення пакетів LaTeX».

Після цього має прояснитися. Якщо Ви потім розкажете, що конкретно було незрозуміло, то я спробую у наступній версії писати README зрозуміліше для новачків.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній alex_veles

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #46 : 2010-03-04 02:08:45 »
Колега верстає докторську в latex англійською. Використовує поки стандартний extreport клас.
Можливо хто знає порівняно легкий спосіб врахувати ВАКівські правила (шрифти/відступи/нумерація тощо) в цьому випадку?
Чи vakthesis можна використати?
« Змінено: 2010-03-04 02:27:53 від alex_veles »

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #47 : 2010-03-04 10:50:28 »
Звичайно можна.
Він навіть шифри спеціальностей знає, сам формує титульну сторінку.
Правда його розробник іноді рекомендує дещо виправляти в середині стильового файлу (особисто мене така перспектива не сильно радує: гратись зі стилевим пакетом як іграшкою Лего [smiley=laugh.gif]) проте в цілому нормально працює.
Можна навіть з нього дещо викидати -- всеодно працюватиме: стійкий пакет.
diff vakthesis.cls.orig vakthesis.cls
89c89,97
< \addtolength\oddsidemargin{10mm}
---
> %\addtolength\oddsidemargin{5mm}
> \setlength{\hoffset}{5mm}
> \setlength{\voffset}{-7mm}
> \setlength{\oddsidemargin}{0pt}
> \setlength{\evensidemargin}{0pt}
> \setlength{\topmargin}{0pt}
> \setlength{\textwidth}{170mm}
> \setlength{\textheight}{245.7mm}
>
608,616d615
< \def\itemize{%
<   \ifnum \@itemdepth >\thr@@\@toodeep\else
<     \advance\@itemdepth\@ne
<     \edef\@itemitem{labelitem\romannumeral\the\@itemdepth}%
<     \expandafter
<     \list
<       \csname\@itemitem\endcsname
<       {\def\makelabel##1{\hss\llap{\upshape##1}}}%
<   \fi}
904,911c903,905
<   \ifthenelse
<   {\equal{#1}{plain}\or\equal{#1}{unsrt}\or\equal{#1}{abbrv}\or
<    \equal{#1}{amsplain}\or
<    \equal{#1}{gost71s}\or\equal{#1}{gost71u}\or\equal{#1}{gost780s}\or\equal{#1}{gost780u}
<    \equal{#1}{my_gost71s}}
<   {\def\@biblabel##1{##1.}}
<   {\def\@biblabel##1{[##1]}}}
< \def\@biblabel#1{#1.}
---
>   \def\@biblabel##1{##1.}
>   }
> %\def\@biblabel#1{#1.}
1003,1009c997,998
<   \ifthenelse
<   {\equal{#1}{plain}\or\equal{#1}{unsrt}\or\equal{#1}{abbrv}\or
<    \equal{#1}{amsplain}\or
<    \equal{#1}{gost71s}\or\equal{#1}{gost71u}\or\equal{#1}{gost780s}\or\equal{#1}{gost780u}\or
<    \equal{#1}{my_gost71s}}
<   {\def\@biblabel##1{##1.}}
<   {\def\@biblabel##1{[##1]}}}
---
>   \def\@biblabel##1{##1.}
> }
« Змінено: 2010-03-04 11:58:34 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #48 : 2010-03-07 00:06:30 »
Колега верстає докторську в latex англійською. Використовує поки стандартний extreport клас.
Можливо хто знає порівняно легкий спосіб врахувати ВАКівські правила (шрифти/відступи/нумерація тощо) в цьому випадку?
Чи vakthesis можна використати?
Сергій Лисовенко уже відповів. Я тільки додам, що підтримки англійської мови немає (я й не думав, що це комусь потрібно). Спеціальні слова на титульній сторінці будуть писатися українською. Тому доведеться робити те, що Сергію не подобається: лізти у файл і шукати, що і де треба змінити.

Якщо можна поцікавитися... Якщо дисертацію написано не українською мовою, то й захист буде не в Україні? Навіщо тоді враховувати ці жахливі ВАКівські правила?

Правда його розробник іноді рекомендує дещо виправляти в середині стильового файлу (особисто мене така перспектива не сильно радує: гратись зі стилевим пакетом як іграшкою Лего [smiley=laugh.gif]) проте в цілому нормально працює.
Це бета-версія, постійно щось працює не так, як треба. Тому доводиться різати по живому. Крім того, інколи автори просять зробити щось таке, чого в рекомендаціях ВАК немає... ;-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #49 : 2010-03-07 00:17:26 »
Можна навіть з нього дещо викидати...
diff vakthesis.cls.orig vakthesis.cls
...
608,616d615
< \def\itemize{%
...
Гаразд, я ще розумію параметри сторінки, бібліографію. Це в кожного свої смаки. Але \itemize навіщо вирізати??? Як Ваша дисертація живе без \itemize?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #50 : 2010-03-07 11:56:21 »
 [smiley=laugh.gif]
$ grep itemize /usr/share/texmf-dist/tex/latex/base/report.cls
не дає жодного результату, очевидно, itemize вже вшитий в сам LaTeX

Скажіть, яким чином ви зробили щоб в ітемайза рисочка з'являлась. Хочу зробити зворотню дію -- мені кружечки більше подобаються  ;)
Та й твір ніби не художній пишу -- навіщо мені діалоги  :P
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #51 : 2010-03-07 18:18:06 »
[smiley=laugh.gif]
$ grep itemize /usr/share/texmf-dist/tex/latex/base/report.cls
не дає жодного результату, очевидно, itemize вже вшитий в сам LaTeX

Скажіть, яким чином ви зробили щоб в ітемайза рисочка з'являлась. Хочу зробити зворотню дію -- мені кружечки більше подобаються  ;)
Та й твір ніби не художній пишу -- навіщо мені діалоги  :P
Цитата
\renewcommand{\labelitemi}{$\bullet$}
Львовський стор. 255
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній alex_veles

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #52 : 2010-03-07 21:32:47 »
Цитата
Якщо можна поцікавитися... Якщо дисертацію написано не українською мовою, то й захист буде не в Україні? Навіщо тоді враховувати ці жахливі ВАКівські правила?
Захист буде в Україні.
Дисертацію можна робити англійською, російською і т.п., аби опоненти і спец. рада розуміла/не заперечувала.
Тим більше якщо статті англомовні майже всі + потім більш зрозуміла за кордоном...
Так, англійською рідкість, а от російською буває частіше.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #53 : 2010-03-07 23:51:03 »
Цитата
\renewcommand{\labelitemi}{$\bullet$}
Львовський стор. 255
Ага, знайшов
це в vakthesis , було місцями поміняно \labelitemi та \labelitemii відносно оригінального report
\newcommand\labelitemi{\textbullet}
\newcommand\labelitemii{\normalfont\bfseries \textendash}
\newcommand\labelitemiii{\textasteriskcentered}
\newcommand\labelitemiv{\textperiodcentered}

повернув сіє діло на круги своя за принципом: "менше змін - менше збоїв"
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #54 : 2010-03-08 00:06:10 »
$ grep itemize /usr/share/texmf-dist/tex/latex/base/report.cls
не дає жодного результату, очевидно, itemize вже вшитий в сам LaTeX
Ой, справді! У файлі ltlists.dtx. Що це я дурні запитання ставлю... :-)

Скажіть, яким чином ви зробили щоб в ітемайза рисочка з'являлась. Хочу зробити зворотню дію -- мені кружечки більше подобаються  ;)
Та й твір ніби не художній пишу -- навіщо мені діалоги  :P
Кружечки — це ніби західна традиція. У вітчизняній видавничій справі, якщо я правильно розумію, віддають перевагу тире. Наприклад, у книзі А. Э. Мильчин, Л. К. Чельцова «Справочник издателя и автора» рекомендують тире.

це в vakthesis , було місцями поміняно \labelitemi та \labelitemii відносно оригінального report
Не просто поміняно місцями, а ще замінено \textendash на \textemdash.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #55 : 2010-03-08 00:17:24 »
Цитата
Якщо можна поцікавитися... Якщо дисертацію написано не українською мовою, то й захист буде не в Україні? Навіщо тоді враховувати ці жахливі ВАКівські правила?
Захист буде в Україні.
Дисертацію можна робити англійською, російською і т.п., аби опоненти і спец. рада розуміла/не заперечувала.
«Порядок присудження наукових ступенів...» якось так нечітко каже, що «мови у дисертації використовуються згідно із законодавством». За Конституцією державною мовою в Україні є українська. Хіба це не мало б означати, що дисертації пишуть і захищають українською мовою?

Так, англійською рідкість, а от російською буває частіше.
Дисертації російською, звичайно, бачив. Але не бачив дисертантів, які пишуть дисертації російською з vakthesis-ом, чи англійською. Але якщо це комусь потрібно, то треба зробити? Якщо Ваш колега вирішить використовувати vakthesis, чи можна попросити його потім надіслати мені англійські варіанти зарезервованих слів. Я б додав до наступної версії.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній alex_veles

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #56 : 2010-03-08 01:13:49 »
Ну якщо російською можна, то чому б не англійською? :-)
Поки використовує extreport, з іншими вимогами як можемо боремося різними пакетами та правками .cls файлу, бо відповідно часу мало як завжди.
 Не знаю наскільки корисно буде комусь, але звичайно ідеально щоб vakthesis мав російські/ангійські варіанти :-)

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #57 : 2010-03-08 01:37:57 »
Поки використовує extreport, з іншими вимогами як можемо боремося різними пакетами та правками .cls файлу, бо відповідно часу мало як завжди.
Тоді якраз варто спробувати. Бо вже боролися, і дещо побороли. То навіщо знову проходити цей шлях? І у vakthesis теж є з чим боротися, хоча б з англійською. :-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #58 : 2010-03-09 09:42:22 »
у книзі А. Э. Мильчин, Л. К. Чельцова «Справочник издателя и автора» рекомендують тире.

Тоді відповідні переозначення повинні бути у байбелі, а їх там явно нема, бо та-а-акі жиріні булети понамальовувало...
Боюсь, що сію багу треба вирішувати через CTAN.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Написання диплому на ЛаТеХ
« Відповідей #59 : 2010-04-12 20:06:37 »
Цікаво працювати в ЛаТеХ : тру зайвий текст, дописую макроси, документи змінюються майже повністю, а вихід залишається незмінним  ;D
Треба підшукати довідика, в якому описано як можна припинити бити макробайдики і почати працювати.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.