Автор Гілка: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука  (Прочитано 9264 раз)

Відсутній AndriyKo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
В обговореннях статті Вакарчука на УП я задав йому таке запитання

Шановний пане міністре!
Чи знайомі Ви з ВІЛЬНИМ програмним забезпеченням, таким як, наприклад, операційна система Linux і багато програм написаних для неї? Чи планує МО сприяти більш широкому вивченню і використанню цього ПЗ в системі освіти? Адже це допомогло б зекономити значні кошти (вільне ПЗ є безкоштовним).
Хочу підкреслити, що це не той випадок, коли безкоштовний сир - у мишоловці. Поділіться своїми думками з цього приводу.

і отримав відповідь

Питання щодо системи Linux обговорювалось на нарадах в Міністерстві. Є доручення заступнику міністра Стрісі Максиму Віталійовичу розробити план дій.


Чи відомо щось шановній спільноті про розробку цього плану?
Може хтось з місцевих експертів бажав би якось проконтактувати з паном Максимом і вніс би якісь пропозиції?
« Змінено: 2009-03-07 00:56:01 від AndriyKo »

Praporshic

  • Гість
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #1 : 2009-03-06 12:51:12 »
Угу. Знаємо ми їх "план дій". Полякають мікрософт, отримають від нього грошей, і все.

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #2 : 2009-03-06 14:23:38 »
Життя чиновника в кабінеті зводиться до такого алгоритму:
а) щось жеруть і п’ють
б) думають над тим який новий папірець запровадити, щоб ускладнити життя чесним громадянам і отримати від цого зиск

Сприяння - це напасть, яка зрідка трапляється з чиновником, коли треба зробити звіт, виправдати своє існування і прожераня грошей.
В результаті Сприяння на вулицях міста можуть з’явитися дибільні плакати, з написами "Київ - місто квітів"(читається як: кияни, ви для нас рослини), або без зайвого інтиелектуального навантаження "Любіть Україну". Це так проводится соціяльна реклама.
Або культурні заходи "для молоді" на ВДНГ, на які звозять трьох бабусь з Андріївського з сувенірами, ставлять сцену з мікрофоном і цілий день там грає музика для порожнечі. Цен так держава Сприяє.

Гадаю, що з ВП справи "просуваютья" так само.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #3 : 2009-03-06 14:52:07 »
Є доручення заступнику міністра Стрісі Максиму Віталійовичу розробити план дій.

Чудово. Зробіть офіційний запит на ім’я міністра чи заступника міністра. Домовтеся про особисту зустріч "групи товаришів" із цим заступником. Принесіть йому літератури, компактів і стікерів на сувеніри (якщо товстої пачки грошей шкода :-) ), залиште свої контактні адреси і телефони. Також вручіть йому шаблон плану розвитку ВПЗ в Україні, який він зможе підправити і видати за свій (бажано на флешці чи на компакті). Так ви зменшете імовірність того, що йому в голову прийде щось несподіване. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #4 : 2009-03-06 15:59:57 »
Чи відомо щось шановній спільноті про розробку цього плану?
То й що?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #5 : 2009-03-06 16:40:15 »
вніс би якісь пропозиції?

Конкретні пропозиції, які легко зрозуміти і реалізувати? Треба спочатку зібрати проблеми, які є.

Проблема: продаж апаратного забезпечення тільки в купі з конкретною ОС-кою (платною чи бесплатною), напр. ноутбук з Віндовз чи смартфон з Симбіан.

Рішення: брати додаткову плату за монопольне становище, якщо користувач не може поміняти ОС-ку на своєму цифровому пристрої?

Проблема: використання комерційного ПЗ в школах.

Рішення: не давати гроші на його придбання.

Проблема: погана підтримка не-віндовз в державних інформаційних системах.

Рішення: обов’язково вимагати від постачальників ПЗ підтримку роботи на трьох основних платформах (Win|MacOS|Lin , IE|Firefox|Safari, IA32|IA64|ARM, etc.).
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #6 : 2009-03-06 18:38:26 »
AndriyKo, ви як не в Україні народилися. Це звичайна відписка.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #7 : 2009-03-06 18:49:09 »
Тобто спільнота вже настільки зневірилась у владі, що відкидає навіть теоретичну можливість співпраці?
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній palamarchuck

  • Новачок
  • *
  • дописів: 23
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #8 : 2009-03-06 19:52:09 »
Тобто спільнота вже настільки зневірилась у владі, що відкидає навіть теоретичну можливість співпраці?

Нічого з цього на жаль не вийде. Задача чиновника - це імітація бурної діяльності : головне - процес. Результат - нікого не цікавить.
Євген А. Паламарчук

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #9 : 2009-03-06 20:46:02 »
Тобто спільнота вже настільки зневірилась у владі, що відкидає навіть теоретичну можливість співпраці?
borman, ви ніби в модератори зібралися, а берете участь в зародженні чергового флейму.
2 всі інші: Знову новину в балачи викидати, чи трохи постріляти?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #10 : 2009-03-06 20:56:16 »
Тобто спільнота вже настільки зневірилась у владі, що відкидає навіть теоретичну можливість співпраці?
borman, ви ніби в модератори зібралися, а берете участь в зародженні чергового флейму.
2 всі інші: Знову новину в балачи викидати, чи трохи постріляти?
Питання було задане зовсім не флейму заради. Чому б і справді для таких от випадків не мати стандартний набір агітаційної інформації - презентацію, можливо, деякі огляди щодо стану вільного програмного забезпечення в Україні, аналізу переваг та недоліків впровадження відкритого ПО, акцентування уваги, що існують і комерційні компанії, здатні взяти на себе частину організаційної роботи. Це показало б серйозний підхід до таких речей.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній AndriyKo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #11 : 2009-03-06 21:02:27 »
Я розумію ваше скептичне ставлення до українського чиновництва, але ...

Хто б як не ставився до Вакарчука, але, на мою думку, він таки старається покращити систему освіти в Україні, і дещо у нього навіть виходить.

Я трохи знаю Максима Стріху (через спільних знайомих). Він людина не байдужа до долі України. Я не думаю, що він поставиться до цієї справи як середній український чиновник.

Тобто ситуація не настільки безнадійна, як більшість із вас вважає.

Однак одних добрих намірів і бажання зробити щось корисне для країни недостатньо, потрібно ще знати як це робити.
Я не впевнений, що Вакарчук чи Стріха мають достатньо інформації.

Саме з цієї причини я розпочав цю дискусію.

Чи можемо ми запропонувати якісь ідеї, які в разі реалізації значно розширять використання Лінукса й іншого відкритого софту в системі освіти?


Наприклад, чи можемо ми запропонувати конкретний дистрибутив, який є найбільш оптимальним для використання в системі шкільної освіти?
На мою думку, це міг би бути Ubuntu.
Головна його перевага - простота у використанні: практично кожен, хто спроможний встановити Вінду, впораєтья і з інсталяцією Убунту.
Ну і використання теж просте, не складніше, ніж у Вінди.
Тобто Ubuntu (на відміну від інших дистрибутиві) може успішно конкурувати з Віндою саме в середовищі, де переважають не надто просунуті користувачі.

Які ще в кого будуть пропозиції?
Тільки зауважте, що ці пропозиції мусять бути у межах компетенції Міністерства освіти.
Тобто пропозиції про якісь антимонопольні заходи чи багатоплатформність всього державного ПЗ тут не годяться.

Щодо освіти, то пропозиції можуть бути, наприклад, такі:
- обов'язкове вивчення Лінукса на факультетах, де готують вчителів з інформатики;
- проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів інформатики з вивченням Лінукса.
- забезпечення шкіл дистрибутивами (далеко не скрізь є швидкий інтеренет, щоб скачати).

Ще якісь ідеї будуть?

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #12 : 2009-03-06 21:06:12 »
Тобто спільнота вже настільки зневірилась у владі, що відкидає навіть теоретичну можливість співпраці?
слово «зневірились» означає, що раніше довіра була, а тепер нема. А я от не пам’ятаю, коли довіряв такій совковій та збюрократизованій структурі як міністерство освіти. Хоча сподівання на Вакарчука як автора гарної книжки з квантової механіки колись у мене були, не приховую.

поза тим, без сенсу співпрацювати з владою навіть якщо влада має таке бажання. співпрацювати треба з конкретним керівництвом конкретних шкіл та університетів. це в тоталітарних країнах треба до влади з такими питаннями іти.

он у Польщі віце-прем’єр є прихильником Столмена і ВПЗ, і шо з того? І ніц, Польща як була, так і лишилася Windows-орієнтованою країною, з тією різницею, що ліцензії там купуються.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній AndriyKo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #13 : 2009-03-06 21:06:59 »
Ще пара питань до шановної спільноти:

Яка зараз ситуація з вивченням Лінукса на факультетах, що готують програмістів, наприклад, на кібфаці Київського університету?


В яких універах в Україні серед викладачів є найбільше людей, які надають перевагу Лінуксу?
Де є багато комп'ютерів під лінуксом?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #14 : 2009-03-06 21:11:26 »
Питання було задане зовсім не флейму заради.
Угу. Але сюди прийшов noddeat також. І розмова з'їхала в бік влади та чиновництва.
/me ще трішки потерпить.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.