Автор Гілка: Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука  (Прочитано 6441 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Люди! Я працюю віднедавна вчителем інформатики.

То я вже на всі компи поставив Лінукс (openSUSE 10.3) і повністю перевів програму навчання на базу вільного програмного забезпечення.

І від цього всі (звісно крім Біла Гейтса) тільки виграли!  8-)

Учні, коли спробували Лінукс у роботі, то масово почали всі нести носії для копіювання дистрибутиву з метою установки Лінукса вдома. Отак то!!!  ;)

P.S. Я вважаю, що коли постійно чекати, доки вищі уми у вигляді міністрів освіти будуть чесати потилиці й мудрувати над покращенням освіти, то ми ту освіту в гроб заженемо... Тому потрібно діяти самим і не сподіватися ні на кого більше.
ну от власне я про це. треба, їздити по школах і «проповідувати», але без посередників у вигляді МОН.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
В обговореннях статті Вакарчука на УП я задав йому таке запитання

Шановний пане міністре!
Чи знайомі Ви з ВІЛЬНИМ програмним забезпеченням, таким як, наприклад, операційна система Linix і багато програм написаних для неї? Чи планує МО сприяти більш широкому вивченню і використанню цього ПЗ в системі освіти? Адже це допомогло б зекономити значні кошти (вільне ПЗ є безкоштовним).


А  Вакарчуку теж "Linix" написали?

А от щодо становища вільного програмного забеспечення в Україні, то я точно знаю, що найбільший черкаський університет ЧНУ в своїх компютерних класах має Linux, а саме СюЗі 10.3 та МОПС там якийсь новий. Цей перехід, доречі, відбувся нещодавно - лише восени, а студенти особливого дискомфорту не відчувають.

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Щодо того, чому не переходять на Лінукс, то на мою думку -- це банальні лінощі освоювати щось нове.

А ще відсутність індивідуального мислення, а тупе "споживання" наказів згори і звісно байдужість до результатів своєї роботи взагалі, бо про якість освіти думається в останню чергу як завжди...

Нікому чомусь не приходить в голову, що навчаючи дитину комерційного ПО, ми тим самим робимо з неї залежну людину і образно кажучи "саджаємо її на голку" комерційних продуктів, позбавляємо її приймати рішення щодо вибору і цим самим вбиваємо в ній знову ж те саме індивідуальне мислення...

Я задавав питання на уроках учням:
Кому вигідно, щоб ми вивчали Windows та Office Майкрософту?
Чи вигідно це нам?
Хто виграє від того, що ми не знатимемо нічого, окрім продуктів Майкрософту?

То відповідь була, я думаю, очевидною...  :P

P.S. Це не політика, а лише економічне обґрунтування доцільності вивчення вільного ПЗ, тому попрошу мене не банити за цей допис  :)
« Змінено: 2009-03-06 23:34:54 від Piktor »
openSUSE + KDE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Ні, банити не буду, прост видам зірочку. За підтримку флейму. Вам і topinambur88.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Ні, банити не буду, прост видам зірочку. За підтримку флейму. Вам і topinambur88.


А зірочка то добре чи погано? Я ще не розуміюсь на цьому

Відсутній m31

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Деякий план є) ініціатива, яку підтримала деяка кількість народу, але яка зараз знов почала затухати. мова йде про http://edu.root.ua. В нас був форум на http://forum.root.ua, але його чомусь розформували і залищили лише тему http://forum.root.ua/viewtopic.php?f=14&t=1073 .
Тому хочу звернутися до адміністрації, можна нам на цьому форумі зробити розділ під цю ініціативну, щоб ми могли працювати?

Відсутній sv0

  • Новачок
  • *
  • дописів: 34
  • Карма: +0/-0
Більшість дописувачів цього форуму далекі від школи/освіти.
Свого часу довелось працювати у школі та коледжі вчителем інформатики. В університеті обслуговував комп'ютерний клас. Доводилось їздити на семінари, спілкуватись з іншими вчителями інформатики та методистами.

99.99% нічого не знають і не хочуть знати про вільне ПЗ. Одиниці чули про linux, але що то таке толком не знають (чи то текстовий редактор, чи "електроні таблиці", хз).  А у вивчені Linux у школах самі  ж вчителі не зацікавлені. Бо ж спочатку треба самому з нею ознайомитись. А потім переробляти плани, переписувати наново конспекти уроків. А то ж "гємор".
У нас взагалі не освіта, а "псевдоосвіта". Це стосується не тільки інформатики.
Більшість вчителів інформатики не мають відповідної спеціальності.
Наприклад, є у школі вчитель математики/фізики. Або у когось з вчителів є ПК дома.  Посилають такого вчителя на курси "підвищення кваліфікації" у облать. Проходить 2 тижні - є новоспечений вчитель інформатики.
Часто такі вчителі на запитання: "А що там у вас за комп'ютери  у школі?" гордо відповідають: "ВінтовзІгзПі"
Це в кращому випадку. Інші кажуть: "А хз, ше не включали. Ще згорять, а мені потім за них відповідати..." (з власного досвіду).
На одному семінарі "веселився", коли методист з інформатики "дєдушка Мазай" років під 70 давав вчителям настанови.

Коротше, Linux у школах ще не скоро побачать.
Debian  Wheezy + Openbox

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Хочете поспілкуватися з учителями інформатики? www.informatic.org.ua
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній sv0

  • Новачок
  • *
  • дописів: 34
  • Карма: +0/-0
Дякую, але у мене на них алергія. :'(
Debian  Wheezy + Openbox

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
У нас взагалі не освіта, а "псевдоосвіта". Це стосується не тільки інформатики.
Цілком і повністю згоден. Я колись ще, навчаючись у вузі, написав був критичну статтю про якість вищої освіти в Україні, то її мало того, що не захотіли публікувати, а ще й трохи з вузу не вигнали мене...  :P
openSUSE + KDE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
У нас взагалі не освіта, а "псевдоосвіта". Це стосується не тільки інформатики.
Так зробіть її кращою. Інакше, навіщо кричати? В нас погана освіта, медицина, погане ще багато чого. Sandr, наприклад, вже зробив щось  поставив ВПЗ у своєму класі. А у вас, бачите, алергія.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній sv0

  • Новачок
  • *
  • дописів: 34
  • Карма: +0/-0
Так зробіть її кращою. Інакше, навіщо кричати? В нас погана освіта, медицина, погане ще багато чого. Sandr, наприклад, вже зробив щось  поставив ВПЗ у своєму класі. А у вас, бачите, алергія.
Я не проти. Але йти до начальника відділу освіти з конвертом (у якому має лежати $200-300) я бажання не маю.
Debian  Wheezy + Openbox

Praporshic

  • Гість
Але йти до начальника відділу освіти з конвертом (у якому має лежати $200-300) я бажання не маю.
З таким конвертом з вами навіть розмовляти не стануть.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Я думаю, варто звернути увагу на того чолов'ягу з міністерства, і якщо на нього є в когось вихід, запросіть його на наш форум поспілкуватись. Звісно, якщо він вміє користуватись комп'ютером :)

По друге, не треба, буль ласка, згадувати того нашого листа 2005-го року до новообраного президента. Той президент вже всім показав, чого він ватрий, але ж це не робить решту людей у владі такмим ж.

По третє, у нас в Чернігівському політехнічному на каф. ІКС практична більшість дісциплін для 3-х комп'ютерних спеціальностей викладаються на лінуксі або з залученням юніксів. Тільки ті, що потребують вінду, наприклад системне программування для win32 абож ті, для яких немає пакетів для лінуха, викладаються н вінді.  Звістно, низка викладачів поважного віку використовує вінду, нічого не поробиш... Досвід - з 1996 року.  На кожній практично машині - подвійна загрузка. Використовуєм бубунту та федору. Де-інде крутим у вітруальних машинах на основі virtualbox. Бажаючі можуть писати мені, або ж і приїздити поспілкуватись якось по теплу :) Ми завжди раді гостям на кафедрі. Якщо назбирається достатьно народу, та буде бажання, можемо зробити семінар або невеличку конференцію на прикінці травня.

Вважаю, що сьогодні позбавитись від вінди заважає виключно інерція мислення, або простіше - лінь, тому що практично всі задачі можна виконувати на лінуксі. І не кажіть мені, що десь там є програми, що працюють тілки під віндою. Вони є такими, тому що користувачі не вимагають інших.

А при нашій ще совковій "покорності" викладачів директиви міністерства освіти дуже допопможуть в цьому питанні.

Для середньої школи - важкувато, думаю, а для вищої - вже можна переходити спокійно.

Щоб людей не дуже "ковбасило", не погано було б створити "ресурсний центр" з підримкою по інтернету. На це не потрібно багато коштів, а при залученні нарожду, що і так зависає на форумах, це буде працювати залізно.

З приводу дистрибутивів - хто його знає, якщо чесно. Можна було б "відкопати" когось з наших аксакалів цього фронту, та це питання менеджменту і державних грошей, так що тут потрібна нормальа комерційна конторка, яка вміє працювати з державними грошима.

Не думаю, що треба нагадувати про зрушення в цьому питанні у наших північних сусідів та у їхніх далекосхідних друзів. :)
« Змінено: 2009-03-07 19:03:57 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Я не проти. Але йти до начальника відділу освіти з конвертом (у якому має лежати $200-300) я бажання не маю.
Ви що, натякаєте, що я давав комусь хабара, щоб поставити в своєму класі Лінукс???  ;D

Обґрунтуйте будь ласка доцільність такого хабара взагалі.
openSUSE + KDE