Автор Гілка: Linux з самого початку  (Прочитано 4377 раз)

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Маю одне питання й одну пропозицію.
Питання чому я неможу завантажити з вашого фтп сервера дебіан - наразі вантажиться лиле п'ятий диск перші 4 стоять ступором.

Пропозиція створіть  спеціальну тему для новачків - наприклад новачок  (я) інсталював мандріву 2009 - в кдє я взагалі нічого не зрозумів - пустий робочий стіл, в гноме краще але незміг зайти на жоден диск - у мене віндовз не знесений.
Тому необхідно давати поради щодо початкового налаштування- як монтувати -настроювати роб стіл правити конфіг ...
бажано звісно в консолі - наскільки розумію вона є всюди бо графічні утиліти не всюди однакові.
ну і врахуйте хоч для мене (дуже прошу!) що консолі я також незнаю, як і англійської (так склалось)...
Думаю всі, а особливо новачки будуть дуже вдячні.


Прохання до адміністрації у мене адмін злий, і хоч інтернет безлімітний, але доступ відкритий лише на сайти gov. i linux.org. саме так з крапкою - щоб не набирали типу orgazm - це його слова, тому викачувати диски можу лише з вашого сервера і читати можу у вас - навіть гугл не працює.
Тому прохання - відкрийте всі розділи і диски  бо неможу завантажити федору і дебіан - (вантажиться лише п'ятий диск).
-----------------
М.: Усне попередження - дублювання повідомлень.
« Змінено: 2009-03-17 22:13:57 від cadca »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #1 : 2009-03-18 09:07:56 »
Дякую що усне але тема дійсно не розкрита - я розумію що тут більшість програмістів...
а як бути простим смертним?

Praporshic

  • Гість
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #2 : 2009-03-18 11:19:45 »
Дякую що усне але тема дійсно не розкрита - я розумію що тут більшість програмістів...
а як бути простим смертним?
Це ви кого програмістом назвали?  >:(

Якщо бажаєте розкриття теми - задайте її у більш зрозумілому викладені.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #3 : 2009-03-18 14:53:45 »
Дякую що усне але тема дійсно не розкрита - я розумію що тут більшість програмістів...
а як бути простим смертним?
Це ви кого програмістом назвали?  >:(

Якщо бажаєте розкриття теми - задайте її у більш зрозумілому викладені.
незрозумів що поганого у програмістах :o
а якщо по темі  - купив диск з мандрівою 2009 встановив - спочатку поставив кдє4 пустий робочий стіл - питання як зробити щось на зразок "мій компютер", далі поки я переставив його на гноме - але проблема №2 - не маю доступу до розділів жорсткого диску.  для початку булоб більш ніж досить розберемось тут питатиму далі.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #4 : 2009-03-18 18:16:40 »
Взагалі, Мандріва дуже простий дистрибутив і плюсом є те, що багато чого вона сама налаштовує і відпадає необхідність часто копирсатися в системі. Але перед тим як ставити собі Лінукс, необхідно хоч трохи орієгтуватися в системі, потрібно хочаб знати як розташовані різні папки в Лінуксі, адже дисків D або C як у Вінді тут не має. Для цього потрібно зайти на сайт тієї ж Мандріви і почитати якусь найпростішу документацію. Лише зазначу, що в Лінуксі є корінний каталог котрий позначений як "/" , а всі інші примонтовуються до нього, наприклад домашня тека буде знаходиться в /home/"домашня тека"/ . Щодо ярлика Мій компютер, то тут може замінити ярличок Долфіна, якщо КДЕ4, або ярличок Конгверера, якщо КДЕ3. А взагалі, краще поставити собі Крусадер, він схожий на Тотал Командер і дуже зручний.
Але все-одно, якщо взагалі не мати уявлення про розташування папок в Лінуксі і знаходження примонтованих пристроїв, то буде дуже складно, це як ходити наосліп.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #5 : 2009-03-18 19:30:18 »
Цитата
незрозумів що поганого у програмістах
поганого нічого, тільки тут більшість не програмісти. я от взагалі програмувати не вмію.

друга річ — це те, що тут більшість — не телепати. на жаль, ті телепати, які є, зараз у відрядженні в Р’льєсі, тож якщо хочете вирішення вашого запитання — ставте питання правильно.
Цитата
питання як зробити щось на зразок "мій компютер"
права кнопка миші — Appearance settings -> обрати Dektop type "folder view". А взагалі не юзайте KDE4.

Цитата
але проблема №2 - не маю доступу до розділів жорсткого диску.
див. про телепатів. які у вас розділи? що ви зробили, щоб з’ясувати, що доступу ви не маєте?

і покажіть вміст файлу /etc/fstab
у консолі під рутом (sudo -s) виконайте команду fdisk -l
та покажіть результат.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #6 : 2009-03-18 21:15:42 »
незрозумів що поганого у програмістах :o
Ну, як приклад, я — системний адміністратор. Дуже не люблю коли мене називають програмістом.
а якщо по темі  - купив диск з мандрівою 2009 встановив - спочатку поставив кдє4 пустий робочий стіл - питання як зробити щось на зразок "мій компютер", далі поки я переставив його на гноме - але проблема №2 - не маю доступу до розділів жорсткого диску.  для початку булоб більш ніж досить розберемось тут питатиму далі.
Якщо чесно, то я зрозумів питання лише після прочитання відповіді, яку дав noddeat. Дуже раджу перечитати правила, та ось цю гілку.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #7 : 2009-03-19 09:11:11 »
Цитата
незрозумів що поганого у програмістах
поганого нічого, тільки тут більшість не програмісти. я от взагалі програмувати не вмію.

друга річ — це те, що тут більшість — не телепати. на жаль, ті телепати, які є, зараз у відрядженні в Р’льєсі, тож якщо хочете вирішення вашого запитання — ставте питання правильно.
Цитата
питання як зробити щось на зразок "мій компютер"
права кнопка миші — Appearance settings -> обрати Dektop type "folder view". А взагалі не юзайте KDE4.

Цитата
але проблема №2 - не маю доступу до розділів жорсткого диску.
див. про телепатів. які у вас розділи? що ви зробили, щоб з’ясувати, що доступу ви не маєте?

і покажіть вміст файлу /etc/fstab
у консолі під рутом (sudo -s) виконайте команду fdisk -l
та покажіть результат.


Перейшов у гноме там ( спеціально зробив скін)
так от файлову систему бачу й можу заходити - у папці монт знайшов вінчестери й інше, а от з вікна у розділи потрапити не вийшло - щодо порад дякую - спробую сьогодні поставити на ноутбук - щоб було і кдє - на ноутбуці, і гноме на домашньому.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #8 : 2009-03-19 10:33:15 »
P.S. А чи можна на вже встановленому Лінуксі зміновати кдє на гноме й гноме на кдє? Якщо можна то як? зараз стоїть гноме.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #9 : 2009-03-19 10:58:03 »
Просто довстановлюєте кеди, і вони з'являться у меню вибору сеансу gdm.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #10 : 2009-03-19 11:37:33 »
Взагалі, Мандріва дуже простий дистрибутив і плюсом є те, що багато чого вона сама налаштовує і відпадає необхідність часто копирсатися в системі. Але перед тим як ставити собі Лінукс, необхідно хоч трохи орієгтуватися в системі, потрібно хочаб знати як розташовані різні папки в Лінуксі, адже дисків D або C як у Вінді тут не має. Для цього потрібно зайти на сайт тієї ж Мандріви і почитати якусь найпростішу документацію. Лише зазначу, що в Лінуксі є корінний каталог котрий позначений як "/" , а всі інші примонтовуються до нього, наприклад домашня тека буде знаходиться в /home/"домашня тека"/ . Щодо ярлика Мій компютер, то тут може замінити ярличок Долфіна, якщо КДЕ4, або ярличок Конгверера, якщо КДЕ3. А взагалі, краще поставити собі Крусадер, він схожий на Тотал Командер і дуже зручний.
Але все-одно, якщо взагалі не мати уявлення про розташування папок в Лінуксі і знаходження примонтованих пристроїв, то буде дуже складно, це як ходити наосліп.

я б непроти але маю доступ лише на цей сайт - випросив у адміна. :)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #11 : 2009-03-20 02:12:32 »
P.S. А чи можна на вже встановленому Лінуксі зміновати кдє на гноме й гноме на кдє? Якщо можна то як? зараз стоїть гноме.
GNOME і KDE — графічні середовища, тому вони можуть працювати не тільки поперемінно, але й одночасно. Для цього в Лінуксі стандартно виділено 5 консолей: з сьомої по 11-у або 12-у (по різному в різних дистрах). Натискання клавіш Ctrl+Alt+Fn, де 0<n<13, переновить користувача у відповідну консоль. Перше відкрите графічне середовище працює на 7-ій консолі (Ctrl+Alt+F7). Якщо у Вас встановлено декілька графічних середовищ, то можна
  • змінити одне на інше (напр., GNOME на KDE), натиснувши Ctrl+Alt+Delete і вибравши "Завершити поточний сеанс", воно ж "Logout", і далі в меню входу (сервер Х перевантажиться і екран перемальовуватиметься) вибрати потрібне середовище в меню типу "Sessions" або "Session Type"; в цьому разі запуститься новий сеанс на 7-ій консолі;
  • запустити інше графічне середовище паралельно до вже запущеного, вибравши в головному меню "Перемкнути користувача" ("Switch User"); в цьому разі запуститься новий сеанс роботи на 8-ій консолі, так що можна буде переключатися  між 7-ою та 8-ою консоллю; так можна буде запустити ще 3 паралельні сеанси (якщо пам’яті вистачить).
Для того, щоб встановити різні графічні середовища, скористайтеся Mandriva Linux Control Center, там знайдете відповідний розділ. В дистрибутиви Лінукса входять різні середовища для роботи в графічному режимі: віконні менеджери, стільниці, інтегровані графічні середовища. Подивіться, там в Control Center має бути відображення груп пакунків, також до кожного пакунка можна почитати опис. Там все зрозуміло і є пошук.

Попередження: Control Center дуже зручний для новачка, але в інших дистрибутивах його немає; аналоги є тільки в OpenSUSE та в ALTLinux — тому, якщо Ви поставите Fedor’у або Debian, доведеться освоювати інші способи інсталяції програм.

Last, but not least: KDE3 i KDE4 — зовсім різні середовища і можуть використовуватися паралельно.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #12 : 2009-03-20 09:15:08 »
встановив кдє але проблема - у гноме я налаштував роздільну здатність та частоту екрану, але у кдє змін вибрати тільки роздільну здатність  - частота екрану вперто стоїть на авто, можливо можна якоось інакше її встановити ( наприклад правлячи конфігураційні файли, але я незнаю які  і що саме треба правити) додаю знімки екрану

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #13 : 2009-03-20 09:15:31 »
Ще це я налаштував розкладку у гномі у кдє - не вийшло...  може хтось знає як це змінити - треба щоб  не просто змінювало українську на англійську , а додати російську, й щоб показувало яка мова активна на даний момент
« Змінено: 2009-03-20 09:20:11 від djalin »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux з самого початку
« Відповідей #14 : 2009-03-20 09:21:46 »
це так я додавав у гномі