Автор Гілка: Ліцензування Лінукс  (Прочитано 23380 раз)

Відсутній z86

  • Новачок
  • *
  • дописів: 8
  • Карма: +0/-0
Доброго дня Панове. Можете підказати дистрибутив Linux. Основні вимоги до дистрибутиву
1. вважався б ліцензійний виходячи з погляду законодавства України
2. Мав технічну підтримку.
3. Дозвіл використання у державних установах (згідно законодавства України)
4. Легкий в встановлені та користуванні.
4. Схожий інтерфейсом на Windows - не обов'язково
(мрія шоб 1с робило на Linux без танців з бубном)

Praporshic

  • Гість
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #1 : 2009-12-03 13:19:38 »
1c без бубна лише на 8.2 через Web.
Усе інше - Red Hat Enterprise Linux. Ще можете спробувати SUSE Linux Enterprise, але як там з підтримкою - я не знаю.
Дозвіл на використання у держ. установах не має жодна операційна система - треба сертифікати з безпеки (кватирки XP мають, але найнижчий - ДСК). Колись був MyLinux, але, схоже, помер.
« Змінено: 2009-12-03 13:20:12 від Praporshic »

Відсутній z86

  • Новачок
  • *
  • дописів: 8
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #2 : 2009-12-06 19:08:55 »
знаю помер а жаль у них ліцензія закінчилась  :'(

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #3 : 2010-09-18 02:02:11 »
Щось я не розумію...

Якщо я використовую Лінукс в школі і цей заклад є державною установою, то я порушую законодавство?

Лінукс дозволено використовувати лише вдома, чи що?  :o
openSUSE + KDE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #4 : 2010-09-18 13:09:20 »
По ідеї, Linux НЕ заборонено використовувати, тим більше що в навчальних програмах він вказаний серед допустимих ОС.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #5 : 2010-09-18 13:28:20 »
А ліцензія GPL не забороняє використання Лінукса на підприємствах і організаціях?

Просто від одного продавця в комп'ютерному магазині я почув таку думку, що ліцензія GPL мовляв дозволяє використання Лінукса лише для домашніх потреб. І тому мовляв для організацій все одно треба оплачувати ліцензію GPL. Тому краще беріть ліцензійний Віндовс і не буде вам проблем з контролюючими органами.

Це міф, чи правда?
openSUSE + KDE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #6 : 2010-09-18 13:45:07 »
Він хотів впарити Windows, от і все.
Політика GNU в тому, що гроші заробляються на технічній підтримці, а не на продажу права_на_користування_копією_софтини. Є програми, що можна безкоштовно користувати лише вдома - типу антивіруса Avast, але він не ВПЗ.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #7 : 2010-09-18 16:22:06 »
Це міф, чи правда?
Та самі прочитайте. Поки ви будете некомпетентним, то вам ще багато наговорять. Юристи завжди беруть потрібні статті, й ніколи не будуть вказувати на невигідні для них, тому звикайте самі читати. До того ж, читати небагато і все пишуть, як правило, чітко.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #8 : 2011-11-15 00:08:31 »
Постало питання - Які документи потрібні на Лінукс - чи визнається зараз ця ліцензія в Україні?

Як довести що ти не верблюд.

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #9 : 2011-11-15 13:29:30 »
Хоч тема стара, але скористаюсь нагодою запитати:
(...) тим більше що в навчальних програмах він [Лінукс] вказаний серед допустимих ОС.
Що це означає? Значить те, що на всіх навчальних компуторах встановлені Віндовси не є обов’язковою вимогою? Мабуть, те саме з офісом?

P.S. Коли ще вчився в школі, запропонував вчительці, що я, мовляв, на одному з компуторів встановлю крім Вінди ще Лінукс, щоб, кому цікаво, могли спробувати. Ясно, що вона такого не зрозуміла. При тому, що в Політеху викладає C++...
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #10 : 2011-12-04 00:13:27 »
Що це означає? Значить те, що на всіх навчальних компуторах встановлені Віндовси не є обов’язковою вимогою? Мабуть, те саме з офісом?
Коли МОН централізовано поставляє комп’ютерні класи закладам освіти, то з ліцензійними Windows та Office (бачив два класи 2003-го та 2008-го років — красивий сертифікат з голограмою + красиві диски). Але якщо у вашому комп’ютерному класі такого добра немає, то можете ставити Linux, навчальні програми його не заперечують, принаймні, бачив у списку.
А от мені у коледжі важче — повинен давати те, що мої студенти вчили в школі, те, що стоїть у закладах, де проводиться виробнича практика і де вони працюватимуть після нас.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #11 : 2011-12-04 01:21:05 »
Але якщо у вашому комп’ютерному класі такого добра немає, то можете ставити Linux, навчальні програми його не заперечують, принаймні, бачив у списку.
Зараз уже мене там нема... Але на майбутнє, я буду пам’ятати. Це все важливо.

А от мені у коледжі важче — повинен давати те, що мої студенти вчили в школі, те, що стоїть у закладах, де проводиться виробнича практика і де вони працюватимуть після нас.
Співчуваю. Але якщо вони будуть знати, що існують ВПЗ, то зможуть користуватись ними хоча б удома. Як казав Столман, треба, щоб вони знали про альтернативу і могли робити свідомий вибір.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #12 : 2011-12-04 15:59:19 »
Співчуваю. Але якщо вони будуть знати, що існують ВПЗ, то зможуть користуватись ними хоча б удома. Як казав Столман, треба, щоб вони знали про альтернативу і могли робити свідомий вибір.
Емм. Ось тут проблеми. Уявіть, що ви маєте їхати з міста А до міста В гарною асфальтованою автострадою. Єдиний мінус — вона не пряма і дає зайвих сотню-другу кілометрів. Ви знаєте точно, що є альтернативний коротший шлях через села. Але на карті він позначений погано, яка там дорога — хтозна, навігатор взагалі тудою не хоче прокладати маршрут. Якби ви були місцевим і все там знали, ясне діло, що поїдете манівцями, зекономите час, та-й ДПС-ників там, напевне, менше. Але якщо ви лише проїздом, то ваш свідомий вибір буде іншим.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #13 : 2011-12-04 20:13:35 »
Співчуваю. Але якщо вони будуть знати, що існують ВПЗ, то зможуть користуватись ними хоча б удома. Як казав Столман, треба, щоб вони знали про альтернативу і могли робити свідомий вибір.
Емм. Ось тут проблеми. Уявіть, що ви маєте їхати з міста А до міста В гарною асфальтованою автострадою. Єдиний мінус — вона не пряма і дає зайвих сотню-другу кілометрів. Ви знаєте точно, що є альтернативний коротший шлях через села. Але на карті він позначений погано, яка там дорога — хтозна, навігатор взагалі тудою не хоче прокладати маршрут. Якби ви були місцевим і все там знали, ясне діло, що поїдете манівцями, зекономите час, та-й ДПС-ників там, напевне, менше. Але якщо ви лише проїздом, то ваш свідомий вибір буде іншим.
Звичайно, але принаймні у вас цей вибір є, ви знаєте про альтернативу. Я впевнений — завжди знайшлась би людина, яка б вибрала шлях через села, навіть якби він був довшим. Зате по ньому не їздять «мажори» зустрічною, і шансу загинути менше. ;)
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Ліцензування Лінукс
« Відповідей #14 : 2014-08-28 22:29:30 »
Пройшло вже стільки років, може щось змінилось?