Автор Гілка: GNOME 2.30  (Прочитано 3389 раз)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
GNOME 2.30
« : 2010-03-31 20:14:55 »
Світ побачив нову версію стільничного середовища GNOME. Переважно було вдосконалено зручність, враховано побажання користувачів та виправлено багато несправностей. Велика кількість його нововведень унеможливлює перелічити їх усіх, але основні з них:
  • Було оновлено файловий менеджер Nautilus. З'явились нові властивості, наприклад, двопанельний режим перегляду, який є тепер типовим,
  • Нові функції у програмі миттєвого обміну повідомленнями Empathy, яка базується на середовищі зв'язку Telepathy. Якщо рахунок від'єднано, то не показується інформаційна панель, щоб легко розрізняти кнопки і під'єднатись наново або змінити налаштування рахунку. Тепер можна легко відправляти файл, шляхом перетягування. Було долучено нові функції для IRC такі, як  /join або /nick, що дозволяє входити в кімнати захищені паролем. Спрощено і розширено налаштування для користувачів протоколу Facebook.
  • Tomboy тепер може у фоновому режимі синхронізувати нотатки. Також можна встановити частоту синхронізації. Прискорено запуск Tomboy. Покращено копіювання та вставлення коду HTML.
  • Удосконалено захист. Тепер системні засоби GNOME пов'язано з PolicyKit. Спрощено та поліпшено вікно створення користувача. Внеможливлено раптову втрату адміністративних прав. Спрощено керування користувачами.
  • Удосконалено Time Tracker — відстежувач часу і завдань. Оновлено можливості створення звітів.
  • Покращено можливості друку програми для перегляду документів — Evince, та інші нововведення.
  • Багато оновлень і зневаджень щодо Epiphany,
  • Gnome-terminal тепер підтримує прокручування назад без обмежень, запам'ятовування історії екранів,
  • При зміні роздільної здатності екрана тепер аплети на ґномопанелі більше не змінюють своїх позицій,
  • Індикатор клавіатури тепер не є аплетом, а з'являється він автоматично, якщо ви використовуєте кілька розкладок клавіатури,
  • Та багато-багато іншого.
« Змінено: 2010-04-01 08:09:03 від Re. »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #1 : 2010-03-31 20:16:18 »
На прохання Юрія. ;)
Якщо щось не дописав або написав не так — не соромтесь, вказуйте.

Відсутній Sidius

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 159
  • Карма: +0/-0
  • Pew Pew
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #2 : 2010-03-31 20:21:47 »
Цитата
Було оновлено файловий менеджер Nautilus. З'явились нові властивості, наприклад, подрібнений режим перегляду, та типово ввімкнутий у веб-переглядачі, замінивши просторовий режим.
Зламав парсер.
Цитата
Нові функції у програмі миттєвого обміну повідомленнями Empathy, який базується на середовищі для зв'язку Telepathy.
Щось тут з родами не те. Якщо програма, то вона. І "для", на мою думку, тут зайве.
"Рахунок"... Може краще обліковий запис?
Цитата
Тепер можна легко відправляти файл, шляхом перетягування
Кома тут зайва, чи ні?
« Змінено: 2010-03-31 20:22:05 від Sidius »

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #3 : 2010-03-31 20:23:36 »
Якщо перейти за посиланням http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.30/index.html.en#rni18 то вимагають логін/пароль. Чи це так і потрібно?

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #4 : 2010-03-31 20:36:09 »
Якщо перейти за посиланням http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.30/index.html.en#rni18 то вимагають логін/пароль. Чи це так і потрібно?
мабуть потрібно, походив по сайті поки знайшов лише це
http://permalink.gmane.org/gmane.comp.gnome.devel.announce/89
хоча як видно повідомлення старувате, судячи з усього новина ще не опублікована офіційно - отже як кажуть : найсвіжіші новини!

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #5 : 2010-03-31 20:43:47 »
Дивно - як у КДЕ якийсь малозначущий корегуючий реліз виходить так усі інтернети про це знають. А про Гном шось взагалі не було чути чи він виходить чи ще ні. От і зараз не відомо чи вже є реліз?   ::)
« Змінено: 2010-03-31 20:44:08 від Code_Warrior »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #6 : 2010-03-31 21:17:10 »
Спрощено та поліпшено вікно створення користувача. Внеможливлено раптову втрату адміністративних прав. Спрощено керування користувачами.
Безумовно радує. Тепер GNOME буде простіше створювати нових користувачів і керувати ними.

19 перекладачів ганебно злили переклад. Ідіотську систему git-перекладів та її авторів у топку паровоза.

Коли вже це нещастя додумається до перекладу хоча б на Tx.net (все вже готове, лише страшний консерватизм GTP гальмує справу).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #7 : 2010-03-31 21:27:30 »
Не буде показуватись інформаційна панель, якщо рахунок від'єднано, що легко розрізняє кнопки, щоб під'єднатись наново або змінити налаштування рахунку.
Зламав парсер.
+1

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #8 : 2010-03-31 21:47:02 »
Цікаво, що було-б з перекладом KDE, якби yurchor ним не займався?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #9 : 2010-03-31 22:01:39 »
Зламав парсер.
Даруйте, так краще?
Щось тут з родами не те. Якщо програма, то вона. І "для", на мою думку, тут зайве.
"Рахунок"... Може краще обліковий запис?
Я відміняв відносно назви програми, що логічно, хоча підправив. Забрав.
 Та може, треба відкрити на це нову тему, бо мені ці облікові ставки муляють око.
Кома тут зайва, чи ні?
Начебто ні.
Якщо перейти за посиланням http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.30/index.html.en#rni18 то вимагають логін/пароль. Чи це так і потрібно?
Перше: gnome .
Друге: 2.28 .
Дивно - як у КДЕ якийсь малозначущий корегуючий реліз виходить так усі інтернети про це знають. А про Гном шось взагалі не було чути чи він виходить чи ще ні. От і зараз не відомо чи вже є реліз?   ::)
Хе, у мене також нині оновлення KDE приїхали у сховища, а про GNOME не чутно. :)
« Змінено: 2010-03-31 22:02:15 від Re. »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #10 : 2010-03-31 22:33:27 »
Цитата
Світ побачив
поки що світ нічого не побачив. На gnome.org висить великий баннер — GNOME 2.28 Made to Share. А за вашим посиланням неможливо перейти — вимагає авторизацію.

Іше раз наполягаю не поспішати й публікувати новини без участі машини часу.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #11 : 2010-03-31 22:37:26 »
Цитата
Було оновлено файловий менеджер Nautilus. З'явились нові властивості, наприклад, подрібнений режим перегляду, та типово ввімкнутий у веб-переглядачі, замінивши просторовий режим.
Зламав парсер.
У мене теж parse error, але, певно, тому, що я ніколи не користувався Compact View, надаючи перевагу Icon View.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #12 : 2010-03-31 22:39:41 »
Дивно - як у КДЕ якийсь малозначущий корегуючий реліз виходить так усі інтернети про це знають. А про Гном шось взагалі не було чути чи він виходить чи ще ні. От і зараз не відомо чи вже є реліз?   ::)
Ґном виходить щопівроку. Максимум через кілька днів після цього відповідна новина з’являється на ЛОУ. Є ще розробницькі версії у міжчасі, але ними користуються тільки розробники й любителі тестування альфа-версій Федори.

Принципова відмінність Ґнома від KDE полягає в тому, що в нього стабільні версії  — стабільні.
« Змінено: 2010-03-31 22:42:01 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #13 : 2010-03-31 23:29:55 »
Цитата
Принципова відмінність Ґнома від KDE полягає в тому, що в нього стабільні версії  — стабільні.
Якщо у вас стабільні версії КДЕ виявляються не стабільними то мені нічого сказати, однак можливо ви і я вважаємо різні версії КДЕ стабільними? Як приклад - КДЕ 4.4.1 вважається стабільним, проте у моїй улюбленій Сусі ця версія знаходиться у репозиторіях з тестовим програмним забезпеченням, а не стабільним. Відповідно і я не вважаю цю версію стабільною і використовую 4.3.5
Втім це вже я оффтопік розвів тут :)
Хоч я і затятий КДЕ-філ та все ж чекаю на вихід нового Ґнома, бо цікавість не гріх і дуже вже кортить побачить що вони там новенького зробили :)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: GNOME 2.30
« Відповідей #14 : 2010-04-01 04:21:37 »
Ну, тепер вітаю себе і всіх, дійсно цікавий реліз!

Те, що пан Re назвав «подрібненим режимом» (чи якось так), насправді є двопанельним режимом, якого в GNOME 2.28 ще нема, а в GNOME 2.30 він буде типовим (це додатково до вкладок).

Додав ще кілька важливих новинок до тексту.

Мене тільки непокоїть, що вони там намутили з аплетом клавіатури, і чи не поламали чогось при оказії? У кожній версії щось намагаються переробити, виходить все гірше і гірше.
« Змінено: 2010-04-01 04:23:12 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"