Автор Гілка: Школи міста Прилуки перейшли на Linux  (Прочитано 9587 раз)

Відсутній ggromko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 29
  • Карма: +0/-0
Школи міста Прилуки (Чернігівська область) переходять на  використання вільного програмного забезпечення в навчальному процесі — Linux, офісний пакет OpenOffice.org, мови програмування Free Pascal та Gambas.

Використання вільного програмного забезпечення в освіті не є новиною навіть в Україні — чинні навчальні програми дозволяють використовувати ВПЗ у вивченні шкільного курсу інформатики, але до цього часу це були лише поодинокі школи (не більше від 2-3х на кожну з областей), масовий перехід ми спостерігаємо вперше.

Причина в першу чергу є економічною — освіта міста Прилуки відмовилась від використання в навчальному процесі власницького програмного забезпечення (зокрема Microsoft Windows) через те, що закупівля навіть пільгових, так званих «академічних», ліцензій для декількох сотень комп'ютерів шкіл міста буде коштувати більш, аніж півмільйона гривень.

Зрозуміло, що важко бути першими, тож керівники міста, управління освіти, адміністрація шкіл та вчителі з розумінням підійшли до вирішення цієї проблеми: були проведені семінари для вчителів інформатики, охочим було безкоштовно надано потрібні програми. Зрозуміло, що не обійшлося без проблем, адже наявне методичне забезпечення, підручники з інформатики в першу чергу спрямовані на вивчення операційної системи Windows та офісного пакету Microsoft Office, виникали певні технічні проблеми, які успішно були подолані.
« Змінено: 2010-04-05 16:46:57 від noddeat »

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #1 : 2010-04-04 09:09:37 »
Гарна новина! Так тримати!
Цитата
виникали певні проблеми технічного плану, які успішно були подолані.
Можна більш детальніше?

Відсутній Юрій Ткаченко

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 59
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #2 : 2010-04-04 12:10:55 »
Молодці! Так тримати!

Відсутній Paul Carroty

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 144
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #3 : 2010-04-04 19:36:33 »
Нажаль це тільки райцентр... Але все ж варто сподіватися на краще.

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #4 : 2010-04-04 23:38:42 »
Знайшлися розумні люди.


який жахливий кострубатий вираз  :-X
Цитата
рішення на базі Linux
« Змінено: 2010-04-04 23:39:06 від vitre »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #5 : 2010-04-04 23:45:28 »
який жахливий кострубатий вираз[рішення на базі Linux
І як замінити? :)

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #6 : 2010-04-05 10:45:13 »
який жахливий кострубатий вираз[рішення на базі Linux
І як замінити? :)
Мені теж цікаво

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #7 : 2010-04-05 16:49:39 »
Підправив текст, переклавши з бюрократичної мови на українську та підредагував відповідно до специфіки цього сайту. Пасаж про Російську Федерацію вилучив, оскільки з тексту не зрозуміло, який стосунок має тамтова програма розвитку ВПЗ до його впровадження у школах міста Прилуки.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #8 : 2010-04-06 12:04:16 »
Підправив текст, переклавши з бюрократичної мови на українську та підредагував відповідно до специфіки цього сайту. Пасаж про Російську Федерацію вилучив, оскільки з тексту не зрозуміло, який стосунок має тамтова програма розвитку ВПЗ до його впровадження у школах міста Прилуки.
Це, звісно, не моя справа, але - чи не забагато ви на себе берете? Невже новина суперечила правилам форуму? Чому було відредаговано статтю, сенс якої всім був зрозумілий і яка була цілком "політ-коректна"? Так, автор може бути і не письменник, але ж і новина не була вкрай погано написана.

P.S. Звісно вона могла бути змінена на прохання автора, якщо так - вибачаюсь. Але, наразі, мені вкрай не зрозуміла така "цензура".
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #9 : 2010-04-06 14:39:19 »
Off-topic:
Так, автор може бути і не письменник, але ж і новина не була вкрай погано написана.
Граматичний нацист, такий граматичний.  :)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #10 : 2010-04-06 17:38:48 »
Це, звісно, не моя справа, але - чи не забагато ви на себе берете? Невже новина суперечила правилам форуму? Чому було відредаговано статтю, сенс якої всім був зрозумілий і яка була цілком "політ-коректна"? Так, автор може бути і не письменник, але ж і новина не була вкрай погано написана.

P.S. Звісно вона могла бути змінена на прохання автора, якщо так - вибачаюсь. Але, наразі, мені вкрай не зрозуміла така "цензура".

Повірте, модератори не прагнуть додаткової роботи. Мені теж ця новина очі муляла, але я, нажаль, полінувався її підправити.
PS.
Цитата
11. Будь-який тиск на модераторів, особисті образи в їхній бік і публічне обговорення їхньої діяльності не допускаються. Маєте щось проти -- пишіть в приват. Тон приватних листів, при залагодженні спірних питань, враховується.
[Fedora Linux]

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #11 : 2010-04-06 18:08:58 »
Re. Code_Warrior, що цей вираз означає?

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #12 : 2010-04-06 20:59:20 »
Re. Code_Warrior, що цей вираз означає?
Сукупність рішень, які базуються на використані та впроваджені ВПЗ проти комерційних аналогів. Тут можна довго писати, але суть Ви вловили ж.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #13 : 2010-04-07 16:08:03 »
Цитата
Це, звісно, не моя справа, але - чи не забагато ви на себе берете? Невже новина суперечила правилам форуму? Чому було відредаговано статтю, сенс якої всім був зрозумілий і яка була цілком "політ-коректна"? Так, автор може бути і не письменник, але ж і новина не була вкрай погано написана.
Нагадую, що для обговорення текстів новин є окрема тема:
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1263569171

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Школи міста Прилуки перейшли на Linux
« Відповідей #14 : 2010-04-07 16:41:38 »
Повірте, модератори не прагнуть додаткової роботи. Мені теж ця новина очі муляла, але я, нажаль, полінувався її підправити.
PS.
Цитата
11. Будь-який тиск на модераторів, особисті образи в їхній бік і публічне обговорення їхньої діяльності не допускаються. Маєте щось проти -- пишіть в приват. Тон приватних листів, при залагодженні спірних питань, враховується.
От за це прошу вибачення, чи що там мені за це покладається.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds