Автор Гілка: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.  (Прочитано 15071 раз)

Відсутній Tarasiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • chaynik
Добрий вечір, шановні учасники форуму.

Я Тарас, з Сумщини.
У мене питання щодо налаштування модему PANTECH UM175 від Інтертелекому.
Головна проблема для мене - я чайник у Лінукс. Але бажаю перейти на нього. Вже навіть встановив Убунту 10.10.
Але навіть для прослуховування музики потрібен драйвер.

Якщо є можливість, дайте мені опис налаштувань, якумога точний та росписаний до дрібниць.
Дякую усім небайдужим.
Незнання Лінукс змушує напружитись...

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #1 : 2011-02-03 07:07:27 »
Тут є англійською.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #2 : 2011-02-03 17:47:22 »
Але навіть для прослуховування музики потрібен драйвер.

Може кодек? І може не всієї музики, а тільки mp3? Тоді ось http://www.psychocats.net/ubuntu/mp3
Linux. The future is open.

Відсутній Tarasiy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • chaynik
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #3 : 2011-02-03 17:55:47 »
Дякую за кодек.
Щодо модему... З англійською погано. Те, що там написано, навряд я зрозумів би й російською.
Не той рівень знань Лінукса, точніше - повна відсутність знань.
Тому мені потрібен більш детальний опис: де і що нажати, куди зайти. Якщо для користувачів даного форума це заважко - хай так і буде.

Доречі, коли під'єдную модем (у Лінуксі) нічого не змінюється. Ніяких дій зі сторони ОС.
Незнання Лінукс змушує напружитись...

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #4 : 2011-02-03 18:17:34 »
Щодо модему... З англійською погано. Те, що там написано, навряд я зрозумів би й російською.
Не той рівень знань Лінукса, точніше - повна відсутність знань.
Тому мені потрібен більш детальний опис: де і що нажати, куди зайти. Якщо для користувачів даного форума це заважко - хай так і буде.

http://forum.ubuntu.ru/index.php?topic=59326.msg711568#msg711568 ну то почитайте третє повідомлення. Там якраз пише покроково.

Доречі, коли під'єдную модем (у Лінуксі) нічого не змінюється. Ніяких дій зі сторони ОС.

Ти ховраха бачиш? - Ні. - І я ні. А він є! ©

Те що ви не бачите, ще не означає, що нічого не відбувається. Має з’явитися пристрій /dev/ttyUSB0, /dev/ttyUSB1 чи /dev/ttyACM0. А далі налаштовуєте менеджер з'єднань (наскільки я розумію в Ubuntu використовують NetworkManager). Ви ж якось в оффтопіку налаштовували ж з’єднання? Ну тут майже так само, тільки замість пристрою вказувати оте саме /dev/tty... - це і буде модем. А параметри, такі як номер дозвону та строка ініціалізації, брати у провайдера. Якось так...
Linux. The future is open.

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #5 : 2011-04-15 16:37:21 »
В нових версіях Ubuntu і зокрема у версії 10.10 інет налаштовується майже автоматично через аплет Network Manager. Там навіть є перелік усіх українських провайдерів.

Обираєш в переліку Інтертелеком, далі дописуєш у відповідні поля логін, пароль і вперед!  8-)
« Змінено: 2011-04-15 16:38:38 від Sandr »
openSUSE + KDE

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #6 : 2012-04-16 20:01:55 »
Хочу відділити поняття "має працювати" і "запрацював". У мене цей звір через Network Manager не запустився ні разу (досвід у OpenSUSE 10.4, 11.0, Debian Lenny, Squeeze, а у Wheeze (базова система) навіть і не пробував), хоча МАВ БИ працювати.
Зате при всіх однакових вихідних умовах все пречудово ПРАЦЮЄ через wvdial, конфіг якого наводжу нижче. І коли я колись шукав як отой ум-175 запустити під Лінуксом (роки вже пройшли), то ніякі поради не дали ніякого ефекту. А от старий-добрий консольний варіант спасав як тоді, так і зараз. Отже, конфіг (увага, правити в консолі від рута, чи то, як в убунтах прийнято через sudo):
#sudo nano /etc/wvdial.conf:
    
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init3 = at+crm=1
Modem Type = USB Modem
ISDN = 0
Phone = #777
New PPPD = yes
Modem = /dev/ttyACM0
Username = IT
Password = IT
Baud = 460800


Якщо у Ленні ще необхідно було танцювати з бубном навколо usb-modeswitch, то вже у Сквізі та Візі останній ставиться по замовчуванню, режим zerocd переключається автоматом, і запуск wvdial із наведеним конфігом дає необхідний результат без додаткових маніпуляцій. З'єднання тримає дуже надійно.

Більше того, цей модем дуже довго працює на роутері DLINK Dir-320 із прошивкою Tomato в модифікації Dantes'a (tomato-NDUSB-1.27_DANtes_final.trx) і також без проблем, практично не виключається більше ніж пів-року, або й більше.

Ну і порада топікстартеру щодо висловлювань:
Цитата
Тому мені потрібен більш детальний опис: де і що нажати, куди зайти. Якщо для користувачів даного форума це заважко - хай так і буде.
- описати неважко, але коли описувати елементарні дії (до прикладу: опис послідовності включення м’язів при ходьбі - що рівносильно "де і що нажати etc..." це займе часу ого-го. Деякі речі треба самому пізнавати: це ж Лінукс, а не вінда. А в Убунті начитатися то й взагалі легко: ресурсів хоч греблею гати. Успіхів!!!
« Змінено: 2012-04-18 20:41:45 від Re. »

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #7 : 2012-04-17 04:22:10 »
Почніть з того, що дізнайтеся, чи встановлено у вас wvdial:

su
which wvdial

Якщо ні, то треба поцікавитись, як інсталювати wvdial та wvstreams (бібліотека, якою користується wvdial). (http://packages.ubuntu.com/maverick/wvdial)

Першим кроком є генерування wvdial.conf командою:

wvdialconf /etc/wvdial.conf

Після цього ви повинні відредагувати /etc/wvdial.conf як вказано eucrariano. Наведу і свій приклад:

[Dialer Defaults]
Modem = /dev/ttyACM0
Modem Type = USB Modem
Baud = 921600
FlowControl = CRTSCTS
Init1 = ATZ
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init3 = AT+CRM=1
Phone = #777
Dial Command = ATDT
Carrier Check = 1
Check Def Route = 1
Auto Reconnect = 1
Dial Attempts = 10
Username = IT
Password = IT
ISDN = 0
Auto DNS = 1
New PPPD = yes
Stupid Mode = yes

Тепер просто запустіть wvdial:

wvdial

Якщо все зроблено правильно, то ваш комп'ютер повинен під'єднатися до інтернету, але це ще не все. Для того, щоб інтернет дійсно запрацював вам слід скопіювати до /etc/resolv.conf  IP- адреси DNS-серверів з виводу wvdial:

--> local  IP address xxx.xxx.xxx.xxx
--> pppd: @7f]o@@@[06][08]@@@[06][08]
--> remote IP address xxx.xxx.xxx.xxx
--> pppd: @7f]o@@@[06][08]@@[06][08]
--> primary   DNS address 195.128.182.45
--> pppd: @7f]o@@[06][08]@@[06][08]
--> secondary DNS address 195.128.182.46

Тож ваш /etc/resolv.conf виглядатиме приблизно так:

nameserver 195.128.182.45
nameserver 195.128.182.46

-----

Як бонус. Якщо сигнал слабенький і часто пропадає, то можете запускати wvdial
через приблизно такий сценарій:

#!/bin/sh
# Під'єднує назас у випадку розірваного сполучення.

wvdial &

while `true`; do
   sleep 60
   ping -c 1 google.com &> /dev/null
   if [ $? -eq 2 ]; then
       echo "Broken Internet connection! RECONNECTING..."
       killall wvdial
       wvdial &
   fi
done
« Змінено: 2012-04-17 04:30:07 від tech »

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #8 : 2012-04-17 15:46:01 »
Дійсно, для новака забув згадати, як перевірити чи wvdial є і як його встановлювати.
І про генерацію конфіга теж не вказав. Проте зауважу, що на згенерованому конфізі (із поправками на інтертелеком) в мене працювало все криво. Конектився дуже довго, в термінал кидав усіляке цифрове сміття .... І оце короткий конфіг, який я наводив, ЗАВЖДИ працює без жодних проблем, без навіть редагування resolv.conf (який я перевіряв, в мене порожній)
І, по ідеї, при "Auto Reconnect = 1" модем повинен сам передзвонювати.

Скажу, що у вінді конектиться на кілька секунд швидше, зате обривів кілька на годину. У лінуксі звязок дуже надійний. З чим повязано: не знаю.

Скрипт дозвону подібний реалізований на прошивці роутера, а там ядро геть древнє стоїть: десь 2.4.ххх. І тим не менш все справно працює.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #9 : 2012-04-18 15:24:39 »
Хочу відділити поняття "має працювати" і "запрацював". У мене цей звір через Network Manager не запустився ні разу (досвід у OpenSUSE 10.4, 11.0, Debian Lenny, Squeeze, а у Wheeze (базова система) навіть і не пробував), хоча МАВ БИ працювати.
Зате при всіх однакових вихідних умовах все пречудово ПРАЦЮЄ через wvdial, конфіг якого наводжу нижче. І коли я колись шукав як отой ум-175 запустити під Лінуксом (роки вже пройшли), то ніякі поради не дали ніякого ефекту.
1. Хто вам сказав ту дурню, що цей пристрій має працювати через networkmanager? Подякуйте хлопцям з CDMA.UA/Інтертелекому, які його не спромоглися нормально запрограмувати, щоб не треба було вводити ту строку ініціалізації.
2. Червоним кольором тут пишуть лише модератори.
« Змінено: 2012-04-18 15:25:26 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #10 : 2012-04-18 16:30:35 »
Сорі за червоний колір, буду виділяти синім.
Цитата
Хто вам сказав ту дурню, що цей пристрій має працювати через networkmanager

Порадників було багато, а я тоді (то вже років 3 мабуть минуло) лише в лінуксі починав. Але світ не без добрих людей: поради щодо wvdial були якраз в точку.

Зауважу, що мої чисельні листи тоді в Інтертелеком на тему як підключитися в Лінуксі так і залишилися без відповіді.
І мабуть окрему тему слід почати (от знайду трохи часу пізніше і таки почну), як вони дурять нас із швидкістю: в мене наприклад інет обрізаний на 512 кбіт, хоча мав би бути до 3.6 Мбіт. Добре, знаємо, що це теорія, але на практиці на іншому пакеті таки видавало під мегабіт колись. І я мав оце того літа довгу переписку та слухав казки про те як мені дерева заважають приймати сигнал тощо і того така мала швидкість. Ну про це окремою темою мабуть.

Ігор

  • Гість
Re: Модем Pantech UM175 від Інтертелекому.
« Відповідей #11 : 2014-12-27 20:45:19 »
Не втримався щоб не прокоментувати :)
Я також також мав проблеми пару років тому. Для прописування AT+CRM=1 доставляв завжди gnome-ppp. Тепер все стало простіше. NetworkManager (в мене зараз 0.9.10) сам додає цю команду ініціалізації.
Правда лишилася інша незручність. Рівень сигналу завжди 0%. Але це вже інша історія і не критична.