Автор Гілка: Наука "Операційні системи"  (Прочитано 7226 раз)

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Я навчаюсь в вузі, який, доречі, має статус НАЦІОНАЛЬНИЙ. І ваще супер наворочений. круче всих.
Але суть не в тому. В нас є предмет "операційні системи". Викладач почав розповідати про історію UNIX/Linux. Розказав цікаві речі, яких, я не знав. ось пару таких моментів.
Чому Лінус Торвальдс написав Лінукс? - Ну йому несподобався код Юнікса - вирішив переписати. Про GNU викладач, здається,  і не здогадується.
Чому FreeBSD безкоштовна? - Ну "Компанія", яка торгувала Юніксами вирішила зробити  безкоштовну версію. Так по приколу.
Ну і ще годину інформації в такому ж плані.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #1 : 2011-02-10 07:11:32 »
Хоч це не операційна система, але цікаво ще про Netscape та Firefox. GNU трохи важко віднести до операційної системи, бо це лише набір інструментів. І Лінусу не переписував UNIX, він брав Minix. FreeBSD — це просто відкрита версія BSD Без вмісту коду AT&T і вона, до речі, стала початком заснування MacOS.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #2 : 2011-02-10 15:11:24 »
Хоч це не операційна система, але цікаво ще про Netscape та Firefox. GNU трохи важко віднести до операційної системи, бо це лише набір інструментів. І Лінусу не переписував UNIX, він брав Minix. FreeBSD — це просто відкрита версія BSD Без вмісту коду AT&T і вона, до речі, стала початком заснування MacOS.
Це очувидні речі. Просто я вказую на те, що викладач "пробіли" в знаннях додумує сам і це смішно.
А GNU ну воно ОС - просто без ядра =) Задумувалось воно саме як ОС в усякому разі.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #3 : 2011-02-11 01:34:22 »
Просто я вказую на те, що викладач "пробіли" в знаннях додумує сам і це смішно.
Хочете про це поговорити? Тоді — в Балачки. А ця дошка призначена, як написано, для вирішення наукових проблем з допомогою ВПЗ.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #4 : 2011-02-11 15:56:25 »
можете тему в балачки перенести?

M.: Перенесено.
« Змінено: 2011-02-11 22:18:18 від Re. »

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #5 : 2011-02-12 17:35:47 »
можете тему в балачки перенести?
А навіщо ж Ви її в тій дошці починали? ;-) Я не підказував Вам тему для розмови. Тільки нагадав, що дуже легко перейти межу, за якою офтопик, і застерігав від такого переходу. Це мій обов'язок як модератора дошки.

Якби ця дискусія рухалася, скажімо, у напрямку дискусії про зміст навчальної дисципліни «Операційні системи» для студентів певної спеціальності, це було б, на мій погляд, цілком за темою форуму і цікаво.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #6 : 2011-02-12 17:46:35 »
Тему в розділі "наука" я ропочав тому що.... ну на парі як-не-як відбулося вищеописане. Людна нас науці вирішила навчити.
На в дисципліні "Операційні системи" немає змісту. Хто як хоче - так і викладає.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #7 : 2011-02-13 02:11:45 »
... ну на парі як-не-як відбулося вищеописане. Людна нас науці вирішила навчити.
Навчальна дисципліна в університеті — це не обов'язково «наука». Її метою може бути «дати уявлення про щось», «підготувати до чогось». Вона може бути досить далекою навіть від сучасного стану відповідної сфери діяльності.

На в дисципліні "Операційні системи" немає змісту. Хто як хоче - так і викладає.
:-) Якщо я ще не зовсім забув університетські лекції з методики навчання математики, то будь-яка методична система має п'ять компонент: цілі, зміст, форми, методи і засоби.

Зміст — це саме те, чого навчати. Якщо Вам не подобається, що Ваш викладач розповідає на лекції, Ви могли запропонувати свій варіант. Звісно, якщо Ви хочете побудувати свою методичну систему, маєте описати всі компоненти, провести експеримент, обґрунтувати, чому запропонована методична система краща за інші, тощо.

Обговорювати методичну систему — це, певною мірою, наука. Скаржитися на недолугого викладача — це балачки, мені здається. І те, й інше може бути корисним. Але це різні речі. :-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній crchemist

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #8 : 2011-02-13 19:37:11 »
Це очувидні речі. Просто я вказую на те, що викладач "пробіли" в знаннях додумує сам і це смішно.
Вам просто не пощастило з викладачем. Я вчився в Львівській Політехніці, інститут ІКТА. Теж був предмет Операційні Системи. Для мене цей предмет був надзвичайно цікавим. І викладач як на мене досконало знав ядро як віндовса, так і лінукса. Коли розказував про різні підсистеми лінукса, він також давав  посилання на файли з сорсів лінукса, де і як ця підсистема реалізована.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #9 : 2011-02-14 03:32:12 »
Ви не праві. Мені пощастило. В нас є викладач - лінуксоїд. З іншого предмету. Але він розповів як Лінус Торвальдс зробив Лінукс. Як все почалося з термінальної системи ... і т. д.

P. S. Зі вятом кохання.

Відсутній coirius

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 175
  • Карма: +0/-0
  • ArchLinux
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #10 : 2011-02-21 01:03:16 »
Навчаюся закордоном, у Польщі, на програміста і мене теж був такий предмет, але на відмінну від вашого випадку есь час вивчали Лінукс, а на Віндовс було відведено тільки дві пари і то щоб разглянути методи захисту даних систем. На лабах по даному предмету ми вчились користуватись даними ОС не тільки в теорії (на лекціях ми вчили як збудована дані ОС) а й на практиці і всі години було відведено під лінукс, хоч університет є учасником MSDNAA і всім студентам дають ліцензійні ключі на продукти котрі є учисниками даної програми Мікрософту, Я на тих занятях байдики бив, бо користуюсь лінуксом вже давно, викладачі навіть мене перестали питатись на парах знаючи шо я то знаю ...  :D

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #11 : 2011-03-01 14:17:36 »
Навчаюся закордоном, у Польщі, на програміста і мене теж був такий предмет, але на відмінну від вашого випадку есь час вивчали Лінукс, а на Віндовс було відведено тільки дві пари і то щоб разглянути методи захисту даних систем.

От мені й цікаво, як можна вивчати оффтопік, якщо там все закрито и прикрито все патентами?
Linux. The future is open.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #12 : 2011-03-01 16:16:17 »
От мені й цікаво, як можна вивчати оффтопік, якщо там все закрито и прикрито все патентами?
/me колись не полінувався почитати ліцензійну угоду до ліцензійного оффтопіка, але пункта про заборону вивчення не пригадає.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #13 : 2011-03-16 09:09:09 »
сьогодні на парі я дізнавсь про "реєстр процесора". а також, хто мені скаже, що таке модуль I/O? хто знає як він в лінукс зветься, а в віндовс(да простить мнені пінгвін таку єресь)? У фряхи  він теж свій?

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Наука "Операційні системи"
« Відповідей #14 : 2011-03-16 10:20:05 »
сьогодні на парі я дізнавсь про "реєстр процесора". а також, хто мені скаже, що таке модуль I/O?
Мо’ йдеться про "регістр процесора"? "модуль I/O" - а це схоже на FSB/PSB (шину даних процесора) ::)
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x