Автор Гілка: Аналог AutoCAD в Ubuntu  (Прочитано 12468 раз)

Відсутній fr@nk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Аналог AutoCAD в Ubuntu
« : 2011-03-21 11:39:16 »
З'явилася версія безкоштовного аналога  AutoCAD - Draftsight для Ubuntu:
Скачати можна тут:

http://www.3ds.com/products/draftsight/download-draftsight/

Програма працює з файлами .dwg, причому, досить непогано.
На сайті версія 32 bit але її можна також встановити на 64bit систему (перевірено).
Рекомендую.
« Змінено: 2011-03-21 11:40:26 від fr@nk »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #1 : 2011-03-21 12:22:39 »
З'явилася версія безкоштовного аналога  AutoCAD - Draftsight для Ubuntu...
Чи правильно я розумію, що це не є вільне програмне забезпечення? Тоді кому таке добро треба, якщо існують вільні (GPL) програми для цього. Наприклад, ось стаття (рос.) і ось (англ.).

(Я у своїй роботі таких програм не використовую, не маю потреби. Тому можу не розуміти, звісно, якихось тонких речей.)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #2 : 2011-03-21 13:04:10 »
З'явилася версія безкоштовного аналога  AutoCAD - Draftsight для Ubuntu...
Чи правильно я розумію, що це не є вільне програмне забезпечення? Тоді кому таке добро треба, якщо існують вільні (GPL) програми для цього. Наприклад, ось стаття (рос.) і ось (англ.).

(Я у своїй роботі таких програм не використовую, не маю потреби. Тому можу не розуміти, звісно, якихось тонких речей.)
Це не лише не є вільне програмне забезпечення, автори напряму вказують, що ви можете користуватися цією програмою безкоштовно доти, доки вони не визначать ціну на стабільну версію, і лише особисто (не комерційно).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #3 : 2011-03-21 14:26:29 »
Це не лише не є вільне програмне забезпечення, автори напряму вказують, що ви можете користуватися цією програмою безкоштовно доти, доки вони не визначать ціну на стабільну версію, і лише особисто (не комерційно).
Дякую за пояснення. Там така довга і нудна EULA. А букв GPL (чи чогось такого) нашвидкуруч я не знайшов.

То, ймовірно, топикстартер є просто банальним спамером? Повідомлення ніби й за темою форуму. А чи є це спамом (тобто чи є порушення п. 2.4 правил)?.. Мо, замінити гіперпосилання на текст?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #4 : 2011-03-21 14:43:44 »
Це не лише не є вільне програмне забезпечення, автори напряму вказують, що ви можете користуватися цією програмою безкоштовно доти, доки вони не визначать ціну на стабільну версію, і лише особисто (не комерційно).
Дякую за пояснення. Там така довга і нудна EULA. А букв GPL (чи чогось такого) нашвидкуруч я не знайшов.

То, ймовірно, топикстартер є просто банальним спамером? Повідомлення ніби й за темою форуму. А чи є це спамом (тобто чи є порушення п. 2.4 правил)?.. Мо, замінити гіперпосилання на текст?
Не думаю, що йдеться про спам. Просто це поширена помилка: «безкоштовне — повністю вільне, можна використовувати де завгодно і як завгодно довго».

Насправді програма доволі якісна, знаного виробника. Якщо комусь потрібне, згодом, після тестування, заплатять відповідну суму і користуватимуться далі без проблем. Поява цієї версії явище позитивне. Оскільки поточна версія тимчасово безкоштовна, рекламу можна вважати добросовісною.  ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #5 : 2011-03-21 17:00:59 »
...Поява цієї версії явище позитивне. Оскільки поточна версія тимчасово безкоштовна, рекламу можна вважати добросовісною.  ;)
Чудово. Тоді хай буде, якщо це корисна інформація. :-)

Щодо спаму: один і два. У другому випадку з'явився 14 березня, і відразу — повідомлення про Draftsight. Там, правда, ще відповідав. Тому можна сподіватися, що не бот. А в нас мовчить. Мій допис ніби ж не був аж таким агресивним :-) У будь-якому разі, пане fr@nk, можете відгукнутися і підтвердити свої добрі наміри. На цьому форумі завжди раді новим відвідувачам.

Цікаво було б почути відгуки, тут хтось користується такими програмами? Може, хтось може порівняти різні програми?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній fr@nk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #6 : 2011-03-24 10:33:23 »
Доброго дня.
Ось лиш переглянув тему – очікував, що при відповідях у гілці отримаю повідомлення на пошту..
Відверто кажучи, навіть не знаю, чи може "бот" пробитися через процедуру реєстрації – особисто я лиш з разу 5-го "відгадав" літери "перевірки ботів" :)) хоча раніше на інших форумах, зазавичай, це вдавалось з 1-го разу.
Перш за все мав на меті допомогти, бо аналогів Аутокад під лінукс які працюють з форматом .dwg та ще й з якими можна працювати безкоштовно я ще не бачив (рік-два тому задавався цим питанням й багато шукав, але марно – функціонал був не співставний).
А потім наштовхнувся на цей продукт (ще пів року тому версія була лише для віндовс), а нещодавно вийшла й версія для лінкс-дистрибутиви.
Усім хто стикається з кресленнями – раджу, бо продукт дійсно якісний.
Якщо ж він стане потім платним, то на те воля розробників, але сподіваюсь, що це станеться ще не скоро. Альтернатива Аутокад під лінуксом просто необхідна!
Усім гарного дня.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Аналог AutoCAD в Ubuntu
« Відповідей #7 : 2011-04-20 23:42:58 »
О, дякую, що відгукнулися! :-)

Ось лиш переглянув тему – очікував, що при відповідях у гілці отримаю повідомлення на пошту..
Гммм... Під час написання повідомлення позначити «Поставте галочку, якщо ви бажаєте отримувати повідомлення про відповіді.» або в Сповіщеннях вибрати бажані дошки.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»