Автор Гілка: Випущено GNOME 3  (Прочитано 26052 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Випущено GNOME 3
« : 2011-04-07 19:22:33 »
Анонсовано випуск третьої гілки популярного стільничного середовища GNOME. Нова гілка має повністю новий інтерфейс, що має такі можливості:
— повністю змінено оформлення, яке є водночас і гарним, і не вимагає потужної відеокартки;
— за допомогою нового концепту «діяльність» (Activities) користувач має швидкий доступ до всього, чим він зараз займається — відкритих вікон, документів, програм. Швидкий доступ до діяльності можливий за допомогою клавіші Win та «гарячого кута» екрана;
— вбудована служба швидких повідомлень дозволяє спілкуватися без зміни фокусу поточного вікна;
— нова система сповіщень (notifications) дозволяє читати всі повідомлення системи тоді, коли буде зручно: вони будуть зберігатися, а не несподівано з’являтися, дратувати і зникати;
— всі функції будуть швидко доступні за допомогою клавіатурних скорочень;
— повністю перероблено і реорганізовано налаштування системи;
— нові перероблені робочі простори (workspaces) дозволяють ліпше розташувати вікна;
— перероблено файловий менеджер.

Нова версія GNOME також зберігає сумісність із старими програмами, розробленими для GNOME 2: всі вони будуть працювати без проблем. Разом з тим, припиняється офіційна підтримка другої гілки GNOME, хоча вона ще довго підтримуватиметься «консервативними» дистрибутивами (наприклад, Debian).

Офіційний анонс.
Примітки до випуску.
Сторінка GNOME 3.
« Змінено: 2011-04-07 22:28:56 від Re. »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

White Trash

  • Гість
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #1 : 2011-04-07 19:51:47 »
Цікаво, скільки знадобиться часу на доведення до юзабельного стану. KDE4 став придатним до використання (тобто коли плазма падає не частіше разу на тиждень) тільки після 4.6, тобто через три роки після релізу.

Команда gnome, думаю, справиться за рік. Ваші ставки?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #2 : 2011-04-07 20:07:43 »
Команда gnome, думаю, справиться за рік. Ваші ставки?
Речі суб’єктивні. Команда Gnome розпочала годувати нас 3.0 три роки тому. Врешті жодної з обіцянок не виконано (як і з KDE 4.0).

Зрештою людина пристосовується до всього: у мережі вже повно описів у дусі «так, нічого не можна налаштувати; так, дуже незвично, але тепер я нарешті зрозумів, що все своє життя робив неправильно, налаштування зайві, а робити все зручніше двома клацаннями кнопкою миші, а не одним».

Якщо серйозно, дуже незручна нова оболонка. На перший погляд здається набагато кращою за попередню у стилі старезної Mac OS, але на практиці, для мене, працює як новий Transifex: гламурно (кнопки їздять, якісь віконця відкриваються, тасуються, всюди поля пошуку), але дуже незручно (щоб щось зробити, треба весь час смикатися між мишею та клавіатурою).

Моя ставка — повільне зливання Gnome Shell  у каналізацію, перетікання ниточок розробки Gtk 3 до компаній, які розробляють планшети, та ізоляція психів, які це все придумали. Більшість програм, як незалежні модулі, виживуть.
« Змінено: 2011-04-07 20:08:36 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #3 : 2011-04-07 20:09:28 »
Оболонка гнома на яваскриптi написана, так що падати не повинна.
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #4 : 2011-04-07 20:14:02 »
Оболонка гнома на яваскриптi написана, так що падати не повинна.
Але падає через gnome-settings-daemon (як і Unity).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #5 : 2011-04-07 20:36:40 »
Зі стабільністю не буде там проблем. А от щодо юзабельності. Я прочитав огляди, і мене не переконали ті зміни, я не бачу в них ніякого сенсу. Таке враження, що розробили інтерфейс для планшету і вирішили зробити його універсальним. Нашо?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #6 : 2011-04-07 20:49:18 »
KDE4 став придатним до використання (тобто коли плазма падає не частіше разу на тиждень) тільки після 4.6, тобто через три роки після релізу.

Неправда, 4.2 падала і багацько глюків було. Встановив 4.3.1, працювала нормально і не падала... Тобто як мінімум (для мене) придатною KDE стала з версії 4.3.

Якщо серйозно, дуже незручна нова оболонка.

Ну то переходьте на XFce... або звикайте ;)
« Змінено: 2011-04-07 20:50:37 від Ign1111 »
Linux. The future is open.

White Trash

  • Гість
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #7 : 2011-04-07 21:30:27 »
перетікання ниточок розробки Gtk 3 до компаній, які розробляють планшети
Це було б круто. От де gtk справді дуже доречний, так це на таблетках. Або у звязці з відроїд NDK, або з нормальними біндінгами на дальвік - це шлях до світового домінування.

Неправда, 4.2 падала і багацько глюків було. Встановив 4.3.1, працювала нормально і не падала... Тобто як мінімум (для мене) придатною KDE стала з версії 4.3.
Скажімо так - для моїх юзкейсів (коли не гасиш машину тижнями) воно не підходило дуже довго.

Ну то переходьте на XFce... або звикайте ;)
Xfce 4.8 зіпсували остаточно. Якщо 4.4 був на межі з геніальністю і за дизайном, і за реалізацією, то останній покотився невідомо куди. В мене є велика спокуса спробувати зібрати 4.4 під gtk3...

По факту ж, з придатних до використання дестопів на даний момент лишились лише кеди. Подивимось, чи вийде щось путнє з сабжа. До речі, хто вже пробував? Наробіть скріншотів.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #8 : 2011-04-07 21:35:13 »
Це мені здається, чи коли оголошується випуск гномів до мене приходить нові кеди?

Взагалі гномери дуже консервативні, тому сидіти можна на новому гномі, який не відрізнятиметься від старого — Fallback mode. ;)

До слова, той Unity — теж GTK+?

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #9 : 2011-04-07 21:37:54 »
Цитата
По факту ж, з придатних до використання дестопів на даний момент лишились лише кеди.
чому, дарма ви ховаєте GNOME 2. На нього можна розраховувати як мінімум ще роки 3, я думаю. Тут, як я зрозумів, перехід на Gtk3 відбувається не одночасно з виходом GNOME 3, розробники врахували то пекло, яке сталося після виходу KDE4.

Цитата
Подивимось, чи вийде щось путнє з сабжа. До речі, хто вже пробував? Наробіть скріншотів.
Я не пробував, але читав ось цей огляд. Людина потестила з LiveCD OpenSuse (польською мовою, багато скріншотів):
http://jakilinux.org/linux/gnome-3-pierwsze-wrazenia/

Огляд писав KDE-шник, тому людина інстинктивно порівнює з KDE.

Якось так це все виглядає:
http://bloglinux.pl/wp-content/uploads/2011/04/zmiana-app.png

Єдине що, я підтримую скасування кнопок «згорнути вікно» та «розгорнути вікно», бо де факто вони не потрібні, є віртуальні стільниці (простори).
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

White Trash

  • Гість
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #10 : 2011-04-07 21:52:22 »
чому, дарма ви ховаєте GNOME 2. На нього можна розраховувати як мінімум ще роки 3, я думаю.
Я говорю про сучасні проекти, тобто ті, що не залежать від legacy API.

Тут, як я зрозумів, перехід на Gtk3 відбувається не одночасно з виходом GNOME 3, розробники врахували то пекло, яке сталося після виходу KDE4.
Пекло з KDE4 сталось не через повну і одночасну зміну бекенду (я завжди казав, що qt4 рулило, на відміну від KDE), а через, політкоректно висловлюючись, ряд помилок на етапах планування, дизайну і розробки. Тут сумісність втрачається поступово, але, з точки зору розробки, це навіть тяжче. Я вже згадував про xfce4.4. Так от, воно не збереться ні з gtk3, ні з пізнім gtk2, і я не навіть не знаю, в який момент це сталось. Те ж саме очікує пізній gnome2. Sad but true.

White Trash

  • Гість
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #11 : 2011-04-07 21:57:21 »
До слова, той Unity — теж GTK+?
Це п...ц. Незважаючи на пристойний UI консепт, воно, таке враження, написане обкуреним китайцем.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #12 : 2011-04-07 22:24:34 »
(я завжди казав, що qt4 рулило, на відміну від KDE)
Угу, воно за собою досі носить милицю для qt3. До того ж, якщо воно так рулить, чому на ньому не написано жодного гарного DE?

Це п...ц. Незважаючи на пристойний UI консепт, воно, таке враження, написане обкуреним китайцем.
На брейнфаці? І що за расизм до китайців. У нас же в моді представники Індіїустріальних країн.
« Змінено: 2011-04-07 22:27:49 від Re. »

White Trash

  • Гість
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #13 : 2011-04-07 22:32:55 »
Угу, воно за собою досі носить милицю для qt3. До того ж, якщо воно таку рлить, чому на ньому не написано жодного гарного DE?
Показником є використання в комерційних проектах. LGPL+CPP=перфектний фреймворк для ентерпрайзного девелопменту. Що там творять безробітні кулхацкери під прапорами Столмана мало кого цікавить :D

На брейнфаці?
Просто гляньте список залежностей, хай простить їх Аллах.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Вийшов GNOME 3
« Відповідей #14 : 2011-04-07 23:00:42 »
Показником є використання в комерційних проектах. LGPL+CPP=перфектний фреймворк для ентерпрайзного девелопменту. Що там творять безробітні кулхацкери під прапорами Столмана мало кого цікавить :D
І де я можу купити нормальний DE для лінукса? Можна й без Qt, якщо ми говоримо про справжній ентерпрайз, га? :D
Просто гляньте список залежностей, хай простить їх Аллах.
Знайшов. Список, звісно, показувати дітям страшно, проте GTK не менше сміття з собою збирає.