Автор Гілка: Не запускається система через відсутність вільного мі  (Прочитано 3927 раз)

Відсутній Vitmar

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 182
  • Карма: +0/-0
Операційна система Убунта 9.04 розміщена окремо на першому розділі, домівка на іншому окремому розділі.  Відповідно в перший розділ нічого не записується мною. Жодних програм останніх пів року не встановлював і не робив оновлень. Яким чином система сама себе засипала, що немає вільного місця на розділі? Через відсутність вільного місця не може завантажитися GDM, X-сервер....
 Як мені почистити розділ з якого має завантажуватися система?

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
покажіть
df -h
du -sh /*

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
завантажтесь з флешки, зачрутьтесь (оце загнув, новий матюк мабуть буде, chroot)
і далі як тут
http://habrahabr.ru/blogs/personal/61547/
думаю пару гб звільните.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Я повернувся зі Львова і виявив вдома ту ж саму ситуацію (незапуск системи через відсутність вільного місця на /). В даному випадку проблема була у 1) неактуальному кеші apt (вже є локальне репо), але це лише дозволило звільнити місце для досліджень щодо реальної проблеми: 2) кількагігабайтний /var/log, забитий за кілька годин повідомленнями
Jul  7 22:51:32 monstruozo kernel: [91121.018764] sd 2:0:0:0: [sdb] Unhandled error code
Jul  7 22:51:32 monstruozo kernel: [91121.018766] sd 2:0:0:0: [sdb]  Result: hostbyte=DID_BAD_TARGET driverbyte=DRIVER_OK
Jul  7 22:51:32 monstruozo kernel: [91121.018770] sd 2:0:0:0: [sdb] CDB: Read(10): 28 00 61 5f 0d 82 00 00 08 00

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
завантажтесь з флешки, зачрутьтесь (оце загнув, новий матюк мабуть буде, chroot)
і далі як тут
http://habrahabr.ru/blogs/personal/61547/
думаю пару гб звільните.
Якщо він нічого не ставив, то головна проблема полягає не в apt cache, хоча для початку aptitude clean таки звільнить трохи місця для вивчення ситуації зі зручнішого середовища. До речі, завантаження з живчика не є необхідним, я просто завантажився у rescue mode.
Edit:
Ох, це ж убунту, там не як у людей :(
Втім, навіть якщо він може залогінитися з консолі прямо так, то це можна зробити й звідти.
« Змінено: 2011-07-09 08:23:49 від ISBear »

idontremember

  • Гість
А свап у вас де?

---
І чому юзери обирають бубу?

Відсутній Vitmar

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 182
  • Карма: +0/-0
Так, система дозволяє залогінитись із консолі без віконних середовищ, так і зробив. Проаналізував займане місце теками в /. Зі 100% зайнятого простору 11G виявив три теки:
1,1G /opt
5,7G /usr (тут 1,9G /usr/lib та 3,0G /usr/share)

3,5G /var (тут 1,6G /var/log/syslog.0 та 1,6G /var/log/user.log.0) - мобуть і є основні винуватці проблеми.
Витер обидва файли
rm /var/log/syslog.0
rm /var/log/user.log.0
Досліджувати причини виникнення цих файлів немає змоги.

54M /var/cache - великої погоди не робить.

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Цитата
1,6G /var/log/syslog.0 та 1,6G /var/log/user.log.0

Досліджувати причини виникнення цих файлів немає змоги.

хмм... при можливості погляньте на розмір цих логів сьогодні (і за попередні дні також). якщо помітите що їх розмір міряється мегабайтами чи десятками мегабайт - загляньте всередину і знайдіть причину. Можливо в вас диск помилки викидує, ао файрвол всі пакети логує. Якщо так, то проблема може легко повторитись.
Взагалі дивно, ці логи ротейтяться щодня , гігабайтний лог за день - це вже хороший привід заглянути всередину.

« Змінено: 2011-07-10 23:34:06 від anatolijd »

Відсутній Vitmar

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 182
  • Карма: +0/-0
Пробував відкрити його звичайним текстовим редактором і за допомогою овпенофіс, не тягнуть такого розміру файлу, завалюються. Пробував відкривати ці файли в терміналі через VIM, той теж жалівся на розмір, і прочитав мабуть частково. Там в основному повторювалося одне і теж, що мало стосунок до моєї друкарки HP LaserJet, як я зрозумів із англійського тексту. Рядки почергово повторювалися, мені вистачило терпіння 5 хвилин листати до низу. Після чого я і витер ці файли.
Система опісля запустилась як і раніше. Як щось подібне трапиться, принаймні знатиму що з тим робити. :)