Автор Гілка: Octave Сode Sprint — 16 липня  (Прочитано 4579 раз)

Відсутній andrux0id

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Octave Сode Sprint — 16 липня
« : 2011-07-15 02:34:39 »
16 липня о 18:00 за київським часом в IRC каналі Octave (#octave на irc.freenode.net) розпочнеться перший в історії проекту код-спринт, захід для залучення нових людей до розроблення Octave та надання прискорення розробці.

Для участі в код-спринті потрібно і достатньо знати мову Octave. Знання будь-яких системних мов програмування не є обов'язковим.

Мета проведення код-спринту — збільшення кількості тестів для функцій Octave. Тести потрібні для того, щоб спростити пошук помилок під час компіляції. Чим більше тестів буде додано, тим більше можливостей у розробників та користувачів виявити помилку та, звернувши на неї увагу, оперативно виправити.

Закликаю тих, хто хоча б раз користувався Octave в навчанні чи наукових дослідженнях, приділити декілька вечірніх годин суботи участі в розробці цього проекту.

Анонс код-спринту на сайті Octave.
« Змінено: 2011-07-15 12:22:50 від Re. »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #1 : 2011-07-15 10:01:18 »
Може, в новини се?

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #2 : 2011-07-15 11:15:42 »
Може, в новини се?
Я теж вважаю, що за форматом допис більше підходить у Новини. (Хоча за тематикою — якраз до цієї дошки.) Але проблема в тому, що в нас усі новини мають відстоятися у відповідному розділі, а тут часу не так багато. Може, шановні редактори за потреби виправлять текст на місці?

Я скористався своїми модераторськими повноваженнями: вніс дрібні зміни в текст і переніс у Новини.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній andrux0id

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #3 : 2011-07-15 23:53:37 »
От і на ЛОРі така сама активність в гілці про код-спринт: нікому то не треба :(

Хоча б хтось з тих, хто запланував таки взяти участь, відписався б...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #4 : 2011-07-16 08:45:05 »
От і на ЛОРі така сама активність в гілці про код-спринт: нікому то не треба :(

Хоча б хтось з тих, хто запланував таки взяти участь, відписався б...

Якість автоматичних тестів (як блочних так і функціональних) напряму залежить від знання предметної області. Тут багато математиків? :-)
[Fedora Linux]

Відсутній andrux0id

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #5 : 2011-07-16 11:05:25 »
От і на ЛОРі така сама активність в гілці про код-спринт: нікому то не треба :(

Хоча б хтось з тих, хто запланував таки взяти участь, відписався б...

Якість автоматичних тестів (як блочних так і функціональних) напряму залежить від знання предметної області. Тут багато математиків? :-)

Не можу погодитись щодо математиків. я, наприклад, навчаюсь на спеціальності АСУ, тож навички користування MATLAB'ом почав отримувати з першого курсу, а з Octave/Scilab/gnuplot/тощо знайомився у вільний час з цікавості і навіть декілька разів здавав замість робіт в Mathcad/MATLAB скрипти в Scilab'і.

Тому принаймні поспостерігати за роботою команди Octave і тим, як ті тести робляться, варто, як на мою думку.
Тим більше, дивився я, що за тести вже є в архіві з джерельними кодами Octave 3.4.2, не побачив особливо складних конструкцій.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #6 : 2011-07-16 12:10:01 »
Тим більше, дивився я, що за тести вже є в архіві з джерельними кодами Octave 3.4.2, не побачив особливо складних конструкцій.

Типовий блочний тест складається з:

1. виклику якоїсь функції чи виконання якогось іншого блоку коду;
2. перевірка правильності результату.

Напр.: assertEqual(foo(1), 2); — перевірити що функція foo з аргументом 1 повертає результат 2.

Тест простий, але вимагає детального знання функції foo і її крайніх значень та вразливих місць.

PS.
Список файлів,  які потрібно покрити тестами: http://wiki.octave.org/wiki.pl?CodeSprintFiles .
Більшість файлів, це файли Октави з розширенням .m , тобто потрібне знання Октави. Я Октаву не знаю.
[Fedora Linux]

Відсутній andrux0id

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #7 : 2011-07-16 15:25:32 »
Типовий блочний тест складається з:

1. виклику якоїсь функції чи виконання якогось іншого блоку коду;
2. перевірка правильності результату.


Так, звичайно, щоправда під другим пунктом окрім зазначеного вами, я ще розумію відсутність помилок чи застережень під час виклику функцій, що тестуються.

Звісно, я теж бачив той перелік, варто зазначити, що у списку присутні як прості, так і специфічні функції.
Скорше за все, навіть не маючи хисту до Octave, ви б змогли написати тести до певних функцій, якто swapbytes.m чи untar.m.
А вже функції з пакету обробки сигналів чи статистики потребують більш ґрунтовних знань, ну от наприклад обробка сигналів є частиною моєї спеціальності, їй було приділено мною багато часу, тому може й спробую :)

Я сподівався таких самих студентів як власне я на цю справу зібрати, та поки щось не бачу ентузіазму. То не є принциповим, та знаєте в справі ВВПЗ не можна без реклами та пропаганди  :-/

Відсутній andrux0id

  • Новачок
  • *
  • дописів: 14
  • Карма: +0/-0
Re: Octave Сode Sprint — 16 липня
« Відповідей #8 : 2011-07-16 17:07:28 »
Розпочалося! В кого є час, приєднуйтесь!

Закінчився перший код-спринт проекту Octave.
Поставлена задача розробити половину запланованих тестів не була виконана, проте результат непоганий, більше сотні.
І я теж доклав зусиль, до чотирьох функцій тести додав. :)

Скорше за все найближчим часом подібний захід буде повторено.

Дякую модераторам, що оперативно підтвердили на головну, та як бачите, не було сенсу: ніхто не відгукнувся. в IRC каналі більше 40-50 людей не було за весь час, активними з них були можливо 15-20. Ані ЛОУвців, ані ЛОРівців серед учасників я не побачив, а прикро. Сподіваюсь наступного разу побачити більше завзяття серед користувачів наукових пакетів в Linux.
« Змінено: 2011-07-17 03:39:22 від andrux0id »