Автор Гілка: Конкурс на створення простого робота  (Прочитано 8689 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Оголошується конкурс на створення простого автономного робота.

Вимоги:
  • робот повинен керуватися через стандартний звуковий вихід з мобільного телефону: приклад 2, приклад 1;
  • всі деталі робота повинні бути легко доступними на території України (напр. куплені на eBay);
  • документація на створення робота повинна бути викладена під вільною ліцензією і бути створена чи перекладена українською мовою (Дмитро Редчук допоможе з перекладом, якщо потрібно);
  • програмне забезпечення повинно бути під схваленою вільною ліцензією (напр. GPL) і працювати під Лінуксом (напр. під Андроїдом);
  • робот повинен виконати в автономному режимі без втручання людини, на рівній площадці без перешкод, такі фігури: квадрат зі стороною в 25 м, вісімка вписана в попередній квадрат, коло діаметром 25 метрів і повернутися на точно те саме місце з похибкою в 30 сантиметрів;
  • робота повинна бути оригінальною, купівля готового комплекту чи пряме копіювання готової розробки не допускається, допускається купівля готових вузлів (напр. машинки з дистанційним керуванням);
  • підтвердженням вважається відео- та фото-матеріали про процес створення робота та неперервний відео-матеріал про проходження тесту.

Автор першого робота, який виконає всі вищенаведені умови, отримає премію в 4000 гривень перерахунком на платіжну карту.
« Змінено: 2012-03-21 14:10:49 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #1 : 2012-03-19 14:29:37 »
Вітаю ініціятиву! Але маю зауваження. Краще хай не буде української документації, ніж буде машинний переклад. Машинний переклад з російської — це не українська мова, навіть не суржик, це знущання.

А так, уперед!
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #2 : 2012-03-19 14:57:43 »
Вітаю ініціятиву! Але маю зауваження. Краще хай не буде української документації, ніж буде машинний переклад. Машинний переклад з російської — це не українська мова, навіть не суржик, це знущання.

А так, уперед!
плюсую.

але хто платить, той замовляє музику. тому, додаю +1000 грн за перше місце, з умовою, що документація буде складена грамотно, будь-якою мовою.
« Змінено: 2012-03-19 14:58:05 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Дмитро Редчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 104
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #3 : 2012-03-20 09:40:03 »
Вичитую україномовну документацію. Допомагаю перекласти (якщо виникнуть проблеми).

Безплатно.
«Критика має бути конструктивною. Інакше вона деструктивна» ©
Щось не так? — Зроби так.

Відсутній Paul Carroty

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 144
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #4 : 2012-03-20 17:52:39 »
Мені здається, що премія занадто мала і не варта зусилль. Хоча я ніколи не займався чимось подібним і можу переоцінювати роботу.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #5 : 2012-03-20 18:33:30 »
Мені здається, що премія занадто мала і не варта зусилль. Хоча я ніколи не займався чимось подібним і можу переоцінювати роботу.

Додайте скільки зможете. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній ReAl

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #6 : 2012-03-20 19:08:06 »
Премія сама по собі на більшості «конкурсів» (по «Нобелівку» включно) не варта зусиль.
Як шлях заробітку не годиться.
З іншого боку, конкурси призначені для тих, хто чимось дотичним зайнятий і частина роботи вже зроблена, хоча б у вигляді набутого раніше досвіду. Тому оцінювати роботу з точки зору «професійної», як роботу по контракту / на замовлення — нема сенсу.

З задоволенням прийняв би участь, але настільки нема часу... :-(
Ось така танкетка з міно монетошукачем (отримав як член журі на погратися) і то рік на полиці лежить без руху. Базові функції («драйвера» двигунів, рульової машикни, індуктивного та оптичних сенсорів, одометрів лівого та правого борту написав і все).

Але можу додати 500 гривень у призовий фонд (рівномірно на 1-3 місця, за шкалою 4:2:1 це виходить приблизно по 280:140:70 гривень).
« Змінено: 2012-03-20 19:23:27 від ReAl »
Самотнє сонце
пригортає тигра та
пестить метелика.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #7 : 2012-03-20 22:16:28 »
Мені здається, що премія занадто мала і не варта зусилль. Хоча я ніколи не займався чимось подібним і можу переоцінювати роботу.
китайський робот-пилосос, що вміє самостійно їздити по кімнаті та її пилососити, з сенсором, що не дозволяє йому впасти зі сходів, коштує 83 євра:
http://www.amazon.de/TV-Das-Original-6710-Robotersauger/dp/B004JLNTQS/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1332274451&sr=8-4

200 єврів — цілком адекватна премія (до речі, Володимире, поправте перший пост). Тіки LOU — не те місце, де треба розмістити таке оголошення. Воно буде радше цікаво студентам чи школярам, а тут таких мало.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Дмитро Редчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 104
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #8 : 2012-03-21 10:08:26 »
Отже, зараз «маємо» 2280 за перше місце?-)

Я не вважаю таку премію великою, не вважаю малою — я не копенгаген... Проте сама ідея мені дуже подобається .)

Отже, додаю 700 грн у призовий фонд на таких умовах:
  • якщо noddeat дасть першому +1000 гривень та документація у переможця буде українською мовою — додаю першому місцю ці 700 грн;
  • якщо ні — 700 гривень підуть на призерів, що додали україномовну документацію, у співвідношенні 4:2:1 (якщо таких буде три), чи 4.5:2.5 (якщо таких буде два), чи все одному.

ps. Проте... Чи вийде з цього бодай щось?..
«Критика має бути конструктивною. Інакше вона деструктивна» ©
Щось не так? — Зроби так.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #9 : 2012-03-21 14:25:07 »
Просумував премії.

Але я бачу що бажаючих допомогти грошима більше ніж бажаючих зробити — напевно пора відкривати український філіал KickStarter-а. :-)

Я особисто не бачу особливих проблем з реалізацією. Ще трохи накиньте і я зроблю все сам. :-)

Основна проблема — це з’єднати вихід мобільного телефона з системою керування автомобіля. Якщо це хтось вирішить (і вирішить дешево), то можна буде взяти будь яку радіокеровану машинку за 200 гривень і перетворити її в автономного бота.

Програмне забезпечення не повинне бути складним — якщо взяти мобілку з андроїдом, то там є GPS, і компас, яких цілком достатньо для автономної навігації.
[Fedora Linux]

Відсутній Дмитро Редчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 104
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #10 : 2012-03-21 15:55:15 »
Ще трохи накиньте і я зроблю все сам. :-)
Ха-ха .)

Таке враження, що ReAl і задурняк це зробить сам... Якщо час знайде, хи-хи-хи...

Мене особисто реалізація не цікавить (цікавить, але зацікавленість таки «порядку малості»), мене цікавить конкурс... Я був би просто радий, який хтось це таки зробив — таки хтось із студентів, в ідеалі.
«Критика має бути конструктивною. Інакше вона деструктивна» ©
Щось не так? — Зроби так.

Відсутній ReAl

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #11 : 2012-03-26 16:23:52 »
Та ні, у мене нічого з андроїдом нема :-)

А от якби хтось разів так у 2.5 помолодший (ну тобто якраз десь там 2-3 курс) зробив таке, було б непогано.
А мені вже не дуже і цікаво.
« Змінено: 2012-03-26 16:24:42 від ReAl »
Самотнє сонце
пригортає тигра та
пестить метелика.

Відсутній ReAl

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #12 : 2012-03-26 17:50:24 »
Ой, я дивлюся — умови змінилися, тепер «переможець отримує все».
Якщо розраховувати бодай на трьох учасників, то і тоді, на мій погляд, краще було б як спочатку — у співвідношенні 4:2:1.

Кинув повідомлення про конкурс на сайт фірми, яка організовувала та спонсорувала олімпіади по програмуванню (але мікроконтролерів, програми в «голе залізо») (цього року КПІ не надав базу і весняної очної олімпіади не було).

Може, хтось з учасників тих олімпіад відгукнеться.

P.S. Олександр Редчук (себто я) теж може допомогти з перекладом.
« Змінено: 2012-03-26 18:12:06 від ReAl »
Самотнє сонце
пригортає тигра та
пестить метелика.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #13 : 2012-03-26 22:19:32 »
Ой, я дивлюся — умови змінилися, тепер «переможець отримує все».
Якщо розраховувати бодай на трьох учасників, то і тоді, на мій погляд, краще було б як спочатку — у співвідношенні 4:2:1.

Щось я вже не впевнений, що їх буде аж так багато. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Конкурс на створення простого робота
« Відповідей #14 : 2012-03-26 22:23:40 »
Та ні, у мене нічого з андроїдом нема :-)
Ну комп’ютер у вас напевно є. Звуковий вихід на ньому теж є, отже керувати пристроєм можна. Програму керування для вертольотика можна виконувати у емуляторі.

В гіршому випадку програму можна записати на портативний програвач чи звичайний телефон у форматі mp3 — щоб робот її тупо виконав.
[Fedora Linux]