Автор Гілка: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР  (Прочитано 6032 раз)

idontremember

  • Гість
При вмиканні компутера вентилятор блока живлення не крутиться, АЛЕ якщо легегько стукнути по корпусу ззаду, там де блок живлення, або легесенько (паперової смужкою) крутнути вентилятор, ТО... то він починає крутитись.

---
Одного разу навіть системний блок пищав, через те що блок живлення перегрівся. З нього майже дим ішов. Диму то не було але смерділо горілими проводами. Жах Просто жжааххх!!!

Питання що робити? Мож вентилятор потрібно чимось змастити???

---
Після того як воно у мене "диміло" я дуже ретельно пропилосив і корпус системника і сам блок живлення. Зараз там чисто, але не завжди вентилятор блока живлення починає крутитись при вмиканні компа.

---
Збираю гроші для придбання нового блоку живлення. А також хочу поміняти кулер на процесорі.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #1 : 2012-09-03 13:56:06 »
А ви ризиковий чоловік, я подивлюся.

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #2 : 2012-09-03 14:13:07 »

Питання що робити? Мож вентилятор потрібно чимось змастити???


Що робити-- розібрати БЖ,зняти вентилятор,розібрати його,-як правило для того необхідно зняти запорну розрізну шайбу.. Протерти все сухою ганчіркою, потім змастити любою машинною оливою(РІДКОЮ!!!),зібрати.. Гірше як що вентилятор на підшипника,тоді його краше замінити..Але як правило ті що на підшипниках -дуже рідко виходять з ладу...

r00t x

  • Гість
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #3 : 2012-09-03 15:53:17 »
та я не знаю: чи підшипники, чи без...

---
У мене воно під пластамою... незн. як дістатись до шайби.
---
треба ще раз глянути (але боюсь поламати)

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #4 : 2012-09-03 16:32:16 »
саме так, частіше за все,під наклейко є пластмасова або резинова заглушка.. її треба обережно піддіти чимось гострим.. голка,шило... а от під нею вже буде запорна шайба

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #5 : 2012-09-04 09:06:26 »
Підлізти до заглушки , не розібравши блок, буває інколи важко. Тому моя порада, розберіть обережно блок, буде нагода його краще пропилосмокати, відкрутіть 4 гвинти, якими прикріплено кулер до корпусу так ви його зможете зняти, а тоді уже можете зняти наклейку, заглушку і наляти на вісь кулера трохи масла. Потім обережно, в зворотньому порядку скласти.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #6 : 2012-09-04 09:22:01 »
І не торкайтесь до конденсаторів. В мене одного разу один розрядився - шкіра обвуглилась.

r00t x

  • Гість
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #7 : 2012-09-19 08:44:44 »
Змастив, але не тим маслом. Я три вентилятора змастив двохтактним маслом, що додають у бензин. Воно густіше за машинне, АЛЕ ... Працює все тихіше... і пофіг  ;) , але я боюсь що взимку воно може загустіти :-/ і замерзнути, хоч я його  додав по дві-три краплі  (при мінусовій температурі може не працювати  :-/)

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #8 : 2012-09-19 10:14:18 »
Змастив, але не тим маслом. Я три вентилятора змастив двохтактним маслом, що додають у бензин. Воно густіше за машинне, АЛЕ ... Працює все тихіше... і пофіг  ;) , але я боюсь що взимку воно може загустіти :-/ і замерзнути, хоч я його  додав по дві-три краплі  (при мінусовій температурі може не працювати  :-/)
А у вас системники де стоять на дворі. ;D Тоді вони до морозів не дотягнуть, помруть від короткого замикання.
А якщо чесно, то я думаю, що до зими воно все нормально протреться і проблем не буде.

r00t x

  • Гість
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #9 : 2012-09-19 11:34:50 »
Off-topic:
Cтоїть він під столом в хаті, але у мене в хаті цього року, вкінці зими, було -8, -12. Комп взагалі не вмикався.

Цього року ??? можливо також буде дюдя. Дрова то є, але їх мало.

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #10 : 2012-09-19 11:52:41 »
В такому випадку,краще системник взагалі не виключати...пуск при температурі нижче +5 дуже небезпечний для харда.. Було гупа випадків що при температурі +7 +10 харди не детектувались,правда лишались живими,після прогріву починали працювати..

r00t x

  • Гість
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #11 : 2012-09-19 12:19:58 »
... Було гупа випадків що при температурі +7 +10 харди не детектувались,правда лишались живими,після прогріву починали працювати..
Таке й у мене було. А також двд не розпізнавався. Я думав, що харду настав гаплик. Але, слава всевишній, ще живий.

Було таке що взагалі не вмикався комп - при натисканнні кн. вмикання на сисблоці - жодних признаків життя - ото я тоді пЕрЕпУгАвСя, шо аж 22/7пєц!!!

r00t x

  • Гість
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #12 : 2012-09-19 12:30:39 »

idontremember

  • Гість
Re: Блок живлення - ВЕНТИЛЯТОР
« Відповідей #13 : 2012-12-04 21:03:47 »
Вирішилось змазуванням . А потім відвіз в телемайстерню - перепаяли декілька конденсаторів. бо вони були роздуті.