Автор Гілка: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ  (Прочитано 6301 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Президент Фундації вільних програм та засновник проекту GNU Річард Столмен назвав Убунту шпіонським ПЗ (spyware). Він розкритикував нову функцію пошуку файлів на комп’ютері, яка одночасно шукає файли у мережі й надсилає до серверів Canonical-а пошукові запити користувача без його відома. І хоча цю функцію можна вимкнути, вона є типово увімкненою, що, на думку Столмена, суперечить принципам вільного ПЗ. Столмен вважає, що функції локального та мережевого пошуку повинні бути розмежовані, а згоду користувача треба про пересилання даних треба питати при кожному запиті.

Усім шанувальникам вільних програм пан Столмен радить не користуватися Убунту та не рекомендувати цього іншим.

Джерело: FSF (англ)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #1 : 2012-12-10 00:46:36 »
Щось я не розумію, чому це «суперечить принципам вільного ПЗ»?

Таку поведінку Canonical можна назвати свинством, чи успішним маркетинговим трюком, чи ще якось. Розумію, що це може зашкодити репутації ВПЗ. Але хіба це якимось чином заперечує чотири рівні свободи, про які йдеться в означенні ВПЗ? Хіба таке рішення компанії забирає в користувачів право запускати, вивчати, змінювати, розповсюджувати Ubuntu?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #2 : 2012-12-10 14:37:38 »
Але хіба це якимось чином заперечує чотири рівні свободи, про які йдеться в означенні ВПЗ? Хіба таке рішення компанії забирає в користувачів право запускати, вивчати, змінювати, розповсюджувати Ubuntu?

До речі та, ваше право змінювати Убунту ніхто не відбирав — виправте цю помилку, будь ласка. Заповніть форму, проголосуйте, і виправте.
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #3 : 2012-12-11 00:14:08 »
Щось я не розумію, чому це «суперечить принципам вільного ПЗ»?
ну, як мінімум є проблема, шо частина функціоналу зберігається на закритому сервері. тобто, якби Канонікал спершу питала дозволу, а потім надсилала б пошукові запити на сервер, і якби ці запити можна було б у вигляді списку стягнути собі, це було б згідно з принципами ВПЗ.

аналогічний скандал був з Андроїдом, там ґуґл без дозволу користувачів надсилав ідентифікатори бездротових мереж на свої сервери, щоб використовувати їх для assisted GPS. Потім він додав налаштування, що дозволяє це вимкнути, але тоді ти не можеш використовувати A-GPS. Я помучився-помучився, і здався: все-таки є величезна різниця у швидкості визначення положення із звичайним GPS та A-GPS. Тепер Ґуґл знає мою адресу і назву бездротової мережі, ну але шо поробиш.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #4 : 2012-12-11 09:14:18 »
Тепер Ґуґл знає мою адресу і назву бездротової мережі, ну але шо поробиш.
А наскільки допомагає те A-GPS за межами міста? Бо я у себе відімкнув, щоб мобільний трафік не жерло (у мене Symbian).
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #5 : 2012-12-12 00:40:23 »
ну, як, за межами формально ні, але якщо увімкнути його до виїзду за межі міста, шоб він тримав супутники, тоді воно ок.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #6 : 2012-12-12 09:01:25 »
ну, як, за межами формально ні, але якщо увімкнути його до виїзду за межі міста, шоб він тримав супутники, тоді воно ок.
Толку тоді в тому A-GPS — якщо ти його мусиш завчасно вмикати.  :) Моя нокія на вулиці секунд за 10-15 орієнтується,
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #7 : 2012-12-12 11:48:38 »
ну, як, за межами формально ні, але якщо увімкнути його до виїзду за межі міста, шоб він тримав супутники, тоді воно ок.
Толку тоді в тому A-GPS — якщо ти його мусиш завчасно вмикати.  :) Моя нокія на вулиці секунд за 10-15 орієнтується,
яким чином вона за 15 секунд орієнтуєтться? за ідентифікаторами базових станцій? так за містом в тебе буде похибка 4 кілометри.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #8 : 2012-12-12 13:46:26 »
яким чином вона за 15 секунд орієнтуєтться? за ідентифікаторами базових станцій? так за містом в тебе буде похибка 4 кілометри.

Assisted GPS завантажує координати супутників і точний час через мережу, що значно прискорює роботу коли багато перешкод заважають прийому. A-GPS також може відсилати сигнал від видимих супутників на сервер, щоб він порахував координати, щоб не садити свою батарею.

[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #9 : 2012-12-12 22:22:51 »
це я знаю. пан piktor стверджує, що його телефон теж так вміє, але без A-GPS. Я знаю тільки одну альтернативу — за координатами найближчих базових станцій стільникового зв’язку, які завантажуються з мережі. Але за містом їх-то мало, так шо цей метод працює погано.
« Змінено: 2012-12-12 22:23:32 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #10 : 2012-12-13 00:45:43 »
Ні, мій телефон орієнтується тільки за супутниковим сигналом. Просто він не завантажує ніякої інформації через мережу і не їсть трафік. І точність нормальна — в межах 5-10 метрів.
Так, в приміщеннях може довго думати та неточно, але в приміщеннях я навігацією не користуюся.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #11 : 2012-12-13 14:25:09 »
Президент Фундації вільних програм та засновник проекту GNU Річард Столмен назвав Убунту шпіонським ПЗ (spyware).

Let`s ubuntucide begin!!!  ;D
« Змінено: 2012-12-13 14:25:19 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Річард Столмен назвав Ubuntu шпіонським ПЗ
« Відповідей #12 : 2012-12-16 22:10:06 »
ну, як мінімум є проблема, шо частина функціоналу зберігається на закритому сервері.
Дякую за пояснення. Якщо так, то це логічно. Столмен колись уже висловлювався в такому дусі про SaaS (програмне забезпечення як послуга).

Власне питання виникло, бо я в оригінальному тексті не знайшов слів «суперечить принципам вільного ПЗ». Тому не зрозумів, чому допис Столмена треба так розуміти.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»