Автор Гілка: Зник Shutdown  (Прочитано 14219 раз)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Зник Shutdown
« : 2013-11-20 17:46:59 »
Маю знайому, вона захотіла теж мати Fedora на нетбуці..  :D проблем ніяких.  8-) Та за два тижні користування з'явилася проблема - тиснеш "Вимкнути" а Fedora до лампочки  :( , аналогічно "Перезавантаження"  >:( , ну не хо так - то будем через консоль  8-), отже вбиваєш shutdown -r now і маєш фігу: "Команда не знайдена"  :o Що трапилося? І як повернути shutdown???

P.S. Забув сказати, що Fedora з KDE :)
« Змінено: 2013-11-20 21:57:18 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #1 : 2013-11-20 18:34:21 »
А якщо написати в емуляторі терміналу su - а потім спробувати команди reboot, shutdown?

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=487322#p487322
« Змінено: 2013-11-20 18:41:58 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #2 : 2013-11-20 21:11:00 »
То звісно, що від root виконував  :) Навіть пробував набрати фрагмент команди та натиснути Tab щоб дописало до кінця чи видало перелік команд що починаються з цього сполучення літер - в переліку немає shutdown.

А те що в статті пробувати??
« Змінено: 2013-11-20 21:12:13 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #3 : 2013-11-21 00:18:45 »
Цитата
А те що в статті пробувати??
Гірше скоріш за все не буде. І то не стаття. І тема з 2009 року так що…

Цитата
То звісно, що від root виконував…

А ви виконували саме команду su -  чи за доп. sudo? Я мав на увазі саме su - . Ще спробуйте пошукати який пакунок містить програму shutdown (і інші) і чи він встановлений . Можна
rpm -qf /sbin/shutdown (чи де цей файл розміщується в Fedora?)А можна і за доп. команди whatprovides програми yum.
А може це щось трапилося з SELinux.

Разница между командами "su" и "su -" [Занимательная и поучительная история]

PS
Цікаво, а в якийсь журнал пишеться щось після того як надрукуєш команду і натиснеш ввід?
« Змінено: 2013-11-21 00:28:17 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #4 : 2013-11-21 01:04:16 »
Цитата
А те що в статті пробувати??
Гірше скоріш за все не буде. І то не стаття. І тема з 2009 року так що…

Цитата
То звісно, що від root виконував…

А ви виконували саме команду su -  чи за доп. sudo? Я мав на увазі саме su - . Ще спробуйте пошукати який пакунок містить програму shutdown (і інші) і чи він встановлений . Можна
rpm -qf /sbin/shutdown (чи де цей файл розміщується в Fedora?)А можна і за доп. команди whatprovides програми yum.
А може це щось трапилося з SELinux.

Разница между командами "su" и "su -" [Занимательная и поучительная история]

PS
Цікаво, а в якийсь журнал пишеться щось після того як надрукуєш команду і натиснеш ввід?
sudo не люблю, тож root через su. До речі, знаю з досвіду, що на Fedora навіть якщо від su  а не su -  зайти то змінні оточення не передаються.  :P Може на бубнах і працює, але не на капелюхах.
Щодо місця розміщення, навіть на моєму комп'ютері де команда працює є посилання shutdown, яке веде до /bin/systemctl. Пакунку з файлом shutdown не існує в репозиторії. Тож завтра перевірю нетбук, чи там є посилання.
Ну останні команди введенні юзером $HOME/.bash_history , десь ще щось пишеться.. але то зараз не згадаю.. треба поспати.
« Змінено: 2013-11-21 01:05:09 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #5 : 2013-11-21 01:18:38 »
Як у мене, в OpenSUSE 12.3:
$cnf shutdown
                        
Program 'shutdown' is present in package 'systemd-sysvinit', which is installed on your system.

Absolute path to 'shutdown' is '/sbin/shutdown', so running it may require superuser privileges (eg. root).

PS
Цитата
Щодо місця розміщення, навіть на моєму комп'ютері де команда працює є посилання shutdown, яке веде до /bin/systemctl.
У мене теж (як я щойно виявив). Може тоді
# systemctl poweroff?

PPS
На Arch Linux Wiki в статті systemd написано що PolicyKit є необхідним для управління енергоспоживанням. Він встановлений? Може щось не так з налаштуваннями? МОжливо потрібно в становити ще якісь програми.
« Змінено: 2013-11-21 01:33:07 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #6 : 2013-11-21 09:56:57 »
А команда halt присутня на Федорі.?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #7 : 2013-11-21 11:42:42 »
Вона теж, скоріш за все, є символічним посиланням на /usr/bin/systemctl.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #8 : 2014-04-20 00:42:04 »
Вона теж, скоріш за все, є символічним посиланням на /usr/bin/systemctl.
Так, само як shutdown, reboot і т.д.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

idontremember

  • Гість
Re: Зник Shutdown
« Відповідей #9 : 2014-04-21 23:56:16 »
ця тема постійно муляє мені оченята: вирішив написати про зникнення, що колись було у мене. та ьільки я точно не памятаю в якому саме дистрі таке траплялось - здається і в Слеку,і в Арч(?):
---
Якщо якийсь пакет видалити - то видалялись reboot shutdown та інші якісь стартові та шутдаунські скрипти та лінки.

Пакет називався шототіпа initscrpts чи sysvinit-scripts точно не помню, і також видалялись папки /etc/rc/rc.x .