Автор Гілка: Як змінити мову інтерфейсу X програм?  (Прочитано 4337 раз)

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Хочу я, наприклад, щоб GUI у thunar був українською, щоб lightdm мав український інтерфейс. Є якийсь універсальний спосіб щоб можна було десь задати якусь змінну перезапустити X і вуаля? Я пододавав наступні рядки в ~/.bashrc
export LANG="uk_UA.utf8"
export LC_NUMERIC="uk_UA.utf8"
export LC_TIME="uk_UA.utf8"
export LC_MONETARY="uk_UA.utf8"
export LC_MEASUREMENT="uk_UA.utf8"
export LC_ADDRESS="uk_UA.utf8"
але нічого не змінилося. Ні в консолі ні в X.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

idontremember

  • Гість
Ну якщо у вас пакунки локалізації вже встановлено, то можливо потрібно додати export LANG="uk_UA.utf8" в КІНЕЦЬ файлу /etc/profile ?

---
Після редагування ви виходили\заходили з\в системи\систему?
« Змінено: 2013-11-29 10:13:06 від idontremember »

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Отже так, для того щоб змінити, наприклад, мову повідомлень програм і бібліотек тільки для користувача слід в домашньому каталозі цього користувача створити файл .profile (навряд чи б здогадався, по аналогії з /etc/profile & /etc/profile.local, якби в OpenSUSE, при створенні нового користувача, в домашньому каталозі не створювався б файл .profile з коментарями) додавши туди рядок export LC_MESSAGES="en_US.UTF-8" або export LC_MESSAGES="uk_UA.utf8" (список доступних локалей можна отримати командою locale -a).

Для зміни мови на рівні системи (і всіх користувачів теж) слід редагувати файл /etc/sysconfig/language. Там є змінні на зразок RC_LC_MESSAGES значення для яких , як і у попередньому випадку, беруться зі списку який видає команда locale -a. В цьому випадку такі програми як lightdm будуть "розмовляти" на тій мові на якій забажаєте. Після зміни змінної RC_LC_MESSAGES мені довелось увімкнути мозок, тому що мова інтерфейсу змінилася всюди (а мені хочеться користуватися поєднанням влавіш для доступу до меню і кнопок програм не перемикаючи розкладку клавіатури), для того щоб додуматися до того що налаштування в файлі ~/.profile переважують загальносистемні для конкретного користувача.

Зміни в /etc/profile впливають на всіх користувачів а не на систему в цілому (мова lightdm не зміниться).
« Змінено: 2013-11-29 12:10:12 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

idontremember

  • Гість
А якщо змінити локаль для ВСІЄЇ системи, то в lightdm мова змінюється на потрібну чи ні? Якщо ні, то можливо для lightdm немає встановленого пакету локалізації?
---
а навіщо export LANG="uk_UA.utf8"  :-/

Вибачте за питяннячко: на яку мову ви хочете перевести lightdm ? На англійську?, для того щоб працювали гарячі клавіші?

---
Напишу як я перевів xmms з крякозябрів на людську мову: Я перейменував файл /usr/bin/xmms в /usr/bin/_xmms . Створив скрипт  /usr/bin/xmms :
!#/bin/sh
export LANG=POSIX
/usr/bin/xmms
#але тут іще щось було дописано, непамятаю що - давно було.
Таким чином у мене xmms запускався на англіцькій мові без крякозябрів.
---
навряд чи б здогадався, по аналогії
СерказЪм?

Зміни в /etc/profile впливають на всіх користувачів а не на систему в цілому (мова lightdm не зміниться).
Якщо відредагувати  /etc/profile то мова зміниться скрізь (і в користувачів і в системі). Чи може у вашому дистрі не так?  :-/
« Змінено: 2013-11-29 16:17:09 від idontremember »

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Зміни в /etc/profile на lightdm не впливають (щойно перевірив ще раз).
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

idontremember

  • Гість
 [smiley=angry2.gif]На яку мову ви хочете перевести lightdm ? На англійську?, для того щоб працювали гарячі клавіші?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Lightdm українською. Всі інші програми англійською.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

idontremember

  • Гість
зробіть так як я з xmms зробив

Але якщо манагер складається з багатьох частин (програм), так як Хмиша, то у вас повністю не вийде його перевести на українську, таким способом як я робив з xmms.
« Змінено: 2013-11-30 12:21:01 від idontremember »