Автор Гілка: Відеокарта чи плата?  (Прочитано 8811 раз)

idontremember

  • Гість
Є у мене відяха. Десь тиждень тому почалися глюки - комп просто підвисав і все. Було так декілька разів. Потім при завантаженні пищав ОДИН раз: був один довгий і три короткий гудки.  Всі інші рази пищить - один довгий два коротких.

Але через деякий час знову вмикаю: POST проходить, але іноді висне (або перезавантажується) при завантаженні системи.

Іноді система завантажується і працює від 10 секунд до 10-15 годин - потім висне і при наступних перезавантаженнях пищить - один довгий два коротких. АБО коли я сам вимикаю і вмикаю комп або перезавантажую його - також пищить.

Віддав (тимчасово) свою. карту сусіду - у нього (з моєю картою!) таке самісіньке,  але комп сам по собі не висне. Але при вимиканні\вмиканні і у нього пищить. Для того щоб ввімкнути він виймає карту і знову вставляє. Тільки тоді вмикається без пригод. Нагадую - то з моєю картою.

---
У мене його відеокарта працює трішки стабільніше, ніж моя у мене. Але все рівно комп висне і при завантаженні пищить одним довгим двома короткими.

Пилюки в мене нема - я пилососив.

Вчора вечером у мене система підвисла (з сусідською відеокартою). Спроби завантажитися не приводили до успіху - пишить... Витягти  та вставити карту також не допомагає. Але я щойно витяг карту і легенько голкою поводив у рсі-е слоті. і...  о-о-о чудо - воно запрацювало.

---
Комп потрібен терміново (і робочий!) щоб домалювати щось., але він і з моєю, і з іншою відеокартою глючить. В чому проблема? В мат платі, тобто в самому рсі-е слоті???.

От і зараз пишу і не дихаю - а то раптом (чи вдруг, чи зненацька) знову глюконне...  :(
« Змінено: 2014-03-16 06:44:28 від idontremember »

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #1 : 2014-03-25 17:25:30 »
Мабуть, потрібно повну діагностику Вашому апарату робити.
Почніть із візуального огляду відкритих доступних частин: відеокарти, материнської плати. Подивіться, чи немає явно несправних компонентів, наприклад, "надутих" конденсаторів. Симптоми якраз на це схожі. Якщо є - то у майстерню для перепаювання на справні. Ну, або заміняти повністю на нову, якщо "по карману" і возитися з перепаюванням немає бажання/часу.

Може бути також несправний блок живлення, але, судячи із того, що Ви написали, кваліфікації Вашої явно недостатньо для самостійного ремонту - краще зверніться до професіоналів.
Якщо є такі знайомі, то може й основи радіоелектроніки трохи розкажуть ;) На майбутнє, так би мовити.

А так
Цитата
Але я щойно витяг карту і легенько голкою поводив у рсі-е слоті
робити не треба - після такого дим може піти і з того, що у слот вставлене буде, і з материнської плати.
« Змінено: 2014-03-25 17:28:48 від RomadinR »

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #2 : 2014-03-25 17:53:49 »
А так
Цитата
Але я щойно витяг карту і легенько голкою поводив у рсі-е слоті
робити не треба - після такого дим може піти і з того, що у слот вставлене буде, і з материнської плати.

Навіть ,без голки, просте витикання втикання відеокарти іноді допомагало.

Візуально все ціле, справне. Я знаю як дуються кандь0ри :) . На самій першій машині таке сталося. Блок живлення ставився абсолютно новий, але в тому році - оце якраз в лютому рік був. Він у мене на 450 Вт.

---

 ;D дякую, але мабуть вже пізно... http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1395760906/0#0

---
Саме цікаве це те що на сусідській відеокарті працював з перебоями (на відео сусідська карта), а на моїй взагалі пищав і не хотів завантажуватись.

Але так як сусіди трішки (зовсім і сильно) схиблені на іграх - то я не витерпів їх візитів кожного дня по два-три рази: "Дядь Ром а  вам відеокарта іще довго... ви скоро домалюєте... " Я брав у них відюху бо потрібно було терміново щось комусь домалювати...
---
Віжддав я назад сусідську відеокарті - вирішив іще раз втикнути свою глючну. Ну а раптом, чи вдруг воно запрацює... І сталося диво - воно запрацювало, але все рівно підглючує. Тобто повністтю висне або не завантажується - пищить...
---

Ну а нове залізоь вже приїхало - іще не впихав. Шоп вони... довго і щастліво жилі...
« Змінено: 2014-03-25 17:59:29 від idontremember »

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #3 : 2014-03-25 19:19:05 »
Пишемо далі... Ось тут ( http://fotomag.com.ua/palit-radeon-hd6670-2048mb-gddr3-800mhz-%28neat6100hd06-1193h%29%281%29-info.html#info ) написано:
Максимальное разрешение:       2560x1600
А в мене в Убинті є можливість виставити тільки 1280х1024. Чи можна якимсь чином збільшити ці значення?

Я також колись ставив пакунок nvidia-current. До сих пір він у мене є.

root@mhost:/home/xuser# lspci -v| grep VGA -A10
02:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF119 [GeForce GT 610] (rev a1) (prog-if 00 [VGA controller])
        Subsystem: Palit Microsystems Inc. Device 104a
        Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 16
        Memory at fb000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
        Memory at d8000000 (64-bit, prefetchable) [size=128M]
        Memory at e6000000 (64-bit, prefetchable) [size=32M]
        I/O ports at ac00 [size=128]
        [virtual] Expansion ROM at fcf00000 [disabled] [size=512K]
        Capabilities: [60] Power Management version 3
        Capabilities: [68] MSI: Enable- Count=1/1 Maskable- 64bit+
        Capabilities: [78] Express Endpoint, MSI 00
root@mhost:/home/xuser#

Вже вирішив. Більше "розширитись" монітор не дасть. Монітор підтримує максимум 1280 х 1024 .
« Змінено: 2014-03-25 19:46:33 від idontremember »

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #4 : 2014-04-02 12:55:08 »
Проблему вирішив магічним  [smiley=27.gif] способом. Ви навіть не повірите як що і чим ...

Є питаннячко: Що краще: 8600 GTS чи GT610 ? Мені для малювання потрібно.

Наскільки я зрозумів то, 8600 помітно швидше ніж 610. Чи мо то мені так здається?
« Змінено: 2014-04-02 12:55:57 від idontremember »

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #5 : 2014-04-27 23:01:06 »
Є питаннячко: Що краще: 8600 GTS чи GT610 ? Мені для малювання потрібно.

Наскільки я зрозумів то, 8600 помітно швидше ніж 610. Чи мо то мені так здається?
Що краще - так сходу сказати не вийде, це залежить від програмного забезпечення, яким Ви користуєтеся для "малювання" (пишу в лапках, бо малювання - поняття досить широке (від малювання у звичайному растровому редакторі до 3D-моделювання у Blender’і), і я не знаю, що саме Ви під цим малюванням розумієте).
Щодо карт - у GT610 потужніше графічне ядро і більший обсяг пам’яті (1024Мб), але пам’ять типу DDR3 і шина 64-бітна (повільніша, ніж у 8600, пропускна здатність 14,4 по паспорту). У 8600 старіше графічне ядро, відповідно повільніше, і менший обсяг пам’яті (256Мб), але пам’ять типу GDDR3 i шина 128-бітна (швидша, ніж у GT610, пропускна здатність 32ГБ/с).
Однозначно сказати, яка карта буде швидшою не можливо - для цього треба принаймні знати вимоги Вашої програми, що для цієї програми більш критичне: потужність графічного ядра, обсяг відеопам’яті чи швидкість відеопам’яті.
Якщо програма використовує CUDA, то GT210 підтримує версію 1.2, а 8600 лише 1.0.
Найпростіше, якщо є така можливість, спробувати Вашу програму з обома і визначитися.

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #6 : 2014-04-28 04:07:17 »
у моєї 8600 512 мб памяті.

по відчуттям 8600 помітно швидша за нову610. Справа в тім що я купив 610, і виявилось що і з нею комп відмовився працювати.

---
Добре, що нагадали мені про цю тему. Я допишу.... Буде цікаво. Та я взагалі не розумію, чому 8600 не хотіла працювати на іншому компі, і в мене також  не працювала, АЛЕ зараз вона чудово жужжить у мене.
---
то ппц якийсь...  >:( :o.

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #7 : 2014-04-28 08:52:16 »
може не зовсім вчасне і тупе питання, але:
материнська плата повністю сумісна з даними відеокартами? Може ще й біос не найновіший

я от свою відяху купляв 2 - 3 роки тому, одна з найкращих тоді, віддав здається 200 уо а зараз вона вже знята з виробництва...
« Змінено: 2014-04-28 08:52:37 від tarasian666 »
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #8 : 2014-04-30 18:28:24 »
все воно сумісне.

Справа в тому що моя стара (ота з якою я купував комп) 8600 у  мене непрацювала. але і в сусіда моя відеокарта також не працювала.

Я думав що то 100% відеокарта накрилась. купив 610 вставив її вона трішки пропрацювала (дня 3-5) і знову почалося те що і раніше було - пІчалі моїй небуло кордонів :(

Пробував ставити 8600 - те сема що і було - пищить і взагалі не хоче запускатись. Відключав ЖД все рівно те саме.

Потім я згадав що у мене з колишніми компами були схожі ситуації, але пищало воно про помилку памяті (на колишніх машинах). Я це вирішував продуванням системника (обовязково витягнувши планки памяті). Отак і цього разу зробив.

Поставив куплену 610 - працює! Поставив 8600 - теж працює... Але приблизно тиждень тому почалися глюки - самовільне перезавантаження, повне заморожування системи, а кілька днів тому знову почало пищати (один довгий, два короткі).

---

Я без найменшого уявлення що конкретно з компутером, але думаю що дуже скоро йому настане повний гаплик.

Бо у мене була така велика пІчаль, що я вже думав новенький взяти. Малюнки, ті що потрібно було намалювати, вже домалювали.

Зараз вже поставив нову 610, бо із старою 8600 постійно глюче.
« Змінено: 2014-04-30 18:31:06 від idontremember »

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #9 : 2014-05-19 00:53:25 »
у моєї 8600 512 мб памяті.

То я не єдиний з такою дивною відеокартою :) У мене теж 512 МБ а не 256 МБ.
Глюки колись мав, поки не розібрав і від пилу не прибрав. Одним словом перегрівалася. Ну то і не дивно, бо довго взагалі від пилу її не чистив.
Якщо вона тобі не треба то подаруй мені, буду дуже вдячний. :) Якщо до життя не поверну, то про всяк випадок для запчастин залишу :)
« Змінено: 2014-05-19 00:58:08 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #10 : 2014-05-19 07:12:39 »
вона у мене робоча, але... бл***, періодично пищить. Я тоді міняю її на 610 і воно працює деякий час, поки 610 не запищить. Потім я вставляю 8600 (спочатку не пищить) і отак  я їх міняю. Чому пищить я не знаю. від пилюки почистив увесь системник, але не допомогло. хйзн що з технікою.

коли мінятиму комп то можливо віддам його на запчастини.
« Змінено: 2014-05-19 07:14:30 від idontremember »

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #11 : 2014-05-20 22:19:44 »
вона у мене робоча, але... бл***, періодично пищить. Я тоді міняю її на 610 і воно працює деякий час, поки 610 не запищить. Потім я вставляю 8600 (спочатку не пищить) і отак  я їх міняю. Чому пищить я не знаю. від пилюки почистив увесь системник, але не допомогло. хйзн що з технікою.

коли мінятиму комп то можливо віддам його на запчастини.
Її саму розбирав як чистив?
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

idontremember

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #12 : 2014-07-23 18:08:00 »
Відеокарта не розбирається. Вентилятор (і біля нього) на ній почистив. І навіть зараз буває іноді без причини  може зависнути, або перезавантажитись. А потім при вмиканні пищить... :o

Я тоді витягую одну планку памяті - якщо вмикається і завантажується без неї то працює воно у мене на 2 гігах. Якщо і тоді не хоче, то виймаю другу планку памяті, вмикаю пилосос і дму  ;D. Допомагає, але не надовго.
« Змінено: 2014-07-23 18:09:35 від idontremember »

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #13 : 2014-07-24 15:06:47 »
Відеокарта не розбирається. Вентилятор (і біля нього) на ній почистив.
Ну 8600 точно розбирається  , знімав захисну решітку  , знімав вентилятор з радіатором  :P, міняв термопасту (раджу обирати гарну, не економити) , знімав вентилятор з радіатора  , мив радіатор (зубна щітка із зубною пастою добре змиває засохлу термомасту  ;)) і т.д. Тож якщо бути обережним і уважним то розбереться без проблем. А збирається ще легше, якщо запам'ятаєш порядок як розбирав.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

r00t x

  • Гість
Re: Відеокарта чи плата?
« Відповідей #14 : 2014-07-24 16:32:18 »
Так вона ж без решітки...

все рівно інша НОВА відеокарта пищить. то проблеми ... я незнаю в чому. Ядумав що зможу на новий комп заробити... фіг там.

А розбирати у мене і без вкарти є що: велісапєд, пральну машинку..