Автор Гілка: Як правильно розбити гвинт?  (Прочитано 8579 раз)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #15 : 2014-05-15 23:01:59 »
Гібернація на диск — по-моєму занадто глючна і ненадійна штука (принаймні кілька років тому такою була), я надаю перевагу гібернації в пам’ять — і швидше прокидається, і надійніше (теж є свої нюанси, але з ними можна жити).

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #16 : 2014-05-16 00:20:15 »
зручних штук багато, так само як нюансів...
вважаю, що доцільніше розглядати якийсь конкретний випадок, завдання чи девайс... бо, певно, універсальної формули не існує....варто чи не варто використовути своп.. файлом чи вділити розділ... так само як і в необхідності виділяти окремий розділ під /boot ... на смак і колір всі олівці різні)
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #17 : 2014-06-11 22:53:50 »
Гібернація на диск — по-моєму занадто глючна і ненадійна штука (принаймні кілька років тому такою була), я надаю перевагу гібернації в пам’ять — і швидше прокидається, і надійніше (теж є свої нюанси, але з ними можна жити).

Можу підтвердити, що й зараз глючна - убунта вмерла саме після неї

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #18 : 2014-06-12 20:23:31 »
Щось не вдалось мені розібратись з лвм - або розбиває саме, або потім помічає просто як лвм том... чи при авторозбивці можна буде редагувати вручну? є графічні утиліти? чи  тут лише консолькою?

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #19 : 2014-06-12 22:47:05 »
Якщо чесно — ніколи не користувався інсталятором для створення lvm. Я свою робочу систему мігрував на lvm, зсередини.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #20 : 2014-06-13 12:37:45 »
Ага - тоді мабуть просто розібю по розділах, у дебіані останньому (7) запропонувати розбити й так, правда розділи геть не оптимальні (ну майже)

Відсутній Kroz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
Re: Як правильно розбити гвинт?
« Відповідей #21 : 2014-06-16 23:58:29 »
Ось мій підхід.

При визначенні структури розділів варто керуватися тим принципом, що де-які каталоги можуть змінювати свої розміри, і треба мінімізувати вплив на інші компоненти системи. Тому я звик на домашньому десктопі виділяти 4 розділи:
sda1 / - система, у тому числі ~root
sda5 swap - зрозуміло
sda6 /var - данні, розмір яких які змінюється "автоматично", (а /tmp є сімлінком на /var/tmp)
sda7 /home - дані, розмір яких змінюється користувачем

Раніше в де-яких випадках рекомендувалось виділяти /boot, але зараз це вже не актуально, варто про це забути.

В такому випадку якщо якийсь користувач накачає фільмів до упору, то принаймні можна буде спокійно увійти в систему як root і все виправити. Або якщо файлова система пошкодиться. Або, на на де-яких фс, наприклад ext4, є такий ефект коли закінчуються inode - дуже неприємна проблема. Коротше - диверсифікація.

Крім того, на кожному розділу можна підлаштувати файлову систему по-своєму, наприклад, на var я люблю відключати журналювання. Хоча, для десктопу це скоріше іграшки.

swap намагаюсь розташовувати поблизу початку HDD, бо там HDD швидше, але це теж малопомітні оптимізації.

Ну, а далі думаємо. Наприклад, для якогось серверу я б для даних виділив би окремий розділ. А от на маленьких HDD (20Гб) я робив один розділ, бо там кожен байт місця на рахунку.

Розміри розділів. Взагалі, залежить від дистрибутивів. Може зробимо невеличке опитування?

Який в вас дистрибутив? Дайте вивід команди df -h

В мене Gentoo з KDE:
- / 25G, зайнято 20G -  у тому числі du -hs /usr/src = 2.3G і du -hs /usr/portage/distfiles/ = 6.6G , тобто те, що можна звільнити  в будь-який момент.
- /var 11G, зайнято 2.7G - в мене Gentoo і розмір визначався скільки хоче LibreOffice для компіляції: десь біля 6G . Да, /tmp є сімлінком на /var/tmp .
- swap 4G - я для swap виділяю 2*RAM, але коли памяті 4G і більше - то 1*RAM+1% (щоб не помилитися). Критерій - щоб гіпернейт робити.

Все інше - під /home.

Щодо таблиць: я використовую MBR де можна. Мабуть тому, що вона проста і підтримується скрізь; хоча може ще й тому, що я звик до неї. На HDD більше 3.7G MBR не можна використовувати, там GPT. З LVM ніколи не працював, да і не будо потреби.

Ще одна міні-оптимізація, яку роблю - вирівнювання розділів. Якщо коротко - запускати fdisk з ключами -c -u ; докладніше тут https://www.linux.org.ru/wiki/en/Выравнивание_разделов_диска .

Якось так.