Автор Гілка: Google запускає форму на "право бути забутими"  (Прочитано 11323 раз)

idontremember

  • Гість

Компанія Google запустила сервіс, що дозволяє європейцям на прохання знищувати особисті дані з результатів пошуку в інтернеті.

Напередодні Суд Європейського Союзу, провідна судова інстанція Європи, підтримав пропозиції про право користувачів "бути забутими" в інтернеті і заявив, що Google має відредагувати результати деяких пошуків у відповідності до побажань користувачів.

Згідно з постановою Європейського суду, на прохання інтернет-компанії повинні знищувати лінки на застарілу, недоречну чи неправдиву інформацію.

Пошуковик Google заявив, що буде оцінювати кожен запит і зважувати "право на приватне життя кожної людини з правом громадськості знати та поширювати інформацію".

"Під час розгляду вашого запиту ми перевірятимемо, чи результати включають застарілу інформацію про вас, а також, чи є суспільний інтерес в цій інформації", - сказано в спеціальній формі, яку заявники повинні заповнити, щоб інформацію про них знищили.

Google каже, що, ухвалюючи рішення, перевірятиме інформацію про "фінансові злочини, професійну недбалість, судимості або поведінку державних посадових осіб".

Раніше цього місяця Google отримав перші запити від користувачів.

Колишній політик, який знову намагається перемогти на виборах, попросив видалити посилання на статтю про його поведінку в офісі.

Чоловік, засуджений за зберігання зображень сексуальної наруги над дитиною, попросив видалити посилання на сторінки, де йдеться про його справу.

А лікар хоче, щоб серед результатів пошуку не було негативних відгуків від його пацієнтів. Більшість запитів у Британії, наприклад, надіслали колишні засуджені злочинці.



Суд Європейського Союзу розглядав позов іспанця, який скаржився на те, що подальше існування в пошуку Google оголошення про аукціон його помешкання, відібраного банком за несплату боргу, порушувало його право на приватне життя.

Google заявляв раніше, що вимога знищувати дані рівнозначна цензурі.

'Неадекватність'

Пошуковик стверджує, що не має контролю над інформацією, а лише пропонує посилання на дані, що містяться у відкритому доступі в інтернеті.

Комісар ЄС з питань правосуддя Вівіан Редінг привітала рішення Європейського суду, назвавши його перемогою "справи захисту особистих даних європейців".

"Постанова суду підтверджує потребу перенести нинішні правила захисту даних з "цифрової кам'яної доби" в сучасний комп'ютерний світ", - написала пані Редінг на своїй сторінці у Facebook.

У 2012 році Європейська комісія запропонувала нове законодавство, яке б дало користувачам "право бути забутими".

Законодавство вимагає від пошукових ресурсів відредагувати параметри пошуку в такий спосіб, щоб вони відповідали європейській директиві щодо захисту особистих даних.
---
Джерело тут.

---
Перед цими подіями була якісь судові справи і компанію гуголь зобов'язали видалити якісь пошукові результати. Знизу джерела є посилання.[/size]
« Змінено: 2014-05-31 10:33:49 від idontremember »

r00t x

  • Гість
Тільки я не зрозумів які саме лінки потрібно їм відсилати?

Після вводу пошукових слів у пошуковик та натиснення ентреру потрібно копіювати оту адресу з адресного рядка і саме її відсилати?

Чи кожне посилання з результатів пошуку потрібно вказувати???

Бо я скільки всього зайвого вивантажив до тирнетів.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Маразм, тепер януковий буде пухнатим зайчиком?

Відсутній Sahrex

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
В палиці два кінці. З одного боку коли в інтернеті твої фото голяка, а з іншого, як було замічено, Янукович стане "пухнастим зайчиком".
« Змінено: 2014-12-23 22:51:05 від Sahrex »

r00t x

  • Гість
ага. а я такого понаписував що самому іноді соромно за свою тупість та злість. я пробував щоб мене виключили з пошуку, аде  потрібно було іще вказувати якусь фігню ну шототіпа заакони країни чи шось таке.

Я подавав заявку на видалення результатів з пошуку тіпа я живу в Болгарії.

r00t x

  • Гість
ось іще
Франція оштрафувала Google за порушення "права на забуття"



Влада Франції оштрафувала Google на 100 тисяч євро за недотримання європейського закону про "право на забуття".

Як заявили у французькій Національній комісії з інформації та свободи (CNIL), штраф призначили за те, що корпорація не повністю видалила в своїх пошукових системах дані про людей, чиї заявки напередодні схвалила національна комісія.

Дотримуючись приписів європейських судів, компанія зробила дані про цих людей невидимими у разі пошуку з країн, де вони живуть. Але CNIL уточнила, що дані повинні бути видалені з пошукової системи Google незалежно від того, з якого домена здійснюється пошук.

Представник Google Ел Верні заявив, що французька комісія не має повноважень контролювати контент, доступний користувачам за межами Франції.