Автор Гілка: linux & SSD  (Прочитано 8549 раз)

v 2.1

  • Гість
Re: linux & SSD
« Відповідей #15 : 2014-09-24 16:07:04 »
1) Якщо є достатньо оперативки, то можна перенести tmp в ram.
Я раніше використовував просто для прискорення роботи компа.

tmpfs /tmp tmpfs noexec,nosuid,noatime,mode=1777 0 0

2) Якщо цей крок зроблено, то є сенс перенести кеш Firefox-а в tmp

Launch Firefox and enter about:config into the URL bar and press enter.
Right click and select New > String; enter browser.cache.disk.parent_directory as the name
and /tmp as the string value.

3) Також буде корисним монтувати розділи з noatime опцією, включно root
Лінукс записує на диск інформацію кожен раз коли читає файл. Для більшости користувачів це непотрібна інформація. Вимкнення цієї опції прискорить роботу диска і строк його роботи.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #16 : 2014-09-24 18:03:12 »
peinguin Молодець візьміть пиріжок, а тепер ЩЕ раз холера перечитайте цю тему що у мене ресурс обмежено!

І я геть не те питав.

Якщо вам кожні 2-3 роки купувати новий диск  нормально - то я купую раз і назавжди - у мене ще жоден не поламався.  

І так у мене не нова модель з безмежним строком дії. і ще раз  -я збираюсь використовувати його НА НОУТІ - подаруєте такий де можна два диски втулити?

Ясно чи струнко?

v 2.1 дякую
« Змінено: 2014-09-24 18:06:08 від djalin »

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #17 : 2014-09-25 10:24:55 »
Я чесно,не знаю чого ти так заморочуєшся на терміні роботи SSD ? Всі сучасні SSD мають показник (лічильник) залишкового життя ,лічильник записаних/прочитаних даних.. У Інтела цей лічильник у відсотках.. Маю 5и річний досвід роботи з ССД,правда специфічний...Всі диски(50шт) стоять на серваках з БД(тоб то на ССД живе БД). Для оптимізації(продовження ресурсу) ,робив наступне:

файлова система ext4 з обов'язковим вмиканням(або перевірити чи працює) TRIM і відповідним форматуванням під роботу з TRIM :mkfs.ext4 -E discard /dev/sd......, (як що чесно, то TRIM для БД малоефективний),
монтування розділу з опцією noatame,
зміна режиму оптимізації запису(стандартно планувальник орінтован  з під роботу зі звичайним HDD) ,тому в опціях завантажувача (grub,lilo) додаємо elevator=noop

Налаштуй згідно рекомендацій які ти сам знайшов та були озвучені в тій темі...Почни користуватись,слідкуй за показниками(лічильниками) SMARTa і буде тобі щастя і швидка робота з ССД

Принадність ССД в тому ,що  можна спрогнозувати вихід з ладу з великою точністю...Навіть не вихід з ладу, а неможливість запису.. 1 диск в мене вже відпрацював... Читай скільки хочеш,а от писати -зась !

При середньо статистичному навантаженні Інтел декларує 5 років..
« Змінено: 2014-09-25 10:49:17 від pawel_chk »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #18 : 2014-10-01 12:06:37 »
Все дуже просто - якщо гвинт через рік упаде - то це буде таки геморой - чи нє?

І так гвинт НЕ новий - тому там справа не в лічильнику, а дійсно  перестануть працювати  комірки. :-[

Принаймні мені буде жаль

а чим моніторити краще?

Ну мій звичайний працює вже більше 10-ти років... тому 5 мені дійсно мало. А скільки працював Ваш відпрацьований?
« Змінено: 2014-10-01 15:45:38 від djalin »

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #19 : 2014-10-01 18:42:21 »
Запусти SSD в роботу і відразу будеш бачити прогноз,який є абсолютно точний...  Не рівняй HDD та SSD.  Теоретично HDD вічний,а от SSD на разі ні і з тим потрібно змиритись...

От лінк на х-ки Інтрела  http://www.intel.ua/content/dam/www/public/us/en/documents/product-specifications/ssd-525-specification.pdf  20Г в день і він проживе в тебе 5 років, ти пишеш стільки?? ;)...

В нас перший хард прожив трохи більше 2х роки,але це не був Інтел.. Марку забув, був зроблнеий на базі якогось Самсунга ,якісь ноутбучний ноунаме в якого ресурс був помітно меньший від Інтеловського ,ми ризикнули і запхали його в досить навантажений сервак . Смерть його ми спрогнозували досить точно...

Загалом для ССД саме вбивче є запис великої кількості маленьких файлів...

Також пробували Інтел X25 серії по  800$за  шт(64Г) SLC технологія ,чесно - не аварто витрачати таки гроші...  На той час(2010р) вони були досить повільним в порівнянні з MLC технологією...
« Змінено: 2014-10-01 18:58:39 від pawel_chk »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #20 : 2014-10-05 23:34:51 »
на mageia в центріналаштуваннь ніц не показало - який у вас дистр?



Цитата
MLC, Multi-level cell= 10 000 раз

думаю його більш ніж реально вибрати, й набагато скоріше
« Змінено: 2014-10-05 23:40:37 від djalin »

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #21 : 2014-10-10 11:35:36 »
Тут не має значення дістр( останніх 12 р використовували Mandriva, вся лінійка) .
Достав smartmontools та побачиш повну картину S.M.A.R.T.


Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #22 : 2014-10-24 11:14:38 »
Спробую ще моніторити, загалом висновок такий, якщо грошей хоч дупою жуй, то можна й щорічно міняти (на жаль не мій випадок) - правда бекапи не забуваємо - краще в хмарі :)

А для себе подивлюся статистику й вирішу що з ним робити далі, в гіршому випадку буде мабуть папірус - дистр російський, чи просто паппі.. подивлюся ще - там гвинт уззається по мінімуму, або ж буде велика флешка.

До речі як варіант - як системний диск для тихохідного серверу...