Автор Гілка: Оновлення дуже старої версії Убунту  (Прочитано 3688 раз)

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Всім привіт

Останнім часом скйп приинив роботу в старих версіях Убунти, тож хочу оновити Убунту 11.04 до останньої версії, але ніц не вдється

radion@radion:~$ sudo apt-get dist-upgrade
Читання переліків пакетів... Виконано
Побудова дерева залежностей                
Reading state information... Виконано              
Обчислення оновлень... Виконано
Пакунки, які будуть залишені в незмінному вигляді:
  google-chrome-stable
оновлено 0, встановлено 0 нових пакунків, для видалення відмічено 0 пакунків, і 1 пакунків не оновлено.

radion@radion:~$ sudo do-release-upgrade -d
Checking for a new ubuntu release
No new release found

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #1 : 2014-11-02 15:30:09 »
скачайте відповідний дистр та запустіть інсталяцію, на кроці що уточнює як саме встановлювати має бути пункт - оновити.

Працювало при оновленні з 9.х до 10.04

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #2 : 2014-11-02 21:34:48 »
а інші варіанти присутні? Чи можна змінити в source.list дистрибутив ?

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #3 : 2014-11-03 00:14:42 »
а інші варіанти присутні? Чи можна змінити в source.list дистрибутив ?
дуже великий ризик проблем - наразі актуальна версія 14.04, яка дуже відрізняється за пакетною базою. Можна спробувати оновитися до 12.04 ось так:
sudo sed -i 's/natty/precise/g' /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
але такаж попереджаю - велася досить активна розробка Unity, успіх такого оновлення вам ніхто не гарантуватиме.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній Khariton

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #4 : 2014-11-03 21:44:30 »
я роблю оновлення більш практичним шляхом...)))

1. sudo dpkg --get-selections > sel.txt Зберігаємо перелік встановлених пакетів.
2. в файлі видаляю всі біблотеки та всілякі попутні пакети, що мені невідомі, або я знаю що це за пакет і від кого він залежить, залишаю лише те що мені треба. наприклад опенофс, гімп, инкскейп і т.д. по переліку.  Все що треба по залежностям воно саме встановить в новому релізі, тому прописувати різні біблотеки нема змісту, бо деякі з них вже можуть і не використовуватися в новому дистрибутиві.
3. якщо використовую сторонні репозиторії - зберігаю їх. вони знадобляться щоб встановити нові версії пакетів.
4. бекаплю /
5. інсталю новий дистр. мається на увазі, що /home в окремому розділі і ми його не форматуємо при встановленні та заводимо того самого користувача з тим самим UID.
6. Видаляю все що мені не треба з свіжевстановленного.
7. Прописую збережені репозиторії. оновлюю перелік пакетів.
8. встановлюю пакети що збережені в файлі. є багато варіантів як це зробити:
а) sudo dpkg --set-selections < sel.txt && sudo apt-get dselect-upgrade
проте в останніх релізах воно чомусь у мене відмовлялося це робити - може якісь огріхи засіли у мене в домашній теці, а може щось таки вже зламали.
б) Тому написав скрипт, що встановлює по 10 пакетів за раз з переліку пакетів. Це ще корисно, якщо мало місця в / і одразу встановити 2-3Гб пакетів немає змоги. Цей скрипт встановлює всі пакети але по черзі по 10 пакунків. після встановлиння чистить кеш і качає наступні 10...)))

#! /bin/bash

let N=1;
for A in $(cut -f1 sel.txt);
do
 echo
 echo $A
 echo
 sudo apt-get -y install $A;
 let N=$N+1;
 if [ "$N" -eq "10" ];
 then
  echo
  let N=1;
  sudo apt-get clean;
 fi;
done;

Запускаєте, що перший варіант, що другий і йдете пити каву...

Попередньо бажано зберегти ті конфіги які ви вважаєте за необхідне зберегти, або витягнете їх з бекапу, що зробили в пункті 4. У випадку коли щось пішло не так, або новий дистр - кака, то відновлюєте забекаплений / і вдаєте вигляд наче нічого не відбувалося...

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #5 : 2014-11-05 08:05:03 »
а інші варіанти присутні? Чи можна змінити в source.list дистрибутив ?
дуже великий ризик проблем - наразі актуальна версія 14.04, яка дуже відрізняється за пакетною базою. Можна спробувати оновитися до 12.04 ось так:
sudo sed -i 's/natty/precise/g' /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
але такаж попереджаю - велася досить активна розробка Unity, успіх такого оновлення вам ніхто не гарантуватиме.

Зробив так. Довго оновлювалося, потім запустився Unity, але якийсь недолугий. Пізніше взагалі перестав запускатися. Буду тепер ставити з нуля Убунту 14.10

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #6 : 2014-11-05 08:43:51 »
спробуй перевстановити десктоп, це може впорядкувати пакетну базу.
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktopякщо скаже що не встановлено, то
sudo apt-get install ubuntu-desktopubuntu-desktop - це метапакет (перелік посилань), який встановить усі пакети для робочого середовища Убунту.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #7 : 2014-11-05 19:42:17 »
дякую. Допомогло і скайп запустився

Відсутній Vitmar

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 182
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #8 : 2015-01-20 13:52:08 »
Вітаю шановне товариство!
Я тут на днях щедро чмирив сусіда віндусятника про його марнотратство в боротьбі з вірусами, після чергового віндусопаду. І мимоволі накликав на себе зайвий клопіт, бо він у відповіть нагрузив мене поставити йому LinuxMint і доказати мою правоту. Звичайно це б не проблема, як би не деякі перепони...
Отже ноут старий, BIOS з USB-образу не запускається, DVD не читає. Добре що хоч CD читає. Всі сучасні релізи на CD не поміщаються. Порився в неті і скачав старий реліз LinuxMint-10 i-386 на Gnome. Встановився чудово, але оновлення звісно не підтримуються, і до-встановити якісь корисні йому пакети (SKYPE) не вдається.
Підкажіть мені якісь корисні рішення, як мені тепер оновити йому LinuxMint до сучасної 17-версії, і при цьому не впасти лицем в ... :)

Відсутній Khariton

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #9 : 2015-01-20 14:09:09 »
Встановіть http://old-releases.ubuntu.com/releases/11.04/ubuntu-11.04-alternate-i386.iso а потім оновіться далі якщо вийде, проте є одна проблемка, якщо у вас буде ЦПУ, що вже в нових збірках не підтримуються, то можете отримати проблемку при дистроапгрейді...
Тому я б робив би оновлення лише шляхом оновлення пакетів.
А якщо дуже треба скайп 4.3+, то я б прописував репозиторій від скайпа(навіть якщо версія не та), ставив скайп, помічав його як неоновлюваний і прибирав би репозиторій з скайпом.

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #10 : 2015-01-20 15:51:00 »
Вітаю шановне товариство!
..., BIOS з USB-образу не запускається, DVD не читає. ...
Майже впевнени що можна запустити Live-USB. Робив таке на настільному компьютері 2004 року. Просто процес трохи складніший:
1. У розділі boot БІОСу знайти та увімкнути дозвіл на завантаження з USB-HDD (саме так для флешки) - на жаль точніше не пам`ятаю де це шукати
2. У розділі boot БІОСу встановити USB-HDD як перший завантажувальний пристрій Priority Boot Device, як на фото


Звісно що БІОС може виглядати інакше, але в принципі така можливість повинна бути.

Також після встановлення або системи - не забути повернути завантаження з вінчестеру як пріоритетне.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній Khariton

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #11 : 2015-01-20 18:23:49 »
в тому то й проблема що бувають біоси де такий трюк з USB-HDD для флешки не спрацьовує.
Доречі буває не спрацьовує на фронтальні ЮСБ-порти, а спрацьовує на задні...)))

Відсутній Vitmar

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 182
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #12 : 2015-01-21 10:39:31 »
BIOS передбачає завантаження з харда, CD, і змінних носіїв (мабуть дискет),  тому може хто має занички новіших релізів (ніж 10 версії) LinuxMint на CD або нетінстал-CD?
Або як варіант - встановлення по інтернету, працює Wi-Fi принаймні... чи це не реально?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #13 : 2015-01-21 13:19:51 »
А що завантажити ISO на відповідних сайтах не можна?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення дуже старої версії Убунту
« Відповідей #14 : 2015-01-21 13:21:28 »
Цитата
Зробив так. Довго оновлювалося, потім запустився Unity, але якийсь недолугий. Пізніше взагалі перестав запускатися. Буду тепер ставити з нуля Убунту 14.10
То замініть Unity на щось інше.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?