Автор Гілка: Посібник з Dual boot для Debian  (Прочитано 11550 раз)

keithfay

  • Гість
Посібник з Dual boot для Debian
« : 2015-02-05 10:02:53 »
Радий вам повідомити, що ми разом з xuser13 закінчили роботу над посібником!
Воно доступне за посиланням: http://docs.linux.org.ua/Інше/Встановлення_Debian_Linux_поруч_з_Windows_XP/.
Дякую за увагу!
« Змінено: 2015-03-12 01:22:12 від Re. »

Відсутній bosyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #1 : 2015-02-10 06:53:45 »
Хлопці, молодці що щось робите. Але можна трохи критики?
На кого розрахована стаття? На новачків? Якась вона мега ацьки велика. Фішка в тому, що ви не описали що таке virtualbox, і навіщо ви проводите дії саме у віртуалбоксі. Так що новачок може спробувати повторити за вами все по порядку, у virtualbox-і)
По факту ви в статті розказуєте як по порядку на голий жорсткий диск встановити спочатку вінду, а потім лінукс(дебіан). Вже відчуваєте? Ну і от я такий собі користувач вінди, який щось почув про лінукс, і хочу познайомитися з ним, відкриваю вашу статтю і дивлюся що треба все видалити. Подумаю всьо пропало, не буде мені лінукса.
Однозначно, мануал треба робити на прикладі системи з робочою віндою, з відрізанням місця від диску "д", і розміткою диску, заданням точок монтування для дисків "с", "д".
Плюс я наприклад користуюся убунтою вже 5,5 років з 10.04 і ні разу не робив собі окремий розділ boot. ви впевнені що читачу вашого мануала це потрібно? як на то пішло, то треба хоч пояснити навіщо..
В свій час я встановлював по мануалу для 10.04 рос. мовою, прогляньте:
http://help.ubuntu.ru/manual/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0_%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0
http://help.ubuntu.ru/manual/%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0

idontremember

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #2 : 2015-02-10 13:38:57 »
колись у мене були і Лінукси і віндовси і фряка на одному жд. я навіть десь собі підказку записував. Цю тему (створення мануалу по мультибуту) давно помітив, але ... нічого не писав.

Вся основна робота по організації мультибуту у мене була акцентована на зчитуванні 512 байт з завантажувального розділу встановленої системи та у редагуванні файлу boot.ini. В ньому і "підключались" потрібні 512байтні файли.

У фряці та такі собі слайси, тобто розділи в середині розділу. Я колись навіть створював опитування на тему скільки ос можна встановити на один жд - зараз неможу його знайти.

keithfay

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #3 : 2015-02-10 15:53:32 »
bosyi, дякую Вам за зауваження. Картинки лиш для того, щоб допомогти зрозуміти в чому суть, в коментарях написано що треба робити на реальному ПК. Статтю не розраховували на когось, я просто хотів поділитись досвідом. Врахую Ваші зауваги та додам попередження про те, що розглядається встановлення з нуля.

idontremember, я такі фігури вищого пілотажу іще не виконував :)

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #4 : 2015-02-10 16:17:12 »
Цитата
Фішка в тому, що ви не описали що таке virtualbox, і навіщо ви проводите дії саме у віртуалбоксі.
Я не знаю навіщо.

Цитата
окремий розділ boot
Щоб було. У випадку якщо є  LVM і завантажувач не вміє з LVM. У випадку якщо переміщується розділ з кореневою файловою системою (тільки я не впевнений чи потрібно буде в цьому випадку перевстановлювати завантажувач). Ну і звичайно пришвидшення завантаження. Тільки от я не знаю наскільки це мікрооптимізація.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #5 : 2015-02-11 16:12:15 »
Звісно, поради давати легше ніж щось робити самому. Тому цим і займуся.

"персонального комп’ютера" - просто комп’ютера.

Людина знайома з Віртуалбокс не потребує інструкції мультизагрузки. ;)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #6 : 2015-02-16 19:11:05 »
"Керівництво", а-а-а-а-а!!! Десь вперше за останній рік зайшов на ЛОУ, називається. Убили.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #7 : 2015-02-16 19:48:12 »
А-а-а-а-а-а-а-а-а-а!
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

r00t x

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #8 : 2015-02-16 21:29:00 »
"Керівництво", а-а-а-а-а!!! Десь вперше за останній рік зайшов на ЛОУ, називається. Убили.
Off-topic:
Заходь частіше - буде веселіше

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #9 : 2015-02-19 23:27:59 »
"Керівництво", а-а-а-а-а!!! Десь вперше за останній рік зайшов на ЛОУ, називається. Убили.
Кхм. +1 і щодо "вперше за останній рік" і щодо "убили".

P.S. Щирі вітання знайомим прізвиськам.
Читайте документацію - вона кермує.

keithfay

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #10 : 2015-02-20 17:33:07 »
v.2.1, замінив персональний комп’ютер на комп’ютер.

З приводу назви статті. Дійсно, перше що очікується - встановлення Linux поруч із уже встановленою Windows, а тут описуються встановлення Windows і Linux на один жорсткий диск. Як думаєте, чи варто міняти назву, яким чином можна покращити матеріал, не змінюючи його структуру?

r00t x

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #11 : 2015-02-21 01:31:54 »
і чому саме для Дебіан???

keithfay

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #12 : 2015-02-24 17:32:58 »
r00t x, назву цієї гілки я змінити уже не можу.
Можу внести зміни в статтю.
Чи варто змінювати назву статті?
Як можна покращити матеріал не змінюючи структуру статті?

r00t x

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #13 : 2015-02-24 22:24:42 »
та не треба нічого змінювати. просто, можливо(?), потрібно було назвати сттаю керівн по муьтиб для ЛІНУКС. Але якщо саме написано для Деби, то хай буде для Деби.
---
Зараз є більш актуальніші справи  ;), ніж починати спір рпо виправлення одного слова.

Валерій

  • Гість
Re: Керівництво по Dual boot для Debian
« Відповідей #14 : 2015-02-28 06:11:31 »
А чому саме "керівництво"? Хіба не "посібник" чи ж навіть "інструкція"?
"Керівництво" - це начальство в організації, або ті, хто керує якимось там діями. Чи в українській мові щодо цього зміни відбулися, а я й не знаю, бо сюди довго не заходив?