Автор Гілка: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?  (Прочитано 4914 раз)

gruz

  • Гість
Хочу:
- відкричаю в KDE (dolphin, krusader) FTP теку через ftp://username:password@site.com/public_html
- тицяю редагувати файл, відкриваю geany, редагую, зберігаю - все на віддаленому сервері.

Що виходить:
- при спробі відредагувати файл у geany відкривається тимчасовий файл у /var/tmp/kdecache/
- при його збереженні на сервері нічого не міняється.


Користування FileZilla не влаштовує, оскільки незручно обирати файли (у порівнянні з krusader), а головне - питає постійно підтвердження.
Пробував curlftp+unison - неймовірно повільно.

Так, як я хочу, працює з рідними для KDE KWrite чи Kate
Але мені треба саме з geany.

Підкажіть щось по справі. Не можу нічого нагуглити толкового.
Дякую.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #1 : 2015-03-01 13:20:33 »
Що виходить:
- при спробі відредагувати файл у geany відкривається тимчасовий файл у /var/tmp/kdecache/
- при його збереженні на сервері нічого не міняється.
У мене, коли завершую роботу з Geany, вискакує віконечко «Файл було змінено» від KIOExec із запитанням:
Цитата
Файл
ftp://username@site.com/public_html/test.txt
було змінено.
Хочете вивантажити зміни?
Якщо натиснути кнопку «Вивантажити», то файл на сервері оновлюється.

Розумію, що це не зовсім те, що хочеться. Але як обхідний варіант підійде? Чи у Вас так не працює?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

gruz

  • Гість
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #2 : 2015-03-01 14:42:04 »
Закривати geany - не варіант

Де кнопка "вивантажити"? Не бачу такої у geany

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #3 : 2015-03-01 19:29:35 »
Не в Geany. Кнопка в згаданому вище діалоговому вікні KIOExec.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #4 : 2015-03-01 19:47:16 »
Ще згадав… Може, змонтувати віддалену файлову систему локально, наприклад, за допомогою SSHFS? Потім з файлами на сервері можна працювати так само, як з локальними.

Ось нашвидку знайшов, що в людей це працює ніби з Geany: Edit files on remote server with geany (англ.).

Можливо, curlftp+unison, які Ви згадували, — це той самий підхід. Перепрошую, я з цим не працював. SSHFS пробував, працює цілком пристойно, неймовірної повільності не помічав. Правда, я не пробував Geany разом з SSHFS.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

gruz

  • Гість
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #5 : 2015-03-01 21:57:10 »
SSHFS передбачає SSH доступ. А його як раз нема. Коли був, то я unison'ом все робив (автоматичний запуск юнісона при зміні будь-якій зміні). Але SSH нема.

Тому питання саме про FTP.

Закривати Geany кожен раз, коли я зберігаю файл - не варіант звісно.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #6 : 2015-03-02 12:04:07 »
Зрозумів. Я думав, якщо це не працює, то можна взагалі інші варіанти пропонувати. :-)

Тоді FTPFS. Я правильно розумію, що curlftp, який Ви згадували, це CurlFtpFS - A FTP filesystem based on cURL and FUSE? Тоді навіщо взагалі потрібен Unison? Принцип той самий, якщо я правильно зрозумів: змонтувати віддалену файлову систему локально. Якщо доступ по SSH — використовуємо SSHFS (чи щось аналогічне), доступ по FTP — використовуємо CurlFtpFS (чи щось аналогічне).

Схоже, що іншого виходу немає. Бо навіть в офіційних ЧаПах Geany написано: «Geany doesn't support any remote file editing. But you can easily mount remote filesystems through FTP, SSH or whatever with Fuse or LUFS».

Ну, або інший варіант — копати все ж таки в сторону KIO. Якщо вона може після завершення роботи Geany перепитати, чи треба вивантажити файл на сервер, і потім вивантажити, то теоретично можна зробити, щоб Geany кожного разу, коли зберігає файл, звертався до KIO із запитом на оновлення файла на сервері.

Така поведінка (завантажити файл у локальний каталог, а після завершення роботи оновити на сервері) не специфічна для Geany. Я взагалі його не використовую (встановив тільки для експерименту). Наприклад, так само поводиться Emacs.

Я точно не знаю, але підозрюю, що KWrite і Kate теж використовують KIO. Але там це відбувається якось «плавно»: зберіг файл — він оновився на сервері.

Точніше, Geany та Emacs нічого не знають про KIO. Його використовує Krusader, а коли редактор завершив роботу, Krusader звертається до KIO, щоб оновити файл. Якщо навчити свій редактор при збереженні файла звертатися до KIO, то він буде працювати так само, як KWrite і Kate.

[Як на мене, цей варіант значно складніший, ніж SSHFS чи FTPFS. Але хтозна…]
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

gruz

  • Гість
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #7 : 2015-03-02 12:10:57 »
CurlFTPFs неймовірно повільний, до неможливості користуватись. При чому простий FTP чи SFTP через скажімо FileZilla працює швидко.

Я думав над тим, чому рідний KDEшний редактор типу KWrite зберігає на FTP, а гномівський Geany - не хочу. Але як змусити Geany інформувати KIO про збережений файл - не знаю навіть з чого почати пошуки.

Наразі в мене тупік.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #8 : 2015-03-02 12:48:35 »
CurlFTPFs неймовірно повільний, до неможливості користуватись. При чому простий FTP чи SFTP через скажімо FileZilla працює швидко.
Якщо це особливість його реалізації, то, може, інші варіанти працюють краще: fuseftp чи LUFS?

Я думав над тим, чому рідний KDEшний редактор типу KWrite зберігає на FTP, а гномівський Geany - не хочу. Але як змусити Geany інформувати KIO про збережений файл - не знаю навіть з чого почати пошуки.
Тут, на жаль, нічого не можу сказати, крім загальних фраз. Якщо є можливість писати якісь макроси у Geany, то повісити на кнопку/комбінацію клавіш простенький макрос:
1. Зберегти файл.
2. Викликати KIO.

Є ще бібліотека GIO. Але, враховуючи відповідь у ЧаПах, треба розуміти, що Geany її не використовує? Бо якби використовував, то можна було б просто сказати Geany: «Відкрий мені файл ftp://username:password@site.com/public_html/test.txt». Але воно так не працює, правильно?
« Змінено: 2015-03-02 12:50:53 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

gruz

  • Гість
Re: Як у geany під KDE редагувати файли по FTP?
« Відповідей #9 : 2015-03-03 23:47:35 »
Warning: LUFS is no longer in active development. You should use CurlFtpFS instead.

По ходу наразі fuseftp, LUFS перетоврились на curltfpfs. Принаймні я так зрозумів з гуглінга.

Якби знати, як викликати KIO - тоді можна пробувати. Але, не уявляю.