Опитування

Що обрати?

Debian
4 (17.4%)
*buntu
7 (30.4%)
Mageia
4 (17.4%)
Інший дистр - вкажу в коментарях
7 (30.4%)
Де я?
0 (0%)
Лопата
1 (4.3%)

Проголосувало: 18

Автор Гілка: Дистибютив для офісного планктону  (Прочитано 17014 раз)

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Вітаю, хочу оскільки йде таки Україна до Європи - хотілось би обрати щось таке щоб середньостатистична  офісна істота могла користуватись з максимальною зручністю та мінімум клопотів.

Завдання поставити бухгалтерію чи щось  ще спеціалізоване не стоїть.  Але треба б якась інструкція й максимальна підтримка заліза.

Що порадите?

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #1 : 2015-03-27 11:45:04 »
оберіть те що найбільш розповсюджене, найбільш перекладене, і найбільш згадуване. убунту.
Головне потім знайти адміна який то все налаштує  і підтримуватиме. І щоб наступний адмін (коли перший звільниться) зміг то все легко далі підтримувати.

не дуже ясно до чого тут Європа.

Відсутній xdevelnet

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #2 : 2015-03-27 13:06:30 »
Цитата
Але треба б якась інструкція й максимальна підтримка заліза.
підтримка заліза залежить від ядра. Сучасні дистрибутиви мають відносно останні стабільні ядра.

Краще linux mint. Ubuntu то, звичайно, добре, але з Unity проблем можна набратися, причому у багатьох аспектах

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #3 : 2015-03-28 11:57:36 »
Європа - до ліцензійнсті :)

Мінт теж не бездоганний

Я зараз вагаюсь між mageia & Lubuntu

З одного боку приємні спогади коли вона була ще мандрівою та рідні середовища на одному дівіді.

З іншого - таки найбільша розповсюдженість убунти та відсутність проблем з уніті.

Принаймні у мене, але якийсь занадто примітивний інтерфейс - от і вагаюсь.

Не останню роль грає підтримка принтерів - ну ви зрозуміли, але тут тре досвід - а у мене його багато немає.

« Змінено: 2015-03-28 14:03:33 від djalin »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #4 : 2015-03-28 14:09:19 »
Почитав про мінт - нє щось не хочеться

Цитата
Крім збору пожертвувань та спонсорської допомоги, дистрибутив активно використовує механізми, при яких пошукові запити або покупки в інтернет-магазині приносять певні кошти за партнерськими програмами. Оскільки основний дохід дистрибутива складається з перерахувань за рекламу, показану в деяких пошукових системах, прийнято рішення прибрати з дистрибутива всі пошукові системи, які не бажають ділити прибуток, отриманий за рахунок користувачів Linux Mint

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #5 : 2015-03-28 15:28:30 »
Та ла-а-а-дна. Нормальний бузінесс.Ще можете глянути на openSUSE. Але він якийсь місцями дивний і нестабільний.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній sizonov_stas

  • Новачок
  • *
  • дописів: 19
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #6 : 2015-04-01 01:09:40 »
Почитав про мінт - нє щось не хочеться

Цитата
Крім збору пожертвувань та спонсорської допомоги, дистрибутив активно використовує механізми, при яких пошукові запити або покупки в інтернет-магазині приносять певні кошти за партнерськими програмами. Оскільки основний дохід дистрибутива складається з перерахувань за рекламу, показану в деяких пошукових системах, прийнято рішення прибрати з дистрибутива всі пошукові системи, які не бажають ділити прибуток, отриманий за рахунок користувачів Linux Mint

[proofmode]Звiдки цитата?[/proofmode]

Відсутній anatolijd

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 325
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #7 : 2015-04-06 13:33:04 »
Ще раз кажу, встановити один раз то дурниця, а далі супроводжувати - найбільша складність.  


складіть собі список типових завдань, який вам задавали/зададуть офісіні працівники:
- підключити прінтери,
- віддалений робочий стіл,
- додати в домен,
- підключитись до шарених дисків на іншій машині (запамятати пароль, скинути пароль)
- java\flash встановлення і апдейт,
- пасянскосинка,
- тощо...

,  і спробуйте загуглити варіанти їх рішення для вибраного вми дистрибутиву.
Якщо не знайдете рішення на першій сторінці результатів пошуку - викидайте дистр і пробуйте інший, щоб в майбутньому не довелось витрачати свій час на непотрібні дослідження.

Відсутній psihnofrost

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
  • ARCHlinux hd7770
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #8 : 2015-04-09 18:10:27 »
може Debian GNU\Hurd
мені легше, буде з ким спілкуватися))
.
Це жарт не треба на мене так дивитися...
« Змінено: 2015-04-09 18:11:11 від psihnofrost »
Як парость виноградної лози, плекайте мову… (М. Рильський)

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #9 : 2015-04-13 10:08:23 »

[proofmode]Звiдки цитата?[/proofmode]

з вікіпедії: http://uk.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint


Щодо принтерів, отут і найбільші вагання, зазвичай купується найдешевше лайно яке не дуже дружить з лінуксом, от і питаю де підтримка їх краща?

В убунту наприклад не зміг підключити МФУ - а експериментувати мені не дали.

може Debian GNU\Hurd
мені легше, буде з ким спілкуватися))
.
Це жарт не треба на мене так дивитися...

Можливо, але флеш... а інколи він дуже потрібен - я наприклад сходу не поставив - довелось таки гуглити :)

а взагалі ... якщо підтримка заліза там краща ніж у убунти чи мажеї - то чому ю і ні?
« Змінено: 2015-04-13 10:13:51 від djalin »

Відсутній psihnofrost

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
  • ARCHlinux hd7770
Debian GNU\Hurd
« Відповідей #10 : 2015-04-15 08:20:25 »
О, я гадаю через пару десятків "баг-репортів" може і буде краща підтримка ::)
Як парость виноградної лози, плекайте мову… (М. Рильський)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #11 : 2015-04-29 21:53:51 »
Юзаємо fedora kde spin x64 проблем майже ніяких.. всі що з'являють вже вирішуються в автоматичному режимі самі по собі.. :) Зручно.. просто..  Єдине це треба компи добре прокачати в плані оперативки.. бо зараз лишилися не переведеними на fedora старі компи з 2 ГБ оперативки і 2-х ядерними процами,  бо працюють гальмуючи не хило.. тому ломаємо голову що на них поставити.. чи де по дешевці оперативи придбати..  навіть єдиний що знайшовся ноут з одноядерним процом але з 4 гб оперативи працює в раз п'ять шустріше.. Тож >= 4 ГБ оперативи і вперед..

P.S. Пробували бубни.. нащадки бубнів типу мінт.. і зупинилися на fedora kde spin бо реально на ній проблеми вирішуються без трьох рівневих костилів та гальм, а не так як на бубнах..
P.P.S. Mageia пролетіла бо виявилася менш стабільною ніж fedora..
« Змінено: 2015-04-29 21:55:47 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #12 : 2015-05-02 23:26:25 »
А що там таке запускається на тих ПК? Браузер гамає оперативку і система лізе в область підкачки?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній psihnofrost

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
  • ARCHlinux hd7770
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #13 : 2015-05-03 15:59:24 »
я використовую Debian GNU\Linux з XFCE на CPU 750MHz ddrsdram 1536mb
а ось дистрибутиви що у гільці Debian якось підтупляють це правда (чи мені так щастить з ними),
сусіду на старий комп’ютер ставив Ubuntu з XFCE відуха в нього Radeon 9550 дуже погано працювала ОС, а після встановлення Debian з XFCE комп’ютер прям як новий став))  
а ще мені подобається Slackware гарна річ,

я раджу чи Debian GNU\Linux чи Slackware (якщо є люди що його налаштуєть) чи Gentoo (якщо є люди що зроблять все ідеално)
« Змінено: 2015-05-03 16:06:49 від psihnofrost »
Як парость виноградної лози, плекайте мову… (М. Рильський)

Відсутній xdevelnet

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Дистибютив для офісного планктону
« Відповідей #14 : 2015-05-11 18:09:17 »
Почитав про мінт - нє щось не хочеться

Цитата
Крім збору пожертвувань та спонсорської допомоги, дистрибутив активно використовує механізми, при яких пошукові запити або покупки в інтернет-магазині приносять певні кошти за партнерськими програмами. Оскільки основний дохід дистрибутива складається з перерахувань за рекламу, показану в деяких пошукових системах, прийнято рішення прибрати з дистрибутива всі пошукові системи, які не бажають ділити прибуток, отриманий за рахунок користувачів Linux Mint
Вікіпедію пишуть такі самі люди як і усюди. Замість того, щоб явним чином вказати на те, що вбудований firefox містить плагін, який дещо змінює пошук в google (для СНД не змінює) вони пишуть "дистрибутив використовує механізми". Я, звісно, розумію, що хвороба 21 століття - це "журналіст покусав вченого", і залякувати людей дуже приємно, але треба ж мати якісь межі. В котрий раз бачу повну некомпетентність у вікіпедії. Краще б згадали історію з amazon і убунтовським unity.

P.S. Плагін у себе давно викинув. Проблем не маю.