Автор Гілка: Аналог актіве діректорі але лише для лінуксу  (Прочитано 1925 раз)

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Власне що цікавить:
  • Теки користувачів та загальна шара
  • Пошта внутрішня/зовнішня
  • Керування користувачами (щоб я їх створив на сервері, а заходити вони можуть з будь-якої машини)
  • Можливо інсталяція софту та загальні налаштування

Власне чи є спеціальні дистри чи робити це окремим софтом? якщо так то яким?

Що з цього влагалі реально?

Планується використовувати на усіх машинах ubuntu/debian.

Дякую.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Це все реально. Але прийдеться налаштовувати вручну.
Щоб postfix брав юзерів з БД, це доволі просто, там sql запит вписуєте.
Самба теж з БД вміє юзерів брати.
А от логіном не займався, але, думаю, це взагалі має бути з коробки.
Інсталяція софта - теж не займався але з коробки щось точно має бути.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
а конкретику б...

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Для початку заводимо на сервері LDAP, можна ще й причепити Kerberos. Це дасть нам централізовану авторизацію. Доведеться також зробити автоматичне створення $HOME чи їх монтування по NFS. Таке (автомаунт) робив ще на іспиті по RHEL 5 у 2009-му.
Пошта — так само, дивимось що там можна зав'язати на LDAP (власне, зараз це може кожен поштар).
Налаштування-встановлення софта — тут складніше. Треба дивитись на усілякі Puppet, SaltStack, тощо. Їх поєднувати з LDAP мені не доводилось.

Але головним пунктом все одно лишиться LDAP. Можна взяти як звичайний OpenLDAP та прикрутити до нього щось на зразок GOsa, або взяти щось вже з GUI, на зразок 389 Directory Server.
Ще можна взяти той самий Kolab, це одразу буде LDAP та пошта.

У будь-якому разі, я не бачив некомерційних рішень, що робили б усе це одразу. Лише комерційні версії SUSE та Red Hat.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
Налаштування-встановлення софта — тут складніше.
Це можна зробити за допомогою локального репозиторію пакетів.  В репозиторій додається пакет який робить всі необхідні налаштування.  Потім цей репозиторій додається на клієнтах і встановлюється пакет.  Пізніше, якщо треба змінити налаштування клієнтів, то оновлюється пакет в репозиторії, а клієнти автоматично звантажують його, наприклад, за допомогою cron-apt.
Best regards,
nickat

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Теж варіант, але мені використання спеціалізованих засобів подобається більше. Якось воно «правильніше».
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.