Автор Гілка: трансліт-латиниця  (Прочитано 3764 раз)

Відсутній proger

  • Новачок
  • *
  • дописів: 18
  • Карма: +0/-0
трансліт-латиниця
« : 2016-03-30 03:16:43 »
да. я знаю , це фу, мене вже зафукали "нацикі" і історики і просто мовознавці.
але .
шукається більш-менш якісна пророблена схема фонетичного трансліту-латиниці :
- бажано без умляютів (діакритики)
- фонетична (а не те, що ми маємо офіційно)

цілі:
- мати українську без кирилічної розкладки
- мати можливість автоматичної транслитерації (умовно , я пишу на телепоні латиницею, отримую нормальну мову і навпаки)
- більш-менш подібність до інших слов’янських мов (польскої, чешської та інше)

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #1 : 2016-03-30 11:58:27 »
Off-topic:
Шліть їх усіх лісом, ваше питання — вирішення технічної проблеми, а не їх уявних філолого-політичних

Якщо я вірно зрозумів, вам треба оце: http://www.azhagi.com/
« Змінено: 2016-03-30 12:04:16 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній proger

  • Новачок
  • *
  • дописів: 18
  • Карма: +0/-0
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #2 : 2016-03-30 14:50:02 »

Якщо я вірно зрозумів, вам треба оце: http://www.azhagi.com/

ну мене на початку більше цікавить схема "букв". тобто як у латиниці найбільш якісно представити усі наші ї г ь та інше

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #3 : 2016-03-31 02:41:27 »
Off-topic:
Шліть їх усіх лісом, ваше питання — вирішення технічної проблеми, а не їх уявних філолого-політичних

Якщо я вірно зрозумів, вам треба оце: http://www.azhagi.com/

Їм треба сепаратиський рух на Закарпатті влаштувати. Вони мені розказують що раз я лемко, то я не українець, хоча в Словакії нас російські комуняки грабанули і переселили саме за те що ми українці. Вже навіть влаштували «Всесвітній конгрес Лемків», п?*((и.
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #4 : 2016-03-31 11:17:59 »
Їм треба сепаратиський рух на Закарпатті влаштувати. Вони мені розказують що раз я лемко, то я не українець, хоча в Словакії нас російські комуняки грабанули і переселили саме за те що ми українці. Вже навіть влаштували «Всесвітній конгрес Лемків», п?*((и.

Як на мене то очевидний факт, що українська нація просто складається з декількох субетносів які не є окремими націями й існують у середині української нації, мабуть щось подібне є у німців та й не лише, мені здається, що у 20-х роках минулого сторіччя було зроблено корисне починання яке було задушене російськими комуняками, а саме харківський правопис, особисто я не прибічник впровадження латинки(саме з історичних причин) але також вважаю, що вона має право на існування у системі української абетки, якщо є такий попит то його потрібно спрямувати не у сепаратистський рух, а виділити для нього загальнонаціональну нішу. Доречі дякую за відкриття для мене, я не знав, що словацьких лемків теж переселяли, про польських відомий факт, а от щодо словацьких було-би цікаво почитати...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #5 : 2016-03-31 22:52:24 »
Як на мене то очевидний факт, що українська нація просто складається з декількох субетносів які не є окремими націями й існують у середині української нації, мабуть щось подібне є у німців та й не лише, мені здається, що у 20-х роках минулого сторіччя було зроблено корисне починання яке було задушене російськими комуняками, а саме харківський правопис, особисто я не прибічник впровадження латинки(саме з історичних причин) але також вважаю, що вона має право на існування у системі української абетки, якщо є такий попит то його потрібно спрямувати не у сепаратистський рух, а виділити для нього загальнонаціональну нішу. Доречі дякую за відкриття для мене, я не знав, що словацьких лемків теж переселяли, про польських відомий факт, а от щодо словацьких було-би цікаво почитати...

Українці складаються з дев'яти племен, кожне з яких має менше 10% від кількості. Загалом, ми є слов'янами. Для прикладу, словаки — одне плем'я в основі, поляки — два, які мають приблизно 50% разом, і т.д.
Назва «Україна» з'явилася коли поляки почали будувати лінії укріплень для захисту від набігів татар. «Україна» означає територію з укріпленнями та укриттями, а не якусь національність. Назва Русь (грецькою Росіа), пішла від назви одного з племен: русів, які пізніше стали називатися козаками. Так «Русь» трансформувалася в «Україна земля Козаків», потім у просто «Україна».

Раджу почитати книжку «Чужинці про Україну» — там багато цікавого. Зокрема є згадка про «Маджака» — короля Волинани (Волині), від яких пішли всі слов'яни.
« Змінено: 2016-03-31 23:12:38 від lvm »
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #6 : 2016-04-01 03:42:31 »
Українці складаються з дев'яти племен, кожне з яких має менше 10% від кількості.

Хм-м математика тоді не сходиться, якщо дев’ять племен то принаймні одне має складати більше 10 відсотків від загальної кількости....Бо коли скажімо усі племена по 9-ть відсотків тоді маємо 81 один відсоток замість 100

пішла від назви одного з племен: русів, які пізніше стали називатися козаками.

Ну тоді я мабуть козак, хоч то й не дивно бо живу на землях колишньої Буго-Гардівської паланки Запорізької Січі, втім десь воно те плем’я з цих земель мабуть поділося бо ніхто себе наразі тут козаками не кличе, мож усі переселилися на Кубань ? Хоча навряд але факт залишається фактом зараз тут ніхто козаками не називається, а там звуться й досі.....

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #7 : 2016-04-01 13:37:55 »
Off-topic:
Оце людина спитала поради по технічному питанню.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #8 : 2016-04-01 16:20:26 »
Off-topic:
Оце людина спитала поради по технічному питанню.
ЛОУ повертається до норми - топікстартер про латиницю, а йому про краніометрію і інші всякі копфмессунген.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #9 : 2016-04-01 17:35:51 »
Хм-м математика тоді не сходиться, якщо дев’ять племен то принаймні одне має складати більше 10 відсотків від загальної кількости....Бо коли скажімо усі племена по 9-ть відсотків тоді маємо 81 один відсоток замість 100
11 відсотків складають зукраїнізовані представники інших народів: греки, євреї, німці, татари, поляки, румуни, молдавани, литвини, і т.д.
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: трансліт-латиниця
« Відповідей #10 : 2016-04-01 19:29:32 »
Хм-м математика тоді не сходиться, якщо дев’ять племен то принаймні одне має складати більше 10 відсотків від загальної кількости....Бо коли скажімо усі племена по 9-ть відсотків тоді маємо 81 один відсоток замість 100
11 відсотків складають зукраїнізовані представники інших народів: греки, євреї, німці, татари, поляки, румуни, молдавани, литвини, і т.д.
Off-topic:
До речі, так! Зараз у KDE близько 5-6 україномовних розробників. Серед них, один німецького походження і один в’єтнамського. (Я серйозно.)
« Змінено: 2016-04-01 20:00:39 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law