Автор Гілка: Переклад нового форуму  (Прочитано 8415 раз)

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Пропозиції, щодо розвитку форуму
« Відповідей #30 : 2016-04-02 18:55:12 »
слово "фейсбук" вже ввійшло в українську мову
Та не ввійшло ж, я, наприклад, пишу так лиш коли ліньки розкладку перемикати.
чому "куки" потрібно спотворювати до "пічєнья" або "будячків"?
Хрестоматійний приклад — чехи, у яких навіть "computer" не "компʼютер", а "рахувалка" (дослівно).
Тому що свої сформовані слова завше кращі за запозичення.
І вам, напевне, невідомо, але перша стадія вимирання мови — це використання запозичень з інших мов замість власного словотвору.

"фейсбук" повинен стати "пикокнижкою"?
Власні назви не перекладаються

(не пойняв  я цього питання).
Я мав на увазі, що переклад слова cookies однаково стосується як веб-сайтів, так і ПЗ.
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Koljan

  • Гість
Re: Пропозиції, щодо розвитку форуму
« Відповідей #31 : 2016-04-02 20:32:02 »
Якщо це вважати вдалим, то наступним кроком має бути використання нецензурної лайки.

Не пересмикуйте, слово у досить лагідній формі й вдале бо точне адже аватар за суттю й означає якесь індивідуальне зображення і краще якщо то саме обличчя, ніхто-ж не каже що потрібно писати мармиза, а от щодо великої любови до іноземних слів то тут якраз і криється небезпека лайки

Koljan

  • Гість
Re: Пропозиції, щодо розвитку форуму
« Відповідей #32 : 2016-04-02 20:39:30 »
Хрестоматійний приклад — чехи, у яких навіть "computer" не "компʼютер", а "рахувалка" (дослівно).

Доречі історична доля чехів досить подібна до історичної долі українців, були часи коли чеська мова була лише у селах, чехи були дуже знімеччені, я не вважаю, що ми повністю маємо повторювати досвід чехів але повчитися в них є чому

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Пропозиції, щодо розвитку форуму
« Відповідей #33 : 2016-04-04 08:52:29 »
M.: Тему відокремив, щоб залиши оригінальну тему в технічному руслі.
Чим погане... Голодні люди на них реагують трохи неочікувано.  ;D
До того ж, мало. Як щодо бургерів? Чи, хоча б канапок?
Шановні колишні модератори, хоча би не лінувались вносити повідомлення в межах offtopic, якщо є бажання поглузувати. Вважатиму це першоквітневим приходом.