Автор Гілка: Створення PDF-файлу із відсканованих зображень  (Прочитано 7949 раз)

Відсутній Dars

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Шановне товариство!

Може хтось підказати утиліту, яка б створювала pdf-файл із "пачки" сканованих зображень? Беру участь у волонтерському проекті, результат сканування потрібен саме у pdf-форматі (з мінімальною післяобробкою та без шару розпізнаного тексту), щоб отримані документи можна було переглядати он-лайн. Саме тому не підходить DjVu. Для вікон знайшов doPDF printer та STP (Scan To PDF). Встановлений Linux Mint, не має бути проблеми, як встановлювати, аби тільки знати утиліту..

Поки що вдома сканую, а на роботі по-трохи конвертую. Буду вдячний за будь-які корисні поради.
« Змінено: 2016-04-24 00:25:28 від Dars »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
ImageMagick/GraphicMagic, або будь яка утиліта яка друкує графічні файли: вивід спрямувати в PostScript, який потім перетворити в pdf. Зауважте, що вам доведеться вказати роздільну здатність або розміри, з якими виводити зображення на друк (в pdf), так як роздільна здатність і розміри у графічних файлів дуже різні. Те що підходить для екрану, не завжди підходить для друку. Роздільна здатність екрану (стандартна) - 96DPI, струменевого принтера — приблизно 150DPI, лазерного — 300, 600, 1200 DPI і вище. PDF орієнтується на 300-600 DPI, де векторна графіка є кращим варіантом ніж піксельна. Зображення в 300 чи більше DPI займають дуже багато місця, тим більше у вигляді бітмапа без стиснення. 4 мегапікселя — це приблизно A4 в 300DPI. 8 мегапікселів — це або A3 в 300DPI, або A4 в 600DPI.

Ось створення pdf через ImageMagick/GraphicMagic з 180DPI (фотки в 180DPI були зроблені, найменше що в мене було):

convert IMG_6729.JPG IMG_6730.JPG IMG_6733.JPG  -alpha off -density 180 -set units PixelsPerInch test.pdf
[Fedora Linux]

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
convert IMG_6729.JPG IMG_6730.JPG IMG_6733.JPG  -alpha off -density 180 -set units PixelsPerInch test.pdf
Як так вийшло, що на вході три файли, але у PDF-файлі тільки дві сторінки (два зображення)?

Off-topic:
Де це знімали, якщо можна поцікавитися? Бо перша думка, що на першій світлині -- Чорнобиль. Але на другій, здається, те саме місце, тільки з іншого боку. І вже на Чорнобиль не схоже.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
PDF не влазив на форум, так що я один малюнок викинув.

А на фотографіях Львів. На першій — фото околиці з Високого Замку (тестував навісну оптику для телефонів, порівнював як фоткає фотік із 20х зумом проти телефону з 6х навісним телеоб'єктивом). На другій — мій велосипед на Високому Замку.
[Fedora Linux]

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Так просто!? А я вже подумав, що то якась містика. Варто було й приклад відповідно поправити: третій файл теж викинути.

О, я переплутав Львів з Чорнобилем! :-)

Дякую за пояснення.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Dars

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
В мене все вийшло. Тепер трішки бавлюся із зображеннями, щоб отримувати не такий великий результуючий файл отримувати.