Автор Гілка: Linux: за і проти  (Прочитано 44551 раз)

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #15 : 2004-10-05 05:41:32 »
Надзвичано поверхова стаття. Для мене цілком незрозуміло як можна вихваляти ОС (Win 98, Win ME), котрі виконують всі програми з правами адміністратора. Будь-хто обізнаний з інформатикою та програмуванням знає наскільки небезпечні такі системи. А щодо їхньої стабільності ... завдяки їм голубий екран став називатись "екраном смерті". А тепер, якщо у вас Win 2000, необхідно благати дядька Біла портувати SP2 з Win XP.
Ще одна річ, яка мені дуже не подобається у статті, - автор з насмішкою відноситься до стану українізації Лінакса, у той час як українських Win, здається, взагалі не існує.
Принаймні я і подібні до мене можуть і стараються вдосконалити і розширити українізованість Лінакса, а вам знову ж таки треба покладатись на ласку дядька Біла.
І взагалі, тема цієї дискусії "Linux: за і проти" не має нічого спільного з тим які у когось "чудові" Вікна.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #16 : 2004-10-05 12:10:11 »
Не забуваймо що стаття 2002 року.
Але насправді я не бачив жодного (!) компьютера, де б Linux працював з пристойною для користувача швидкістю (в графічному, а не консольному режимі). А адміни (принаймні, декілька) у нашій конторі працюють під Linux, тому можу дивитися, як працює Linux, налаштований на швидкодію. Я мовчу про перевірку правопису. Я мовчу про кліпборд. Я мовчу про те, що софту (пристойної якості) під Linux мінімум, та й той мінімум працює (і непогано) під Windows. Зробіть, нарешті, нормальну ФС, що не падає після reset. Зробіть нормально працююче переключання клавіатури. Навчіться робити з кодуваннями (з якої статі в XMMS таги mp3-файлів перекодуються частково правильно, а частково в абракадабу?). Зменшість кількість хламу, що йде в дистрибутивах. Зробіть нарешті нормальну систему інсталяцій, щоби встановлюючи пакет мені не приходилося тягнути візок ліб. І тоді може кількість користувачів Linux перевищить 2 %
Слава Україні!

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #17 : 2004-10-05 14:11:04 »
А нащо мені Біла благати? Він SP5 для Win2k й сам випустить. До речі, й досі виходять оновлення для Win98. А тепер - в мене (наприклад, хоча 98 в мене немає дуже давно) Win98. А у вас - наприклад RH 5.2 (чи й нижче, не памятаю, який там був у 98). Що мені потрібно, щоби оновити систему (є unOfficial SP 1.6 для Win98, що є збіркою фіксів від МС, якісь ентузіасти збирають) - у Win98 - нічого, у Linux простіше буде встановити заново, бо треба буде послідовно оновлювати gcc, ядро, glibc. Скільки треба буде мені звантажити мегабайт?
Щодо українізації Linux. Я сам займався певний час українізацією OO.org (можете до речі подивитися - якісь переклади лежать на вашому сайті). І зрозумів, що нічого путнього з цього не вийде. Тому сподіваюся на Біла. Він он і Офіс 2003 український випустив, і українізатор WinXP, і ЛонгХорн був нативно україномовний. А що чекати від лінуксоїдів?
Слава Україні!

Відсутній S@B@K@

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #18 : 2004-10-05 17:17:59 »
З хламом у дистрибутивах я з тобою Не згодний! Тому що Лінукс система для великого кола користувачів, комусь потрібний захист, комусь красивий десктоп... а якщо тобі не подобається якийсь з дистрибутивів - хто тобі заважає створити свій, де буде тільки те, що тобі потрібно. До тогож ця ОС безкоштовна (скільки ти викенеш грошей, для того щоб створити сервер на базі Вінди, який при тому ще й будуть ломати за лічені хвилини???). Також не потрібно забувати, що ОС сімейства *NIX створювались для роботи безпосередньо у сітці (У Вінді з сіткою можна було (!пристойно!) працювати тільки починаючи з 95, а Юніусоподібні системи на той час були чи не єдині системи, які добре працювали з сіткою..)...  Ось така моя думка... :)
Іноді потрібно прислуховуватись до тиші,
Вона може прозповісти білше.....

k_ilya

  • Гість
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #19 : 2004-10-05 18:01:52 »
Не забуваймо що стаття 2002 року.
Так, раніш було інакше
Цитата
Але насправді я не бачив жодного (!) комп'ютера, де б Linux працював з пристойною для користувача швидкістю (в графічному, а не консольному режимі).
Хм. В мене Duron 1,6 Radeon 9000 256 PC133 RAM  - не найсучасніший комп, а я задоволений (OpenOffice не вживаю)
Цитата
А адміни (принаймні, декілька) у нашій конторі працюють під Linux, тому можу дивитися, як працює Linux, налаштований на швидкодію.
Та їм, певно, чхати на графічний режим, аби сітка працювала.
Цитата
Зробіть нормально працююче переключання клавіатури.
У мене нормально
Цитата
Навчіться _робити_ з кодуваннями (з якої _статі_ в XMMS таги mp3-файлів перекодуються частково правильно, а частково в абракадабу?).
_Cтаті_, певно, чоловічої, бо розробляли чоловіки. В мене було нормально. Проблема кодувань є "як у Лінукс, так і в Віндовс...Амінь"
Цитата
Зменшість кількість хламу, що йде в дистрибутивах.
Збільшіть кількість програм у дистрі Віндовс :D Зробіть більше дистрів Вінди, як малих, так і великих. Амінь;) Не подобається хлам- не ставте хлам. Ваші вимоги щось лінією партії пахнуть.:)
Цитата
Я мовчу про кліпборд
А що кліпборд? А у вінді є вибрати та вставити середнім кліком? Чи історія та власна обробка за рег. виразами?
Цитата
у Linux простіше буде встановити заново
Простіше чи не простіше заново, але перевстановити Лінукс значно простіше та швидше ніж Віндовс (всі проги, настройки)
Цитата
бо треба буде послідовно оновлювати gcc, ядро, glibc. Скільки треба буде мені звантажити мегабайт?
gcc оновлювати не треба. послідовно теж не треба. якщо вам потрібен старий Лінукс без усяких KDE3.3 то багато качати не потрібно, і що менше, латка чи перекомпільований бінарник?
Цитата
Я сам займався певний час українізацією OO.org (можете до речі подивитися - якісь переклади лежать на вашому сайті). І зрозумів, що нічого путнього з цього не вийде.
А я колись пробував довести велику теорему Ферма - і теж зробив висновок, що нічого путнього з моєї спроби не вийде  ;D. Щоправда, я згоден що дуже багато хто не має ентузіазму до роботи. Аби погордитися своєю "обраністю" та й годі.
Цитата
Тому сподіваюся на Біла. Він он і Офіс 2003 український випустив, і українізатор WinXP, і ЛонгХорн був нативно україномовний.
Це все чим ви користуєтесь? А яка якість перекладу? А можна український Office xP? А все ліцезійне?
Цитата
А що чекати від лінуксоїдів?
Від переконаних ${OS}оїдів лише фанатизму :D

L.O.R. FOREVER!!!!
« Змінено: 2004-10-05 18:05:05 від k_ilya »

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #20 : 2004-10-05 18:45:29 »
Я нічим з того не користуюся (принаймні зараз. Раніше працював з WinXP). Але знаю, що воно є.
>> Простіше чи не простіше заново, але перевстановити Лінукс значно
>> простіше та швидше ніж Віндовс
Я вже не памятаю, коли встановлював Windows. А образи дисків робити релігія забороняє?
Слава Україні!

k_ilya

  • Гість
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #21 : 2004-10-05 19:35:32 »
Я нічим з того не користуюся (принаймні зараз. Раніше працював з WinXP). Але знаю, що воно є.
я під лінукс постійно з українським інтерфейсом
Цитата
Я вже не памятаю, коли встановлював Windows. А образи дисків робити релігія забороняє?
і так місця мало

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #22 : 2004-10-06 03:28:04 »
... починаючи з 95, а Юніусоподібні системи на той час були чи не єдині системи, які добре працювали з сіткою..)...
Не єдині. В 92му, коли я вперше познайомився з MacOS7 (насправді мережа в маках була значно раніше) на маках працювало вже те, що зараз в лінаксі відоме як Zeroconf. Це був AppleTalk. Його головною вадою була дуже мала швидкість, але зате будь-які два маки потрібно просто було з'єднати кабелем від принтера і вони знаходили один одного відразу-ж в мережі. Мережа була не дуже потужна - максимум щось біля 150м між найвіддаленішими вузлами, але ця мережа не вимагала абсолютно ніяких капіталовкладень. Університетська мережа працювала на звичайних телефонних дротах. І це було дійсно - зероконф. Конфігурації *абсолютно* ніякої. Пізніше з'явився LocalTalk over TCP/IP і EtherTalk. Зараз все це вилилося в Рандеву на МакОСХ.

Лінаксу і загалом юніксам ще ой-ой як далеко до цього. Про віндовси мова взагалі не йде. Вони ніколи тут не будуть, навіть з своїм довгим і рогатим longhorn

VMS теж мав надзвичайно гарно розвинену мережеву структуру (DEC Net) нічим не гіршу за tcp/ip.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #23 : 2004-10-06 03:34:34 »
ЛонгХорн був нативно україномовний. А що чекати від лінуксоїдів?
Був... Жаль,жаль. Так ми й не дочекалися подивитися що воно за звір. Все м'якомаленькі обіцяли показати великого-рогатого. Відкладали його на рік, два, п'ять, п'ятнадцять. А тепер виявляється "був"

А якщо серйозніше: то вірити тому, що обіцяє майкрософт як мінімум не дуже серйозно. Я ще знав одного він-фана, який в 94му мені  з блиском в очах пропагував "а ти знаєш, що в він95 буде plug-and-play!?" Виявилось, що вони не ту літеру написали. Вірна назва його Plug-And-Pray

Таке ж розчарування буде чекати вас і з цією довгою рогатою худобою.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #24 : 2004-10-06 03:39:42 »
Був... Жаль,жаль. Так ми й не дочекалися подивитися що воно за звір. Все м'якомаленькі обіцяли показати великого-рогатого. Відкладали його на рік, два, п'ять, п'ятнадцять. А тепер виявляється "був"
І чим далі йде час, тим менше стає ентузіастів цього лонгхорна. Бо вони поступово для себе виявляють, що все те, великий Біл обіцяє їм зробити в 2876 році, вже сьогодні реалізовано в МакОСХ'івській Пантері. І навіть трохи більше, ніж Біл обіцяє.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #25 : 2004-10-06 03:54:09 »
софту (пристойної якості) під Linux мінімум, та й той мінімум працює (і непогано) під Windows.
Спробуйте відкрити в віндовзі Vi і зробити щось типу:

  :.!date | awk '{print $1}'

  :%!cat /etc/passwd | head -5 | cut -d: -f1

приклади дурні і навряд чи комусь потрібні, але суть ось у чому. В вінді Ви не можете мати нормального шела (командної оболонки). Через те ви всі віндозові фани його й боїтеся як чорт ладану. А суть нормального юнікс-подібного, чи взагалі нормального (я бачив як працюють знаючі люди на VMS) середовища в потужному використанні командного рядка.

Доки Ви цього не зрозумієте, Ви будете постійно нити, що Вам не вистачає програм. А більшості людей, які освоїли юнікс, всі ті програми про які Ви пишете і не потрібні.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #26 : 2004-10-06 04:01:13 »
Linux простіше буде встановити заново, бо треба буде послідовно оновлювати gcc, ядро, glibc.
Ось як я поновив дебіан від версії 2.1 до версії 3 з чимось (не пам'ятаю, яка була на той час)

Відкрив один єдиний файл /etc/apt/sources.list,
змінив у ньому одне слово з stable на testing. І запустив команду
apt-get update && apt-get upgrade

Все.

Зауважте, що поновлення було між major версіями, щось типу від win98 до winxp в Вашій термінології. Ви можете це зробити аналогічно в вінді?

Жодні файли користувачів чи налаштування системи не постраждали при цьому.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #27 : 2004-10-06 04:19:29 »
Навчіться робити з кодуваннями (з якої статі в XMMS таги mp3-файлів перекодуються частково правильно, а частково в абракадабу?).
Це проблема на на стороні лінакса. Багато яких mp3 були зроблені на віндовзі. В деяких з них бирки вставлені в юнікоді. В багатьох інших -- написано, що це в юнікоді, а насправді в cp1251. Нормальним програмам розібратися з цим дуже важко.  

Така ж ситуація і з iTunes - деякі бирки з файлів зроблених на вінді не перекодовуються в юнікод коректно, виходить суцільна каша.

Взагалі ситуація з юнікодом в вінді дуже смішна -- дуже часто використовується 1251, хоча користувачам вішається лапша, що це юнікод. А спробуйте в такому "юнікоді" надрукувати щось (чи назвати файл) японською. Як мінімум ваша вінда підвисне. В гіршому випадку Вам її треба буде перевстановлювати.

Відсутній S@B@K@

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #28 : 2004-10-06 06:15:45 »
Не єдині. В 92му, коли я вперше познайомився з MacOS7 (насправді мережа в маках була значно раніше) на маках працювало вже те, що зараз в лінаксі відоме як Zeroconf..

Я мав на увазі не 95 рік, а 95Віндовс.
Не єдині.

Я мав на увазі не єдині, а одні з кращих. А проти Маків я нічого проти не маю... Але все ж ткаи у топіку написано "Linux: за і проти", і на мою думку до мауів це не відноситься, але це всього моя думка... :)
Іноді потрібно прислуховуватись до тиші,
Вона може прозповісти білше.....

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux: за і проти
« Відповідей #29 : 2004-10-06 08:08:34 »

Я мав на увазі не 95 рік, а 95Віндовс.

я загалом, зрозумів. Але в 92му році не існувало ні 95 року, ні 95го віндовса. Тому, все-таки я стою на своєму.
Цитата
А проти Маків я нічого проти не маю... Але все ж ткаи у топіку написано "Linux: за і проти", і на мою думку до мауів це не відноситься, але це всього моя думка... :)

В принципі тема "Linux: за і проти" так само відноситься до Маків, як і  до VMS'ів, як і до MVS'ів, як і до CP-M'ів. І точно также як і до віндовсів $-)

Цитата
Я мав на увазі не єдині, а одні з кращих.
Це залежить скільки поміщається в слові "одні". Якщо десь біля 15-20, то сюди в двадцятку кращих ввійде і віндовс (на 36му місці). А якщо в слові "одні" з найкращих буде 1 або 2, то є шанси, що лінакс сюди не попаде -- Безсумнівно Солярис кращий за лінакс, DEC OSF/1 був (земля йому пухом) кращий за лінакс. Мак 10й зараз значно кращий за лінакс.