Автор Гілка: Обмін досвідом -- і форум  (Прочитано 31745 раз)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Обмін досвідом -- і форум
« : 2004-03-15 20:12:10 »
Деякі думки, так би мовити, з приводу...

Ось тут недавно хтось жалівся, що зрозумілої документації про Linux українською немає. Признатись чесно -- це майже правда. Найголовніше, що практично нічого нема для повних початківців.

Щоправда, навіть книжки про Linux, навіть ті, що російською (а інших навіть у львівських книгарнях я не бачив), або беруть усе з єдиних джерел, і через те або занадто добре висвітлюють (так, що світло очі сліпить) те, що й так з першого слова стає зрозумілим, і залишають копатися з тим, до чого так просто з їхнім обсягом знань не докопаєшся.

Що тоді робить користувач? Вірно. Іноді якийсь журнал напише непогану статтю про деякі нюанси. Деколи такі форуми, як цей, публікують щось цікаве. Але коли підводить і те, й інше... Правильно. Плює й переходить назад до вінди. Так, це гірше, зате про неї більше написано. І зрозуміло...

Один із форумів, присвячених Unix, має одну традицію. Точніше, її має один з модераторів. Він пише невеличкі статті прямо у форум. Ці статті стосуються зазвичай таких речей, котрі описано досить туманно, або цікавинок, для знаходження котрих потрібно не так і мало часу. Повинен сказати -- це одна з причин, з якої той форум є досить популярним.

Маю таку пропозицію. Якщо хтось із нас бачить/знає/може сказати щось про цікавий аспект користування Linux чи програмування в ньому -- хай не соромиться проявити ініціативу. Навіщо чекати, аж доки хтось проце сам не запитає? Чи й ми самі ніколи не мучились певними запитаннями? Було б непогано, якби кожен із нас (а нас тут досить багато) згадав, як він сам засвоював Linux. Навіщо чекати перекладу чогось там, коли можна створити своє власне, неповторне?

Є у нас такий розділ: "різноманітні поради й рецепти". Гадаю, що туди можна щось написати. Особисто я планую написати трохи інформації для "чайників" -- бо бачу, що вона таки потрібна.

Форум дає й ту перевагу, що тут очевиднішим є діалог. Кожне слово можна обговорювати й доповнювати власним досвідом, і отримувати відповіді на запитання. Окрім того, є перспектива -- перспектива того, що з часом ці дописи послужать цеглинками чогось поважнішого -- якогось, можливо, підручника, чи й того ж ЯКЦЕ.

Навіть пропозиція "Було б непогано обговорити ось таке" -- це вже багато. Навіть якщо у когось нема таланту письменника, то сама ця пропозиція багато що означає. Вона може спонукати когось описати це краще, доступніше.

Зрештою, прохання до гуру: іноді можна й забути про RTFM. Хоча б тому, що нашою мовою хороших матеріалів майже нема. Хіба нормально відсилати того, хто прийшов сюди отримати інформацію українською, відсилати до англомовних джерел? Більшість і так знає, що Google -- наш друг.

То як -- спробуємо зробити з цього форуму маленьке джерело знань?

Коментарі й побажання приймаються...
« Змінено: 2004-03-15 20:23:40 від JaFd »

dusoft

  • Гість
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #1 : 2004-03-16 01:49:41 »
Власне, дуже корисна і цікава пропозиція.. Потрібно тільки аби хтось правильно почав, бо, наприклад я не відчуваю в собі мужності :) дати комусь пораду, то му що я користуюся лінаксом близько пів року, і виходячи з цього я просто морально не можу дозволити собі виступати розповідачем ::). А от коли б хтось все ж таки щось розпочав.... можливо це отримало б підтримку серед користувачів цього чудового форуму.

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #2 : 2004-03-16 08:12:16 »
Коли з'явилося ото питання, в мене вже встигла в голові  визріти ідея почати роботу над чимось таким з назвою "Путівник перебіжчика" для тих, хто мають досить конкретне уявлення про компутер, але працював у віндовсі. Мабуть, значна більшість людей, які придивляються до лінакса, вже користувалися віндовсом. От їм і порозказувати про багато чого, проводячи паралелі і аналогії. Розповіді зробити на основі Мандрейка, бо по часу, необхідного до початку роботи, нмд, його освоєння найшвидше. Для цього потрібно позбирати потреби чайників. Наприклад, якийсь знайомий хоче поставити собі Мандрейка. Будь ласка, запиши, що не було зрозуміло при встановленні, які питання виникають. Тоді ці питання збирати докупи, складати змість, і може щось з того вийде. В мене такі запитання скоро будуть.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #3 : 2004-03-16 09:52:26 »
Я думаю, що такі теми будемо розміщувати в "Порадах і рецептах" -- щоб не загубилися в шумі.

Відсутній B.Ar.S.

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • Жорстокий, але справедливий.
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #4 : 2004-03-16 15:04:59 »
А раз в місяц видавати щось схоже на газету в .pdf думаю це буде корисно і для гостей і для адміністраторів сайту.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #5 : 2004-03-16 16:04:34 »
Категорично проти пдф. Кажу, бо часто читаю лише з консолі, й не я один. Досить і цього; вважаю, що коли хтось хоче зробити щось вагоміше, то хай піде на крок далі -- напише підручник на основі тих матеріалів, бо від простої еклєктики користі мало.

Відсутній B.Ar.S.

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • Жорстокий, але справедливий.
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #6 : 2004-03-16 16:30:31 »
Треба задати тему. для першої лекції

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #7 : 2004-03-16 18:34:09 »
А ти в "рецепти" подивись уважніше...

dusoft

  • Гість
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #8 : 2004-03-17 01:20:16 »
Так, я теж категорично проти ПДФ.... набагато простіше читати у хтмл чи у простому тексті

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #9 : 2004-03-19 23:29:44 »
..."Путівник перебіжчика"...
Оце те!!!  :P

Власне, це було би найкращим варіантом, бо мало хто присідає на Лінакс попередньо не бачивши Вікон. А ті, хто у Вікнах ні бум-бум, то їм і Лінакс буде китайською грамотою.
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #10 : 2004-03-20 01:02:30 »
обома руками за "посібник перебіжчика". Як на мене, найпростішим шлях від вінди до лінукса був би, якби можна було встановити Лінукс і нормально виконувати всі ті самі задачі, що й у вінді, поступово вивчаючи нову систему. як для мене, то пріорітети такі:

1. офісні програми
2. інтернет та пошта
3. колбек для (2)
4. "wysiwig" редактор html, щось подібне до дрімвівера, з підтримкою кирилічних шрифтів, в тому числі win-1251
5. простий ftp клієнт - аби завантажувати сайт в обидва боки
6. мультимедіа - музика та відео

Можливо, варто зробити опитування стосовно того, кому що потрібно від комп'ютера? з 1 та 2м проблем практично немає - власне, бажання спробувати Лінукс виникло від користування мозіллою та опен офісом під віндою. з 3м - дякую всім хто відгукнувся, спробую перевстановити ядро, хоч і страшно. якщо вийде нормально розібратись, спробую написати про успіхи сюди. проте поки що хотілося б почитати щось доступною мовою.

стосовно документації - то зараз читаю книжку "освой самостоятельно Linux за 24 часа", видала "діалектика". не можу порадити нікому. воно наче й просто, але по-перше, як на мене, занудно; 2) побудовано на абстрактних прикладах, нема конкретних задач, на яких можна вчитись; 3) абсолютно не адаптовано для нашого користувача.
Не знаю, можливо існують кращі книжки, але було б дуже корисно рідною мовою, і що найголовніше - під потреби нашого користувача, звиклого до вінди, зробити гарний мануал. через відсутність досвіду поки що написати нічого не зможу, проте можу допомогти з перекладом чогось вже існуючого з англ мови.

євген

Відсутній Rainbow

  • Новачок
  • *
  • дописів: 45
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #11 : 2004-03-23 22:01:37 »
Якщо йде мова про перебіжчика, то треба починати з установки.
« Змінено: 2004-03-23 22:01:24 від Rainbow »

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #12 : 2004-03-24 01:13:19 »
Якщо йде мова про перебіжчика, то треба починати з установки.
Слушна думка. Хоча Лінакс встановити не складно, але й не так само просто, як у носі подлубатись  ::)
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #13 : 2004-03-24 16:32:43 »
Якщо йде мова про перебіжчика, то треба починати з установки.

особисто я вже встановив. навіть спробував три різних дистрибутиви (mandrake, blin, asp). якщо сформулювати, що б я хотів від Лінукса - то це встановити і продовжувати нормально працювати, виконуючи ту ж роботу, що і у вінді, поступово розбираючись у новій системі. на жаль, зі свого досвіду можу сказати, що так не виходить - потрібно спочатку розібратись, потім система буде працювати.

тому: потрібен посібник. причому не лише написаний зрозумілою мовою, але й адаптований для потреб користувача в Україні. Звичайно, було б непогано, якби ще й дистрибутив був такий самий - не лише локалізований, а ще й адаптований..

Євген

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Обмін досвідом -- і форум
« Відповідей #14 : 2004-04-05 23:01:35 »
Радий, що з'явилася така тематика. Писати мені важко, та і з часом не надто. А за таку тему- я тільки за!
Що стосується тем. Мені б хотілося бачити  щось про огляд різних нових дистрибутивів. І, зрештою, не так вже й страшно, якщо й на іншій мові - як усі старші люди знаю непогано і російську, й польську (до речі, Львівський LUG давно приятелює з колегами із Польщі). А ось англійську не вчив, тільки німецьку, та і то не сильно...
 Бо часом у мене, або в інших з'являються різні питання. Ось недавно дивився MyLinux 3.0. Непогана річ, хоч місцями  з українізацією теж є хиби. Має тільки Gnome, і тут у мене з'явились пробеми. З Інтернетом, мережею і т.д. Але б якби хтось про це написав. Бо ж не будеш на російських сайтах просити про цілком український дистрибутив, при чому ліцензійний (у коробці).
      Або ось таке питання: пише вчитель школи на Хмельниччині, просить поради, який дистрибутив краще використовувати в школах. Я щось порадив, відіслав на цей сайт і т.д.
    Тобто поле для діяльності є. І немале.
  І ще. Нещодавно при підтримці  Lviv LUG розпочалися комп'ютерні курси при Львівському інституті МАУП, де будуть викладати і Linux.  Але хотілося б бачити і інших спеціалістів, та не зважаючи на те, що ми часто запрошуємо  до себе цікавих людей, вони рідко приходять. А шкода, бо знання лише для себе (ось який я мудрий!) це ще не все.  Я  не вважаю себе "мудрим" і не соромлюсь цього, зате з радістю ділюсь всім- знаннями, досвідом, літературою, дистрибутивами. Я такий не один, на щастя.
Не буду називати імен, навіть і в цьому форумі вони звучали. Тому іще раз запрошую всіх- будете у Львові- заходіть. Ласкаво просимо! А якщо ви поділитесь з нами досвідом, знанням, то від цього виграє вся спільнота лінусоїдів. Бо ж якби це було б не так, то не було б і вільного ПЗ, і Linux не розвивався б . Нагадую: зустрічі-семінари у нас щодругого вівтірка. Детельніше дивіться на http://lviv.lug.org.ua, ми переїзджаємо з  www.lug.lviv.ua.
        Дякую за терпіння, з повагою- голова Lviv LUG - Андрій Рой. (linux*mail.lviv.ua(@)
« Змінено: 2004-04-06 13:56:57 від Andrij »