Автор Гілка: Наукові програми під Linux  (Прочитано 13001 раз)

Відсутній Іван Тегза

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Наукові програми під Linux
« : 2004-10-29 09:52:20 »
Шановна громадо, порадьте/повідомте/опишіть, які існують наукові програми під Linux, freeware  чи ні.
Конкретно зараз потрібен статистичний пакет, аналог
Statistica, SPSS, якщо такі існують, бажано freeware.
В університеті потрібно читати курс по прикладній статистиці, а Statistica по-перше є платною (~900$),
по друге вона існує тільки під Віндовз, та ще й використовує Visual Basic для написання макросів і т.д. Ставити взламану програму - це не вихід, а тим більше вивчати VB. Також може хто має інформацію,
що з проектом SCI Graphica - це такий аналог наукового графічного редактора Origin, щось він
затих, а також якщо хтось користувався ним, то коротко опишіть, як він ставиться. які бібліотеки
потрібні і т.д. , а також свої враження від роботи.
Дякую.  
Люби, учись, мовчи, прощай і шлях продовжуй.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Наукові програми під Linux
« Відповідей #1 : 2004-10-29 10:32:31 »
Я б продивився sf.net і freshmeat.net на предмет таких речей... Знаю, що купа всього є, але особливо не придивлявся. Там в каталозі є рубрика Science.

clopomor

  • Гість
Re: Наукові програми під Linux
« Відповідей #2 : 2004-10-29 11:32:26 »
дивіться в сторону http://www.r-project.org/
непогана програма - але я нею лише трішки користувався

Відсутній sergey

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Наукові програми під Linux
« Відповідей #3 : 2004-11-04 19:25:24 »
R - загалом майже стандарт у викладанні статистики у US. Е вільним аналогом S+. Дуже, дуже багато літератури, до того ж і з викладання статистики для конкретного фаху (біофізика, соціологія, медицина etc). Усе - вільно. Активне товариство користувачів. Порти майже під усі поширені ОС. Широке використання у геоінформаційних системах (Канада). Є під M$ Win с GUI.
Як на мене, найкраще працювати з-під emacs (ESS).
Використовую близько року і не маю клопоту (колись змушений був працювати з M$ та Statistica, згадую як суцільний кошмар).
Очевидна логіка, потужна мова, самодокументація сеансу. Достатня графіка.

Також maxima, оctave, SciPython...

Графічне представлення - поза конкуренцією, на мій погляд, GNUPlot. Швидко, надійно, просто, гарно. Досить цікавий yorick. Загалом, усі наведені програми мають цілком достатню графіку.

volland

  • Гість
Re: Наукові програми під Linux
« Відповідей #4 : 2004-11-13 16:08:38 »
Панове, а де дістати систему проектування електро кіл