Автор Гілка: Чим стерти залишки файлів  (Прочитано 672 раз)

gdekjifgb

  • Гість
Заархівував я сьогодні командою rar a -m5 -ow -ol ~/torTmp/IMG.rar Изображения/ всі директорії в Изображения. Чудово стислось! із 1.5 гб вийшло 120 мб.

І тільки через деякий час до мене дійшло, що я пропустив параметр -r

Після архівування увесь вміст Изображения пішов в далеку даль, минаючи корзину.

Ну я вже відновив всі графічні файли, що колись були у  мене на диску. Завтра іще півдня буду їх перебирати вручну  :-[

Питання: як стерти сліди, залишки файлів що вже видалені?, щоб їх не можливо було відновити.

---
 :-[ коли спеціально потрібно щось стерти навічно - то це проблематично.  Відновлював сьогодні втрачені файли і відновив  дуже багато файлів, що були вже давно видалені. І хто розказує казки шо на ссд  проблематично відновлювати файли???

А коли випадково втрачається файл (через збій - елекртика кончилась),  то він стає невідновлюваним. Так я вкінці 2016 року втратив таблицю 2017.ods  :-[

Але тут не можга відноситись до такої ситуації однобоко - сьогодні видалив файли і зміг їх відновити. Хоча вони мені і не дуже потрібно. Запихав в архів, щоб не валялись і не заважали.
« Змінено: 2017-01-27 23:37:58 від gdekjifgb »

Відсутній bodqhrohro

  • Новачок
  • *
  • дописів: 29
  • Карма: +0/-1
Re: Чим стерти залишки файлів
« Відповідей #1 : 2017-01-28 01:50:57 »
Дуже просто — зайняти увесь вільний простір файлом і видалити його.
dd if=/dev/urandom of=~/bloat bs=4K count=n; sync; rm ~/bloat, де замість n підставити обсяг вільного простору у кібібайтах, ділений на 4.
Якщо з /dev/urandom працює надто довго, можна спробувати /dev/zero, однак у такому випадку драйвер файлової системи або контролер диску можуть схитрувати і не виділити місце для порожніх блоків, доки вони не будуть заповнені.

Також, якщо "хом'як" знаходиться на системному розділі, частина вільного простору може бути зарезервована для суперкористувача — тоді доведеться подивитися, скільки зарезервовано (за замовчуванням 2,5% на ext), відповідно скоригувати обсяг та виконати команду з правами суперкористувача. Краще вказати трохи менше, щоб від тимчасових збоїв запису системі не настав гаплик. Навіть за виконання із правами користувача не бажано тримати запущеними під час такої операції застосунки та навіть графічну оболонку, бо деякі програми не вміють коректно обробляюти збій запису і можуть зіпсувати свою конфігурацію.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Чим стерти залишки файлів
« Відповідей #2 : 2017-04-03 22:58:05 »
Вже поприбирав:
dd if=/dev/zero of=/zer.fl bs=16М
rm /zer.fl
« Змінено: 2017-04-03 23:51:28 від gdekjifgb »