Автор Гілка: SuSE Linux 9.1 Professional  (Прочитано 11434 раз)

Відсутній fallen

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
SuSE Linux 9.1 Professional
« : 2004-07-07 02:13:21 »
Привіт!
Хочу замовити собі на Lafox.kiev.ua даний дистрибутив, але не знаю як в нього з українізацією і русифікацією, може хто працював з ним поділиться враженнями.
Дякую.

Відсутній Rainbow

  • Новачок
  • *
  • дописів: 45
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: SuSE Linux 9.1 Professional
« Відповідей #1 : 2004-07-07 16:47:20 »
Березпосередньо в дистрибутиві підтримки украхнської ні російської немає, але за допомогою деяких косметичних дій, можна заставити говорити по-українськи.

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Re: SuSE Linux 9.1 Professional
« Відповідей #2 : 2004-07-09 17:57:58 »
Щодо 9.1 не знаю, а 9.0 мені здався дуже вилизаним, та досить зручним в налаштуванні... Але вади у нього такі:
1) Немає підтримки кирилічних мов (по замовчанню)
2) Він КДЄ-орієнтований тобто всі його конфігураційні програми написані під КДЄ, і коли видаляєш КДЄ, то завдяки залежностям починає видаляти майже все (іграшки, конф. утіліти, і таке ін...)
А взагалі то дуже красивий, німці ж робили ;)

Відсутній Ivan Daniluk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 30
  • Карма: +0/-0
  • software engineer
Re: SuSE Linux 9.1 Professional
« Відповідей #3 : 2004-07-12 15:50:25 »
Так, у дев'ятій крапка нуль версії не було рідної підтримки російської та української мов. А в дев'ять крапка один по дефолту усе переведено на UTF-8, через YaST українську мову встановити неможливо(російську можливо), але ручками, поредагувавши sysconfig-файли - досить просто. Я, доречі, "повернув" систему з utf-8 до koi8-u. Довелось трохи ручками в деяких скриптах попрацювати.
Так зараз на ноуті і живе SuSE 9.1, локалізована як uk_UA.koi8-u  8)
This is like TV. I don't like TV.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: SuSE Linux 9.1 Professional
« Відповідей #4 : 2005-01-15 02:31:14 »
Тю, що ви тут обговорюєте, чому 9.1, якщо на Лафоксі ще з 23 Oct 2004 лежить SuSE Linux 9.2 Professional?

Я собі поставив. Виглядає красиво. YaST, як і вірно брехали  :) , доволі зручний. Правда, рівень українізації не вельми високий. Української у списку мов у YaST-і взагалі немає. Так що uk_UA руцями доводиться прописувати; ср1251 теж у списку відсутнє, а передстало стоїть utf-8, і вибору попередньо немає. (До речі, руцями можна прописати локаль прямо через YaST, там вбудована конфігурялка конфігів).

3D прискорення на GeForceFX з незрозумілих причин добитися не вдається, хоч і довстановив я драйвери від виробника (Racer i Tux ідуть по кадрику; а от а ALT-i все "з коробки працює"). Правда, слід відзначити, що при всяких експериментах з відеодрайвером Х не вмирає, як зазвичай в інших дистрах - хіба може частота оновлення впасти до 60 герц.

Ще одна річ зовсім не порадувала: всі кричать, що суська так із залізом дружить, що краще і не буває. Брехня. Що таке LPT-сканер, не знає, гидота.