Автор Гілка: Lazarus 0.9.16  (Прочитано 42026 раз)

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Lazarus 0.9.16
« : 2006-06-07 21:20:57 »
26 травня вийшов Lazarus 0.9.16. Тестову версію Lazarus 0.9.17 можна отримати тут.

Lazarus - це відкрите середовище швидкої розробки програм, аналогом якого в середовищі Win32 є Delphi. Однією з найголовніших переваг цього середовища є те, що людина котра нічого не розуміє в програмуванні може писати в ньому досить робочі програми.

Відсутній balu

  • Новачок
  • *
  • дописів: 19
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #1 : 2006-06-08 08:32:27 »
Жах ці всі делфі з клонами... Зараз є багато набагато кращіх середовищ та мов програмування. А такий плюс як
Цитата
людина котра нічого не розуміє в програмуванні може писати в ньому досить робочі програми
є насправді величезним мінусом всіх подібних систем.
Нічого лишньго

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #2 : 2006-06-08 10:01:23 »
Жах ці всі делфі з клонами... Зараз є багато набагато кращіх середовищ та мов програмування. А такий плюс як
Цитата
людина котра нічого не розуміє в програмуванні може писати в ньому досить робочі програми
є насправді величезним мінусом всіх подібних систем.
+1

Наваяють кривого коду, а потім жаліються, що в них то memory leak, то система падає.

Відсутній vls

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #3 : 2006-06-08 12:11:15 »
Мабуть слово "переваг" потрібно замінити на "особливостей"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #4 : 2006-06-08 15:04:03 »
Це - точно!
Та і лінка не відкрилась  ;D
Я давно вже ділив людей, що пишуть програми на дельфістів та програмістів ;D
« Змінено: 2006-06-08 15:04:31 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #5 : 2006-06-09 14:50:34 »
Це - точно!
Та і лінка не відкрилась  ;D
Я давно вже ділив людей, що пишуть програми на дельфістів та програмістів ;D


Ото Лінуксоїди замість того щоб писати корисні для користувачів програми сидять та хають продукцію Microsoft. Ото поставив я той Лінукс, а там багато самописних програм немає. Ну то й що, що вони глючні та працювати більш ніш 5-6 годин не вміють, алеж 5-6 годин майже без глюків працюють. А в Лінуксі той же проксі чи PAT як налаштовувати, через консоль. Ото встановив я Mandrake 9.0, Потім плюнув та й поставив Windows 2000 AS (крякнутий, тому що платити все одно не збираюся).

Ото поки не буде реліза Лазаруса (середи що дозволить писати програми кнопкокиданням), то до тих пір на 95% комп’ютерах в Україні буде працювати продукція від Microsoft. Тому що програми під Вінду писати легше, їх набагато більше й працювати з ними простіше, тому що програмісту нічого не становить за годину "намалювати" інтерфейс програми, а потім вже реалізовувати її логіку...

Запам’ятайте, комп’ютери створені не для програмістів, а для користувачів.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #6 : 2006-06-09 15:48:34 »
По-перше, Soft, лінк на ваші програми.

По-друге, що значить "самописні програми"? І що таке "5-6 годин"? Програма або працює, або ні, і в такому випадку автор повинен або сам її привести до нормального  стану, або дати  код, щоб інші могли це зробити. Якщо автор не хоче - програму в біореактор, автора в парканобудівний, бо явно не своєю справою займається. Якщо ж не дозволяють засоби розробки, то кому вони такі потрібні?

Писати компільовані в бінарний код програми для якихось елементарних задачок (ще й нерідко статично налінковані) з GUI - дике збочення. Що в вінді немає інших засобів і потрібні приблуди типу делфі абощо - це вже архітектурна убогість. Бо в ній немає нормальної оболонки - раз. Преогидно підтримуються інтерпретовані мови (а своєї взагалі нема) і відповідно відсутні біндінги з тих мов до власних віндових бібліотек - два. Щоб щось розробляти треба заплатити грубі гроші дядьку за програмне забезпечення - три (до речі, ви пишаєтесь тим, що використовуєте піратьську вінду? Ну-ну). Під віндою взагалі і не передбачається така можливість, що користувач буде сам щось писати.

Повторюсь - засоби типу делфі потрібні. Але - тільки для вінди, щоб компенсувати її недолугість. У *nix (принаймні тих, що я користувався) таким цяцькам просто немає місця. Ви не осилили shell || perl || python || tcl || lisp etc (одного достатньо)? Співчуваю. Купіть вінду і техсупорт.

І останнє - комп'ютери створені не для користувачів. Комп'ютери створені для науковців. А програмісти - необхідний обслуговуючий персонал. Користувачі ж традиційно перебиваються результатами їх праці, і суть її їх ніколи не цікавить.

Відсутній ilya

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #7 : 2006-06-09 16:22:06 »
цікаво, тут  роздадуть  за флейм і флуд плюси й бани, чи ні?

« Змінено: 2006-06-09 16:24:00 від ilya »

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #8 : 2006-06-09 16:26:03 »
По-перше, Soft, лінк на ваші програми.

По-перше мої програми комерційні з закритим кодом та використовуються в українській обороні, до речі, написані на Delphi. Тому лінків нема. З відкритих є проект http://eds.sourceforge.net/ але там майже нічого крім розмірковувань нема.

Повторюсь - засоби типу делфі потрібні. Але - тільки для вінди, щоб компенсувати її недолугість. У *nix (принаймні тих, що я користувався) таким цяцькам просто немає місця. Ви не осилили shell || perl || python || tcl || lisp etc (одного достатньо)? Співчуваю. Купіть вінду і техсупорт.

Я то навчився, а ви навчить користувачів користуватися командою net чи at в Вінді.

І останнє - комп'ютери створені не для користувачів. Комп'ютери створені для науковців. А програмісти - необхідний обслуговуючий персонал. Користувачі ж традиційно перебиваються результатами їх праці, і суть її їх ніколи не цікавить.

От тому при однаковій ціні вінди та лінукса на прилавках народ обирає Вінду.

До речі, чи є готове рішення по цьому питанню http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1149117472 В Вінді воно є, але в деяких умовах глючне, а в Лінуксі налаштування без бубнів, як я зрозумів, не можливо.

Відсутній ilya

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #9 : 2006-06-09 16:32:50 »
В Вінді воно є, але в деяких умовах глючне, а в Лінуксі налаштування без бубнів, як я зрозумів, не можливо.

Прошу модератора перенести це в тему не яку йде посилання.

В деяких умовах глючне- це як трохи вагітна?

з чого ви вирішили, що налаштування без бубнів неможливе? який шлях вашої думки до цього висновку?


Praporshic

  • Гість
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #10 : 2006-06-09 17:51:56 »
По-перше мої програми комерційні з закритим кодом та використовуються в українській обороні, до речі, написані на Delphi. Тому лінків нема. З відкритих є проект http://eds.sourceforge.net/ але там майже нічого крім розмірковувань нема.
Хм. Цікаво, у якій обороні? Те що справді охороняє (чи має охороняти) державу не працює на віндах у жодному разі. Бо на військовому обладнанні вона (мастдайка) не зможе працювати. Якщо мались на увазі ті комп'ютери що по штабах стоять, то не смішіть мої капці. Коли там одна й та сама залізяка під'єднана до внутрішньої мережі МО та Інтернету... Про яку оборону там можна казати?
До речі, чи є готове рішення по цьому питанню http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1149117472 В Вінді воно є, але в деяких умовах глючне, а в Лінуксі налаштування без бубнів, як я зрозумів, не можливо.
Ну, про трохи вагітність вже згадали. Ще наступне запитання: якого біса програміст займається роботою адміна? Чомусь я не пишу нічого окрім скриптів, які полегшують мою роботу, а ось програмери постійно лізуть у адміністрування, хоча їм там немає чого робити.
« Змінено: 2006-06-09 17:53:57 від Praporshic »

Відсутній ilya

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #11 : 2006-06-09 22:11:03 »
програмувати нічого не тямлячи можна багато-де (але краще цього не робити!!!)
і створювати якісні програми можна багато-де

В Delphi це можна робити часто швидше і простіше
скриптові мови й під Віндовс  працюють
краще писати якісну програму у Лазарусі ніж глючну  на Сі

нехай під Лінукс буде багато якісних програм для будь-якого користувача

Ув ім'я Лінуса, Торвальдьса і святого Столмена - смерть флудерам!
« Змінено: 2006-06-10 13:02:49 від ilya »

Відсутній ilya

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #12 : 2006-06-10 13:15:36 »
Я пропоную всім, хто тут відгукнувся підтвердити свої слова написанням простенької програми, і показати всім наочно переваги вашого стилю програмування, мови, середовища розробки.
Конкретно запрошуються Soft, balu, Cthulhu і Лисовенко Сергій

За тижденнь чи два до змагання я вам повідомляю що треба знати і вміти, і що використовував я для написання цієї програми.
ви пишете використовуючи ваше улюблене середовище, мову, бібліотеки.

програма нескладна. основну функціональність можна написати за півдня. з інтерфейсом та смакотами - півдня - два дні.

оскільки мови, бібліотеки  та середовища різняться - не вимагається функціональність один до одного

буде базова постановка - що програма має робити
додаткові функції та детальний опис моєї програми
ви можете не реалізовуваути деякі з цих додаткових функцій, а написати свої в темі основного завдання

функціональність є корисною і може лягти  в основу опенсорс проекта, чи додати нову функціональність до якогось наявного.

не хочете - я декого  вважатиму просто флудерами :)
« Змінено: 2006-06-10 13:31:27 від ilya »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #13 : 2006-06-10 14:06:33 »
Блін... Зараз у мене нема своєї машини, а на роботі... ну, є робота:) Кого цікавить як я пишу - http://pyneighborhood.sourceforge.net/, але юзабіліті в нього ще трохи того, кульгає:(

не хочете - я декого  вважатиму просто флудерами :)
І хто тут флудер:)?

Відсутній ilya

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Lazarus 0.9.16
« Відповідей #14 : 2006-06-10 14:14:43 »
флудер - людина, яка різко засуджує інших, а не може зробити краще чи так само
щодо компа - дійсно, з ним набагато легше :(

щодо pyNeighbourhood - вчора дивився краєм ока - не сподобалось. я побачив у вас дублювання коду і низькорівневе операторне програмування (і це на Python!).
« Змінено: 2006-06-10 14:17:02 від ilya »