Автор Гілка: Допомога новачкам  (Прочитано 73345 раз)

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #30 : 2010-02-07 20:53:16 »
Скріншоти не завадять, але і не допоможуть.
На них людина побачить лише те, що  вона і так побачить коли встановлюватиме Дистрибутив. Якщо це Убунту, С’юз, або Мандріва то там і так до всього є пояснення українською мовою, не бачу сенсу робити пояснення до пояснення. Просто зі скріншотом людина відчуватиме себе впевненіше, знатиме уже що їй очікувати. В них інформація легше сприймається, коли не просто написано встановіть такуто опцію на такій то сторінці, а вже намальовано візуально де поставити галочку.
Ми ж обговорюємо встановлення, а не налаштування системних параметрів  КДЕ.

Звісно, якщо є бажання можна зробити скріншоти до всього але послідовно, є більш важливі й необхідні речі. Хоча безперечно пару скріншотів додадуть впевнености, людина не думатиме, що зіткнеться з чимось невідомим і незрозумілим.
« Змінено: 2010-02-07 20:56:08 від vitre »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #31 : 2010-02-08 07:01:08 »
Слабша підтримка. Переважна більшість пристроїв...
"слабша підтримка" звучить страшно і дуже всеохоплююче. Можна звузити жахіття до "Слабшої підтримки пристроїв".
Головне коротко, нехай буде.
слід перевірити в інтернеті щодо підтримки певного обладнання.
слід перевірити в інтернеті чи є підтримка певного обладнання.
слід дізнатися в інтернеті про підтримку певного обладнання.
А це принципова різниця?
Для вас найкраще буде перші.
Якщо не впевнені в тому, який у вас тип процесора, завантажуйте перший варіянт, він працює і на 86_64 архітектурі.
Для новачка 64-ох розрядні дистрибутиви не рекомендовані.
Off-topic:
Нагадало дванадцяту подорож Йона Тихого. Довільний переклад:
Цитата
Зацікавлений, як завжди, новинками техніки, я ствердно хитнув головою і з великим бажанням заліз до апарата. Щойно я всівся, професор зачинив дверцята. У мене засвербіло у носі — струснуті зачиненими дверцятами піднялися невичищені залишки сажі, отже, втягнувши їх з повітрям, я чхнув. У цей момент професор увімкнув струм. Через уповільнення часу моє чхання тривало п’ять діб, і, відкривши дверцята, Тарантога знайшов мене напівсвідомим від виснаження.
;)
Чхайте скоріше!
Багата у Вас уява. :)

Гаразд, зроблю знімки, а там буде видно.
« Змінено: 2010-02-08 07:07:52 від Re. »

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #32 : 2010-02-08 13:49:23 »
А це принципова різниця?

Мені здається, що перевірити можна щось, а не перевірити щодо.
Можу помилятися, хай хтось поправить.


Для новачка 64-ох розрядні дистрибутиви не рекомендовані.
З цього приводу я нічого не казав.
« Змінено: 2010-02-08 13:51:29 від vitre »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #33 : 2010-02-08 18:04:29 »
Для новачка 64-ох розрядні дистрибутиви не рекомендовані.
З цього приводу я нічого не казав.
Для вас найкраще буде перші.
Якщо не впевнені в тому, який у вас тип процесора, завантажуйте перший варіянт, він працює і на 86_64 архітектурі.
Суперечностей не знаходите?

Начхався. Зроблю знімки на тижні: не думав, що VirtualBox не має вбудованої функції знімкування гостьової системи(ліньки самому кожен робити окремо). Роблю це не на своєму комп'ютері, тому така затримка.
« Змінено: 2010-02-08 18:08:29 від Re. »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #34 : 2010-02-08 20:01:17 »
не знаю, чи стане в нагоді, але натрапив на дуже гарну статтю з керування програмами в Кубунту (PL):
http://jakilinux.org/linux/ubuntu/kubuntu-linux-zarzadzanie-oprogramowaniem/

Там зі скріншотами пояснюється, що таке пакет, репозиторій та ключ підпису. Розповідається, як додати репозиторій та інсталювати програми.

Щось аналогічне має бути обов’язково українською мовою, як для KDE, так і для GNOME.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #35 : 2010-02-11 18:13:46 »
Уже почав роботу над Mandriva у вікі, бо тут пхати ці зображення було б збоченням. Щось не дуже вийшло, але коментарі вітаються.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #36 : 2010-02-11 20:43:42 »
Уже почав роботу над Mandriva у вікі, бо тут пхати ці зображення було б збоченням. Щось не дуже вийшло, але коментарі вітаються.
Класно! Мені сподобалося.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #37 : 2010-02-11 21:16:25 »
Цитата
Щось не дуже вийшло, але коментарі вітаються.
Та ні, все гарно. Думаю що після перегляду цього документа у новачка відпадуть будь-які сумніви щодо складності встановлення. Хіба що на початку можно додати посилання на програму для розбиття розділів і документацією на неї, щоб навіть у "самих маленьких" :) не виникло ніяких питань

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #38 : 2010-02-11 23:24:09 »
Спасибі! У мене там нема розбиття розділів — просто забув зробити два розділи і продемонструвати всі можливості, а прийшло в голову це, коли почав писати саму статтю…

Згодом спробую продемонструвати базові функції самої системи.

До речі, кому писати своє «фе» щодо перекладу? :)

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #39 : 2010-02-12 02:17:32 »
Суперечностей не знаходите?
Нема суперечностей.
« Змінено: 2010-02-12 02:23:19 від vitre »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #40 : 2010-02-12 06:55:21 »
До речі, кому писати своє «фе» щодо перекладу? :)
Тарасові Бойчуку (btr) та Сергію Рибальченку. Можна мені, але буде через треті руки.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #41 : 2010-02-13 02:56:57 »
Уже почав роботу над Mandriva у вікі, бо тут пхати ці зображення було б збоченням. Щось не дуже вийшло, але коментарі вітаються.
зауваження:
1. На малюнках нічого не видно. Це дуже погана ідея — змушувати користувача клікати, щоб побачити, що на малюнку зображено. Не полінуйтеся зробити їх нормального розміру — 800х600 як мінімум. Текст тоді буде розміщений над малюнками, а не збоку. Приклад, як треба: http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.28/
2. «Звісно, можна вибрати інше, на власний смак, але інші, крім Gnome, доволі специфічні і новачку буде важко розібратись. » Я лютую! Я згідний, що новачка не варто обтяжувати вибором DE, але цей текст я б змінив так: «Звісно, можна вибрати й інші, на власний смак: кожне стільничне середовище є унікальним, і має своїх поціновувачів та ненависників.»
3. «Тут можна все залиши на місці» — «залишити», певно.
4. «Після цього перезапускаємо комп'ютер і завантажуємо системо»
5. Про вступ:
Не описана типова ситуація, коли на жорсткому диску все місце зайнято розділами «іншої оперативної системи». Типове питання, яке мені задають новачки: «якщо я поставлю лінукс, він мені не зітре мою Вісту чи щось там ще, і взагалі як мені вчинити, щоб був дуалбут?»

Також не зрозуміло, що таке своп. Я б замінив на таке:
«Один розділ буде потрібний для допоміжної оперативної пам’яті — свопа. Розмір свопа зазвичай приймають рівним двом розмірам оперативної пам’яті. »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #42 : 2010-02-13 12:24:00 »
1. На малюнках нічого не видно. Це дуже погана ідея — змушувати користувача клікати, щоб побачити, що на малюнку зображено. Не полінуйтеся зробити їх нормального розміру — 800х600 як мінімум. Текст тоді буде розміщений над малюнками, а не збоку. Приклад, як треба: http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.28/
Я спочатку теж так уважав, але там є обмеження(до 250 кбайт), і трафік економлю, але спробую якось ще зі знімками побавитись, але нічого не гарантую. Переносити їх на інший сервіс побоююсь зі зрозумілих причин.
2. «Звісно, можна вибрати інше, на власний смак, але інші, крім Gnome, доволі специфічні і новачку буде важко розібратись. » Я лютую! Я згідний, що новачка не варто обтяжувати вибором DE, але цей текст я б змінив так: «Звісно, можна вибрати й інші, на власний смак: кожне стільничне середовище є унікальним, і має своїх поціновувачів та ненависників.»
3. «Тут можна все залиши на місці» — «залишити», певно.
4. «Після цього перезапускаємо комп'ютер і завантажуємо системо»
Дякую, виправлю.
5. Про вступ:
Не описана типова ситуація, коли на жорсткому диску все місце зайнято розділами «іншої оперативної системи». Типове питання, яке мені задають новачки: «якщо я поставлю лінукс, він мені не зітре мою Вісту чи щось там ще, і взагалі як мені вчинити, щоб був дуалбут?»
Я думав це описати в розділі про розбиття розділів(який я все ще роблю), але маєте рацію. Просто треба якось зрозуміліше. Можливо, розписати статтю щодо цього окремо? Бо це стосується всіх дистрибутивів. Може, хтось зробить коротеньку статтю щодо розділів, де є Windows(зі знімками для візуального розуміння)? Я не маю можливості — нема ні вільного розділу, ні розділу з офтопом. Буду вдячний.
Також не зрозуміло, що таке своп. Я б замінив на таке:
«Один розділ буде потрібний для допоміжної оперативної пам’яті — свопа. Розмір свопа зазвичай приймають рівним двом розмірам оперативної пам’яті. »
Ви справді вважаєте, що це початківцю конче потрібно, щоб користуватись системою?
« Змінено: 2010-02-13 12:25:46 від Re. »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #43 : 2010-02-13 15:34:54 »
Цитата
Я спочатку теж так уважав, але там є обмеження(до 250 кбайт), і трафік економлю, але спробую якось ще зі знімками побавитись, але нічого не гарантую. Переносити їх на інший сервіс побоююсь зі зрозумілих причин.
250 кбайт не на всі малюнки, я сподіваюсь? може не 800х600, а 640х480 — теж має бути все видно. В 250 кб спокійно вкладаєтеся, а як ні, можна трохи зменшити якісь jpg-малюнку.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допомога новачкам
« Відповідей #44 : 2010-02-27 10:51:45 »
Поповнив, даруйте за затримки.