Опитування

Лінукс в застої?

Так
5 (22.7%)
Ні
17 (77.3%)

Проголосувало: 21

Автор Гілка: Стагнація Linux  (Прочитано 26187 раз)

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Стагнація Linux
« : 2016-02-04 20:54:41 »
Дистрибутиви Лінукс і програмонаписання під Лінукс в стагнації?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #1 : 2016-02-05 13:11:56 »
Так, але не в такому, як конкурент, віндовс. Мак не конкурент, думаю, тому що для маків тільки. І туди особо більше нічого не ставлять.
Річ в тім, що лінукс настільки зрілий, що став стабільніше віндовса.
Я тещі поставив і ні вірусів ні нарікать - благодать.
А з віндою щотижня прийшлося б якісь проблеми рішати.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #2 : 2016-02-05 18:45:08 »
Якщо згадати що Android — теж Linux, то ні. Зараз розробники активно перемкнулись на мобільні пристрої, бо там більший ринок, що дає більше грошей, ще й менший поріг входження.
А ще є друга частина. Великі сервіси для великих компаній. Але того, за їх межами, не дуже то й видно.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #3 : 2016-02-05 22:07:14 »
Без врахування Android. Просто скільки вже MATE пиляють а віз і нині там. Архіватори. Що в KDE що в GNOME що в XFCE якесь убожество. Для того щоб зробити щось відмінне від розпаковування або створення архіву треба відривати консоль (наприклад розбити на частини, запаролити, вибрати метод стиснення і т.п.). Стільничий пошук. Був прекрасний Beagle а в GNOME його замінили Tracker який не вчора зявився але який майже нічого не знаходить. KDE теж "молодці" зі своїми nepomuk`ами. І купа якихось дрібних і не дуже недоліків які схоже не виправляються роками. Прекрасна ідея з Zeitgeist і всілякою семантикою тупо заглохла. Передирання ідей в Mac OS і планшетиків (KDE 5, GNOME 3, Unity). Браузери і Flash в Linux працюють просто паскудно (як і декілька років тому). І т.д і .т.п.

Статистика Steam. Linux 0,95%.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #4 : 2016-02-06 00:39:07 »
1. Flash — мертва технологія. Офіційно проголошено курс на його ліквідацію. Хоча, у мене працює без проблем вже багато років. Те саме з Java browser plug-in.
2. Семантичні всі ці забавки — не знаю хто ними взагалі користується. Я викидаю одразу. Он навіть у OS X, де воно з'явилось, його пиляли довго. Я пам'ятаю волання користувачів «воно гальмує усю систему». Виправили далеко не одразу.
3. 95% користувачів вимагають саме таких простих програм. Ще 5% зроблять що треба з консолі й не зауважать на відсутність GUI.
Правило «тобі треба — ти й роби» ніхто не скасовував. Як зламали пару років тому підтримку мого bluetooth-донгла, так він й не працює. Бо модель доволі рідкісна, мало хто нею користується. З іншого боку, мені воно теж якось не горить. На лептопі картка Intel, там все працює, а на десктопі я переживу без bluetooth-гарнітури,все одно є дротова.
Ось просто зараз відкрив Ark, щоб подивитись що там як. Дає обрати тип архіву, для де-яких типів (що таке підтримують) — можна поставити пароль. Ступінь стиснення та розрізання на частини — я вже забув коли це треба було.

Ну й не забувайте, стаціонарні універсальні комп'ютери потроху відмирають. Знаю людей, що відмовлялись від лептопів на користь планшетних пристроїв.
Й найголовніше: Linux — це ядро. Воно дуже й дуже активно розвивається. Як основа для мобільних пристроїв, що набирають популярності.
« Змінено: 2016-02-06 00:39:36 від prapor »
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #5 : 2016-02-06 12:52:31 »
Якісь галімі відмазки які я останнім часом частенько читаю, коли починаю обговорювати цю проблему. Мені треба, нікому не треба, в мене все працює, мені все одно, і так перетирплю. Я звісно знаю що Linux ядро використовує його корпорація бобра для власної вигоди, а в дистрибутивах чомусь і досі частенько не генеруються мініатюри для попереднього перегляду відеофайлів (незважаючи на те що всілякі thumbnail вже встановлені і більше немає чого встановлювати), як і колись копіювання на NTFS може тривати дуже довго через малу швидкість, bug 12309 цвіте і пахне, і досі існують проблеми з USB модемами.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #6 : 2016-02-06 13:34:17 »
12309 не стикався вже кілька років. Проблеми з USB-модемами існують всюди. Якщо виробник не хоче робити драйвер, то доведеться чекати доки цей модем не придбає хтось, хто зможе драйвер написати. Власне, це з усім обладнанням. Яке відношення генерація мініатюр перегляду має до ядра — не маю жодного уявлення. Але якщо хочете щоб вам щось зробили — заплатіть програмісту, або зробіть самі.

Ці «галімі відмазки» є стандартною відповіддю останні десь так кілька тисяч років. Або роби сам, або стимулюй іншого зробити це за тебе. І стосується це не лише інформаційних технологій. Коротше, ласкаво просимо у доросле життя.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #7 : 2016-02-06 13:58:37 »
А взагалі, ось у цьому відео показано, що має відбуватись, щоб усі проблеми зникли.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній bosyi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #8 : 2016-02-06 21:11:15 »
Важко сказати. Я почав користуватися лінуксом в 2010 році коли був гном2. Як на мене Юніті від Канонікл або гном шелл - це крок вперед порівняно до гном2. Я зараз кажу з точки зору енд юзера. Юніті - досить гарна, продумана інфрастуктура в якій все є з коробки. Гном Шелл - дуже гнучка, кастомізована штука, з якої можна зробити що завгодно.
З іграми теж стало все набагато краще - з'явився Стім.
З програмним забезпеченням, було згадано архіватори, важко сказати.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #9 : 2016-02-07 18:12:22 »
Та яка стагнація — стільки технологій з'являється що не встигаєш з ними ознайомлюватися, не те що вчити.
[Fedora Linux]

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #10 : 2016-02-07 23:12:28 »
От ви, пане Володимире, не розумієте. Семантичну стільницю викинули, попередній перегляд не генерується, а ви про нові технології.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #11 : 2016-02-07 23:15:22 »
От ви, пане Володимире, не розумієте. Семантичну стільницю викинули, попередній перегляд не генерується, а ви про нові технології.

Прапор в руки якщо воно вам потрібне. Я вернувся на Mate, хоча у мене i7 з 8ГБ оперативки.
[Fedora Linux]

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #12 : 2016-02-08 00:00:30 »
Ось ви навели наочний приклад чому усе перебуває у стагнації — ніхто не хоче робити те, що забажають окремі користувачі  ;D
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #13 : 2016-02-08 00:08:08 »
Ось ви навели наочний приклад чому усе перебуває у стагнації — ніхто не хоче робити те, що забажають окремі користувачі  ;D

Але ніхто і не забороняє. Ви можете присвятити своє життя тим користувачам, яким забажаєте.
Але софта і так багато. А якщо мало, то можна запускати віндузячі під Wine чи з Андроїда під Хромом.
[Fedora Linux]

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Стагнація Linux
« Відповідей #14 : 2016-02-08 00:15:01 »
Стагнація? )) Та ну... Тредстартер, таке враження, зробив своє власне дипресивне сприйняття якоюсь псевдореальністю... ) Все ж таки негенерація thumbnails доволі таки потужна психологічна зброя...
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD